Acoperire Radiator/Caldura Pe Timp De Ger

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu folosesc banda de aluminiu (NU aluminizata) si trag cateva randuri direct pe radiator, mult mai ok decat cartonul (nu are treaba cu umezeala, sta bine )

    Pe frig tare acoper 30-40% din suprafata (4-5 randuri de banda).

    Comment


    • salut, ceva poze se poate ?

      Comment


      • astazi am vazut si eu 4 pavele la apa, dupa ce am acoperit gaurile de ventilatie din bara, si tot azi mi-am luat si un densimetru sa verific temperatura la care ingheata antigelul... la logan a fost ok, aprox.-35, dar la "a batrana" trecea de -40, care e maximul aratat, cam cu inca vreo 2 liniute, deci aprox -50...maine il mai adap putin cu apa ca e foarte concentrat....
        Attached Files
        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

        Comment


        • La ce temperatura ai masurat antigelul? Exista tabele de corectie in functie de temperatura.

          Comment


          • Sal eu cred ca e de mare efect jumate de radiator astupat eu am pus in drept cu termostatu, un carton acoperit cu folie din aia de aluminiu care se foloseste pe la prajituri sau ceva de genu asta si apoi scoci din ala lat de jur imprejur.Inainte sa nu il pun aveam consum de 10 pe bord iarna iar acum 8.5 in oras ,o sa revin cu ceva poze maine ca nu am masina acasa azi e sotia la servici

            Comment


            • Asa cum am promis poze cu radiatorul acoperit in drept cu termostatu
              Attached Files

              Comment


              • Romanii ar face orice in loc sa schimbe termostatul ala defect...
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • Ca-n bancul cu nemtii si dusterul?
                  Unele obisnuinte dispar greu...
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Daca ar fi avut dci, sau turbo, il intelegeam, dar asa...

                    Comment


                    • Si ce daca isi acopera oamenii radiatorul, foloseste la ceva aerul ala suplimentar?
                      Oricum, schimbi termostat dupa termostat si nu termini niciodata, te-ntrebi ce-i defect, termostatul sau masina ca sistem intreg.
                      Cred ca nu s-a inventat inca termostatul potrivit pentru Logan.

                      Comment


                      • Ba da, am o caruta de loganuri in familie, am schimbat la toate cel putin o data, la una de 2 ori, si este ok.

                        Nu are nimic, dar nici nimic bun nu face acolo
                        Last edited by vasile.23; 8 December 2014, 15:47. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Eu am Logan din 2008 și l am schimbat de 4 ori... Vara nu ii dădeam importanta dar iarna se cunoaște a naibii la bani...
                          www.loganclub.ro

                          Comment


                          • Am citit intr-o revista ca daca pui mai putin antigel sigur se incalzeste mai repede. Asta asa, in loc de carton ori termostat schimbat.
                            @jupanu: daca lasi putin sub minim, e ok, nu se strica nimic. Scoti antigelul DOAR in timp ce merge motorul! Altfel, n-are niciun efect.
                            Am citit, PAROL!

                            Sau poti sa pui naftalina in sistemul de racire. Elimina si moliile si frigul! 2 la pachet.

                            Comment


                            • Doamneeee, sper ca doar te faci...

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                @jupanu: daca lasi putin sub minim, e ok, nu se strica nimic. Scoti antigelul DOAR in timp ce merge motorul! Altfel, n-are niciun efect.
                                Am citit, PAROL!

                                Sau poti sa pui naftalina in sistemul de racire. Elimina si moliile si frigul! 2 la pachet.
                                A se citi ca un pamflet.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google