Pierd Ulei!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierd Ulei!!

    buna seara. Tocmai m-am lovit de o problema, stand pe langa masina am observat o pata sub masina...am chemat 1 prieten sa-si dea cu parerea si se pare ca pierd ulei... tocmai ce am schimbat acum 1 luna distributia. El zice ca din cauza ca am schimbat distributia si nu am schimbat si semeringul. Va astept cu pareri cat mai repede maine dimineata ma programai la doctor cu ea sa vedem ce zic si ei . Multumesc!

  • #2
    ai verificat nivelul la ulei ? poate e antigel , cati km are masina ?

    Comment


    • #3
      am luato cu 72000 si am 79000 am facut si schimbul de ulei si antigel nu e a inceput sa curga probabil acum recent eu azi am vazut...

      am aflat problema nu e ulei e antigelu mi sa stricat pompa de apa...cand am schimbat distributia luna trecuta mecanicu mi-a zis k e ok...acum trebuie sa cumpar iar curea din cauza asta..... Alti bani alta distractie. Multumesc de raspunsuri
      Last edited by Mihai92; 23 September 2011, 12:05. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        La km aia chiar nu trebuia umblat la p.a. iar daca nu se vedea cursa sau daca nu avea joc la pinion la vremea aia mecanicu' avea dreptate. Spre norocul nostru p.a. se duce foarte des cand pierde antigel si f rar cand se strica rulmentul de la pinion.

        Comment


        • #5
          Daca vrei sa eviti surprizele (ca asta), pompa de apa se schimba o data cu distributia. Nu stiu de ce aveti voi impresia ca tine cateva randuri de distributiei ca sunt foarte multe situatii cand nu e asa si iesi mai scump decat daca ai fi schimbat-o cand trebuie.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google