Reductie Esapament

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Reductie Esapament

    A venit mosul cu o toba finala sport din inox , problema este ca are diametrul de 50mm iar teava de la masina are 40 sau 45 (nu mai stiu precis).
    Va rog daca stiti unde gasesc o reductie ca sa nu stau sa sudez sau sa tai pentru ca pe viitor vreau sa cumpar si restul traseului de esapament.
    Captain of the black pearl

  • #2
    handmade... la strung ti-o face cum vrea inima ta .

    Comment


    • #3
      pune o poza cu noua achizitie
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • #4
        Originally posted by GFN View Post
        A venit mosul cu o toba finala sport din inox , problema este ca are diametrul de 50mm iar teava de la masina are 40 sau 45 (nu mai stiu precis).
        Va rog daca stiti unde gasesc o reductie ca sa nu stau sa sudez sau sa tai pentru ca pe viitor vreau sa cumpar si restul traseului de esapament.
        te duci la cineva care face evacuari si ti o prinde frumos. nu te complica cu strung pentru ca este costisitor

        Comment


        • #5
          Cineva care face evacuari, daca se respecta va face o piesa de reductie (toba/tzava) la strung.

          Cineva care nu se respecta va face o tiganie nasoala.

          Nu ai cum altcumva sa faci o imbinare ca lumea.

          Comment


          • #6
            teava de logan are 42 care intra fest in teava de 45 care la randul ei se deschide la 50

            in spre toba nu sunt temperaturi foarte mari si merge deschisa mai mult teava ca rezista fara probleme

            Comment


            • #7
              Originally posted by Octavian___32 View Post
              Cineva care face evacuari, daca se respecta va face o piesa de reductie (toba/tzava) la strung.

              Cineva care nu se respecta va face o tiganie nasoala.

              Nu ai cum altcumva sa faci o imbinare ca lumea.
              La stelco are aparat de umflat/indoit teava si lucreaza destul de profi

              Mai scump iese daca faci reductia pe strung,platesti strungar/material+montat.

              Uite o poza sa-ti faci o idee.
              Attached Files
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • #8
                Multumesc baieti , am sa ma duc la cei de la Stelco sa vad ce rezolv ca din cate am vazut sunt pe la Republica prin zona..
                Captain of the black pearl

                Comment


                • #9
                  Suna inainte spui ce vrei si iti face senior Adrian programare
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • #10
                    Merci de pont.
                    Pe tine cat te-a costat interventia aia langa catalizator sa imi fac o idee cam cat ma costa.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • #11
                      se tarifeaza in functie de timp/cerintele clientului/material..deci nu pot sa-ti dau un pret concret.

                      La mine s-a intervenit cu anumite coturi,schimbat teava pe acolo si a fost 120 de ron.
                      Pentru o toba sport cam 50-80 ron.
                      Last edited by matheo66c; 21 December 2011, 23:49.
                      sigpic
                      "BRABUS" STYLE

                      Comment


                      • #12
                        te duci de pe 9 ianuarie ...ca azi a fost ultima zi de program la STELCO pe 2011

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google