Economizor Combustibil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Economizor Combustibil

    salut baieti am si eu o intrebare cu privire la magnetii Magno Fuel daca aveti careva pe masina asa ceva si daca se simte vreo reducere la consum.

  • #2
    placebo mosule....mai cauta pe forum ca sunt mai multi care zic de ele
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • #3
      Vrajeala . Nu cred sa existe asa ceva in veci.Daca exista cred ca devenea optional pe masina de cand o cumparai de noua.
      Tu esti economizorul ....atentie cat calci pedala de acceleratie si cand schimbi vitezele. La un 1,4 MPI mers normal in afara mai jos de 6,2l-6,4l/100km nu mi-a luat . Vrei mai economic ?
      Last edited by cosmindan; 28 January 2012, 22:42.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • #4
        ba exista un filtru brevetat chiar de un roman care reduce consumul dar magneti si nush ce
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • #5
          Termina cu filtrele minune din carton. A fost si pe forum o ''furtuna'' legata de acele filtre s pana la urma cred ca s-au riscat doar cativa colegi sa-si monteze asa ceva.
          Daca este brevetata de ce nu iti montezi pe masini ?
          real power..... diesel power by

          Comment


          • #6
            cosmindan -euam scos consum in afara si de 5,8-5,9 la o viteza constanta de 85-90.
            ce imi mai trebuie magneti!

            Comment


            • #7
              eu cu 1.6 8v am scos si 4.6 litri....dar nu asta conteaza , ceea ce vedeti voi pe anumite site-uri este: o mare teapa !

              Comment


              • #8
                Corect cu teapa legata de magneti si alte gadgeturi.

                OFF - Eu in afara nu ma vezi mergand cu 85-90km/h A1 si A2 se fac cu 140 km/h si in rest 120 km/h si 60 in localitati . Vrei sa adorm la volan cu 90/h
                real power..... diesel power by

                Comment


                • #9
                  cosmindan -vorbeam stric de un consum la o viteza cu un 1,4 chipat
                  nu merg nicieu sa ma culc pe drumuri

                  Comment


                  • #10
                    Deci si in concluzie pentru colegul nostru care a vazut magneti economici.....
                    Consumul il scoti din remapare si o viteza de deplasare de 85-90, maxim 100 km/h .

                    Sa nu incerci gadgeturi costisitoare cum ar fi:magneti si filtre minune brevetate .

                    Costurile economiei se rezulta la o remapare de 150 ron la colegul nostru DOC si restul tine de sofer.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      conteaza mult si aerodinamicitatea eu la passat care-i ditamai masina scot in jur de 5.5 cu mers nici babesc nici shumacher
                      I changed her oil , she changed my life
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Aici se discuta de frigidere sau garderobe pe roti, nu de masini calculate.
                        real power..... diesel power by

                        Comment


                        • #13
                          cu filtrul minune scoteai reducere de consum, dar trebuia sa conduci tu deja foarte economic ca sa simti altceva "suplimentar", si oricum era vorba de 0,2-0,3% in jos. nu recuperai niciodata investitia, sau poate in ani de zile. cand se face frumos afara am sa-l mai pun eu pentru niste probe....de sunet

                          Comment


                          • #14
                            am eu filtru din ala minune, si in loc sa scada consumul, creste putin, ca imi place cum huruie la turatii mari, asa ca ii dau talpa ) iarna l-am pus in beci cu rotile de vara, ca sa nu ma tenteze sa o calc .

                            eu am scos consum 5.0% brasov-bucuresti (baneasa) in septembrie cu filtrul minune, si nu am calcat-o atunci pentru ca mai era destul timp pana ateriza avionul.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #15
                              in primul rand depinde si dupa ce consum va luati de ex ala de la comp de bord nu e consumul real consumul real se face din plin in plin...
                              I changed her oil , she changed my life
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google