Xenon Problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xenon Problem

    Salutare! Intentionez sa imi montez pe loganul meu un kit xenon numai ca am auzit diverse persoane ca acest kit ar trebui omologat pentru a nu avea probleme in trafic! Stie cineva care sunt pasii/conditiile care trebuie efectuati pentru a omologa aceste kit?

    am auzit ca ar trebui ca farul sa aibe lupe si spalator imi poate detalia cineva aceste aspecte?

    Multumesc!

  • #2
    Pentru a fi in legalitate ai nevoie de lupa, spalator si sistem auto leveling. Daca alegi sa-ti montezi o instalatie bixenon in farul stock, cu oglinda, o sa-ti pui tot forumul in cap si o sa ai carne in frigider pentru tot restul vietii, de la ceilalti participanti la trafic
    sigpic

    Comment


    • #3
      Pentru a fi in legalitate iti trebuie un sistem omologat. Pentru acea omologare ai nevoie de:
      Far special pentru bec xenon
      Spalator
      Sistem autoleveling

      Comment


      • #4
        de unde ai scos-o frate pe asta cu far special pentru xenon ?
        trebuie faruri cu lupa, nicidecum speciale

        Comment


        • #5
          exista si faruri cu oglinda pe care este montat din fabrica xenon... nu mai retin modelul masinii, dar atiu ca este....
          MY CLA

          Comment


          • #6
            iti spun eu sigur ca nu este.
            Sunt lupe cu halogen din fabrica intr-adevar, dar xenon in oglinda, niciodata

            Comment


            • #7
              Pe Renault Laguna (cred mai sunt si altele), se gasesc becuri xenon in far fara lupa, dar atat becul cat si farul, sunt special concepute.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • #8
                Vreau sa vad si eu o omologare din asta a altor lumini pe logan.
                Are cineva ?

                Comment


                • #9
                  Mitsubishi Outlander model 2007 e primul model care imi vine in minte acum cu xenon in far cu oglinda.
                  Cu siguranta mai sunt multe altele.
                  Aaaaa...mai e si navarra

                  Comment


                  • #10
                    @Razvy
                    Si lupele sunt speciale pentru halogen si speciale pentru xenon.

                    Comment


                    • #11
                      Far special pentru bec xenon ,Spalator , Sistem autoleveling ???? Suntem pe logan club , nu pe s class forum .

                      Costa prea mult sa fi in regula cu xenonul pentru un logan . Iti cumperi lupe , si un kit xenon de 4300k si asta e ... totusi , Sistem autoleveling ? )
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Da-l dracu de autoleveling, daca ai un tun de bas si un CD cu gutza nu se mai ia nimeni de tine...
                        P.S. Daca pui si niste leduri albastre la pozitie esti taticul greilor.

                        Comment


                        • #13
                          vasile78 , ideea este ca trebuie sa fi putin cu capu' sa faci modificarile alea pe un logan . Daca traiam intr-o tara cu apa calda unde legile sunt ceva mai realiste/normale acum vorbeam din alte puncte de vedere . Sunt sanse mult mai mari sa fi oprit pentru toba sport , folii , jante ... decat pentru xenon cu lupe . Trebuie sa ai si minimul ala de "sange in instalatie" .

                          De aia ne batjocoresc astia de la putere , pentru ca acceptam orice .... auzi tu Spalator .

                          Scuze pentru off, dar nu am putut sa ma abtin .
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Mai bine te abtineai. ruseionut a intrebat: "Stie cineva care sunt pasii/conditiile care trebuie efectuati pentru a omologa aceste kit?" Fara lupe pentru xenon, autoleveling si spalator de far, nici nu te iau in seama daca vrei sa le omologhezi. Oricum, sansele tind spre 0 (ca sa nu fiu rau) sa reuseasca sa omologheze asa ceva.

                            Comment


                            • #15
                              Prietene , am inteles foarte bine ce a intrebat el . Ideea postarii mele a fost alta ... dar nu mai conteaza .
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google