Filtru polen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu conteaza anul de fabricatie; de origine e ~45 lei.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • am vazut ca sunt diferite dimensiuni, pentru ce tip de masina sa caut? de logan ? am vazut ca sunt de clio, symbol .....
      eventual un cod ceva...
      nu foarte scump, dar nici cel mai jalnic..
      merci

      Comment


      • Se potriveste si de la Symbol.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Originally posted by marius_lmd View Post
          am vazut ca sunt diferite dimensiuni, pentru ce tip de masina sa caut? de logan ? am vazut ca sunt de clio, symbol .....
          eventual un cod ceva...
          nu foarte scump, dar nici cel mai jalnic..
          merci
          uite aici niste coduri:
          -pentru filtru Mann :CU1829
          -pentru filtru Valeo: PP TD20.
          Si daca o sa cauti pe anunturi o sa gasesti si originale la un pret bun.
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Smbolu e clio 2, deci are filtru de solenza. Loganul are de clio 3, Micra ....
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Corect, domnu' Einstein.
              sigpic

              Comment


              • 27 27 728 35R e codul ptr. filtrul de polen de clio III / logan / sandero, ptr. cine intereseaza.
                Am luat eu ieri cu 70 lei din reprezentanta reno. Valeo made in France scrie pe el.
                Filtru de origine vine cu un soi de cheder de cauciuc care se lipeste (are banda autoadeziva pe spate) jos la baza, unde trebuie sa clipseze filtrul cand se montezaza, ptr. o etanseitate mai buna, sa nu scape aerul pe langa el.
                In august 2012 era undeva pe la 60 lei, desi euro era mai mare...
                Last edited by Kojak; 23 April 2013, 21:55.

                Comment


                • Originally posted by marius_lmd View Post
                  ce model trebuie sa cumpar pentru un logan fabricatie 2007?
                  Eu am luat Valeo pt Logan. Se potriveste si la PH1. Din fabrica a venit cu Valeo. Eu oricum sunt la al 3lea filtru schimbat. L-am schimbat dupa un an si era infect. Acum sunt la al 3lea. 45 lei Valeo Made in France din parcare la Popescu.

                  Originally posted by IancuMIC View Post
                  Asta nu merge. Trebuie sa aiba muchia din plastic. Altfel va cadea jos la picioare. Ce ai aratat tu e pt Solenza.
                  Asta e bun pt Logan.
                  Attached Files
                  Last edited by Archangel80; 23 April 2013, 22:50.

                  Comment


                  • multumesc pentru raspunsuri, am luat unul, ca cel din poza de mai sus doar ca are plasticul alb, pare ca se potriveste prfect, pe el scrie clio 3, nisan micra.

                    Comment


                    • Ce cod are si la ce pret l-ai luat?

                      Comment


                      • Astazi am inlocuit si eu filtrul de polen, dupa o aspiratie a tot ce se adunase inaintea filtrului, urmat de igienizare cu un dezinfectant de la wurth.
                        Filtrul folosit, de origine, dateaza din noiembrie, iar starea lui ma determina sa fac recomandarea inlocuirii acestuia, in conditiile din orasele si drumurile noastre, de doua ori pe an; 40 de lei chiar nu e o avere, comparabil cu efectele benefice ale unui filtru curat.
                        Timp total de lucru mai putin de 10 minunte.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by marius_lmd View Post
                          multumesc pentru raspunsuri, am luat unul, ca cel din poza de mai sus doar ca are plasticul alb, pare ca se potriveste prfect, pe el scrie clio 3, nisan micra.
                          Ala cu plasticul alb e romanesc. Valeo are muchia neagra.

                          Comment


                          • Am montat si eu ieri filtru de polen la loganul meu. M-am chinuit ceva sa decupez locasul lui si la final, surpriza: mi-a cazut bucata de plastic decupat in interiorul carcasei aerotermei. Am dat ventilatie pe treapta 4, in toate pozitiile dar degeaba.
                            Credeti ca e vre-o problema daca ramane plasticul ala acolo? Banuiesc ca a cazut in partea de jos si nu impiedica cu nimic.

                            Comment


                            • Nu ai bagat mana dupa el?
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Nu e loc, am incercat.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google