Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by yoz13 View Post
    Oricum tot consuma mai putin decat una pe benzina si tot mergi mai mult cu una pe motorina!
    Offf...uitam de tarifele reviziilor si de perioadele mai scurte la care se fac la DCi-uri
    Ia sa fi avut DCi, si...ceva km zdraveni (vreo 70KKM) atunci sa vezi distractie cand tragi linia si insumezi cate parale ai bagat in ea
    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

    Comment


    • #62
      Plus ca dci-ul e mai scump.
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #63
        Macar de ar imbunatatii calitatea la motorina si ar fi ceva, nu doar sa-i mareasca pretul desi dolarul scade.

        Comment


        • #64
          @yoz13: "Oricum tot consuma mai putin decat una pe benzina si tot mergi mai mult cu una pe motorina!"

          Mdeah, ai dreptate. Foarte inspirate argumentele.
          Cred ca are si vit. max. mai mare si piesele sunt mult mai ieftine, nu?

          NB: Frustrari ceva!?

          Comment


          • #65
            Hai sa nu deviem de la subiect
            sigpic

            Comment


            • #66
              Si ca sa fim la subiect, iata o ultima stire:

              "Rompetrol ieftineste motorina cu 6 bani pe litru, in perioada 7-13 aprilie. Anuntul a fost facut astazi de compania petroliera, care a precizat insa ca tarifele la benzina vor ramane neschimbate."

              sursa

              Comment


              • #67
                Era si cazu'. Oricum sunt criminali. Chiar si cu benzina, eu acu' am vazut mai bine, e 3,78 parca, inuman.

                PS: si patronu' ne-a taiat din ratia la benzina...asta e chiar inuman.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by vali007 View Post
                  Si ca sa fim la subiect, iata o ultima stire:

                  "Rompetrol ieftineste motorina cu 6 bani pe litru, in perioada 7-13 aprilie. Anuntul a fost facut astazi de compania petroliera, care a precizat insa ca tarifele la benzina vor ramane neschimbate."

                  sursa
                  super stirea,in perioada aia o sa imi fac un full la rezervor

                  Comment


                  • #69
                    Strang bani sa-mi iau si eu vreo 3 litri pana pe 13 aprilie. La pretu' asta parca iti mai vine sa cumperi!

                    Comment


                    • #70
                      oricum 600 de lei vechi nu e cine stie la un rezervor , dar e bine venita sa speram ca vor scadea in continuare preturile,
                      daca nu ne luam biciclete
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Rompetrol efix diesel = 4.14
                        omv sprint diesel = 4.15
                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Motorina din ucraina de lukoil????Totusi e 26 litru
                          God is my copilot

                          Comment


                          • #73
                            Ce anume vroiai sa spui ?
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by b76sbl View Post
                              Motorina din ucraina de lukoil????Totusi e 26 litru
                              da...merge...dar sa o cumperi de la luk oil..nu de la baietii aia de la piata cu sticla.....

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by gl_mmm View Post
                                @yoz13: "Oricum tot consuma mai putin decat una pe benzina si tot mergi mai mult cu una pe motorina!"

                                Mdeah, ai dreptate. Foarte inspirate argumentele.
                                Cred ca are si vit. max. mai mare si piesele sunt mult mai ieftine, nu?

                                NB: Frustrari ceva!?
                                daca tu la o masina te uiti doar la viteza maxima nu ai decat sa mergi cu loganul tau numai cu 180 (daca ai unde). si pun pariu ca masina aia nu a vazut in romania 180 de foarte multe ori. eu zic ca un 140-160 pe autostrada e acceptabil. informeaza-te si tu de consumurile la ambele motoare la aceste viteze si sa imi spui si mie care consuma mai putin. si la revizii 1 mil max 2 mil in plus fata de una pe benzina nu cred ca e un capat de tara. avand in vedere ca reviziile le faci la un an. plus ca motorina mai gasesti pe ici pe colo si la 2-3 lei daca stii de la cine sa o iei (de locomotiva sau vapor, sa nu imi zici ca nu e buna ca sunt obligati sa bage euro4). asa ca fiecare cu ce ii place. mie de ex imi place sa fac un plin si sa merg 1000 si ceva de km cu masina, nu sa fac plinu din 700 in 700 km. am avut masina pe benzina acum am pe motorina. in oras am consum cu 4 litri mai mic, si in afara cu 2-3 litri, spune-mi tu ca nu se merita, dar adu-mi si argumente tari! Oricum fiecare cu ce ii place!
                                Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google