Cum Scot Cromul De La Bara Din Fata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Scot Cromul De La Bara Din Fata?

    Cum se scoate cromul de la bara din fata baieti?

  • #2
    e prins ca si sigla cu niste bucatele de metal indoite...trage de el daca nu vrei sa desfaci bara si ar trebui sa iasa dar mai bine desfaci partea de sus a barei si apoi defaci clemele respective si il scoti
    My ride

    Comment


    • #3
      daca nu-ti mai trebuie , baga o surubelnuta pe langa el si trage ca animalul sau daca mai ai nevoie de el dai frumos bara jos si o scoti frumos ca pe emblema , sper ca ti-am fost de ajutor

      Comment


      • #4
        la ph2 la fel se scoate?
        sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

        Comment


        • #5
          cred ca da, nu cred ca cai de la dacia s-au chinuit sa-l prinda cu altceva ...

          Comment


          • #6
            multumesc.....
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • #7
              Au unii un stil de a a ajuta userii de ma gandesc la faptul ca se vaneaza doar posturi...in fine

              dbogdan pentru a demonta nichelul de pe bara de PH1 desfa suruburile din poza 1...apoi trage usor de bara si baga mana in spatele ei si vei gasi acele cleme metalice (sagetile rosii din foto2) care sunt foarte usor de indreptat.

              vyalli la bara de PH@ e mai complicat putin...in sesul ca portiunea nichelata nu e din metal ci din plastic...plastic (,) care se fixeaza pe bara cu ajutorul unor urechiuse (sagetile verzi foto 2) cam greu de desfacut daca nu se demonteaza bara.In foto 3 vei vedea cum arata o bara de ph2 dupa ce s-a indepartat acea parte nichelata.

              PS...scuzati audienta din foto.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #8
                la bara de PH1 sunt cateva cleme din metal foarte fragile spe deosebire de PH2....daca bagi o surubelnita si tragi usor scoti cromul fara sa-l strici dar mai bine desfaci suruburile din partea superioara si apoi desfaci clemele...daca la mine te refereai cu vantul posturilor precizez ca nu ma intereseaza numarul de posturi absolut deloc mai ales ca ...precum scrie si in regulament ...numarul de posturi nu-ti aduce nici un benefiuciu sau avantaj...am incercat sa ofer un ajutor si in graba probabil nu am fost foarte explicit
                My ride

                Comment


                • #9
                  omul a zis ca vrea sa-l scoata si eu i-am zis ca daca nu are nevoie de ea sa traga de nichel si sa-l arunce

                  Comment


                  • #10
                    @valeriu

                    multumesc pt explicatii. mi se parea aiurea sa trag direct de ea.Clar daca o dau jos trebuie bad boy la capota....

                    P.S. haios pustiu
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google