Filtru polen

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @andrei stiu ca intra acolo dar vreau sa stiu cum pt ca e diferenta aia de 2 cm

    pt cine a montat filtrul de polen, ala de clio III,va rog sa detaliati faza de introducere a filtrului in locas, eventual o schema , ceva.

    abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

    Comment


    • Fii atent aici: ai dreptare filtrul are o diferenta de 2-3 cm. el se va introduce pliandu-l putin ca sa incapa in lacasul acela, el se va deforma putin !!! Sa nu te sperii ca e flexibil si rezista. se impinge incet pana ajungi cu partea de sus aproape de margine, apoi fortezi putin partea de sus pana trece de pragul acela si de acolo totul va merge perfect. la sfarsit vezi ca in partea de jos are o clema care il va asigura sa nu iasa. bafta la montat!!!
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • Am reusit!!! Pt clema aia am mai decupat putin din buza si a intrat aproape perfect !!!
        Multumesc pt sfaturi !!

        abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

        Comment


        • Daca va intereseaza infirmati despre filtre astept P.M.

          Comment


          • Eu tare sunt curios cum puteti sa montati filtrul in partea de sus si in dreapta, ca mie nu imi incape mana acolo,am incercat si intrun final am reusit, dar nu stiu cat de bine am reusit sa il lipesc.Voi cum procedati?Cum e cel mai usor de montat filtrul?
            Si mai am inca o intrebare: tot una e sa iti montezi filtrul la intrarea aerului(sub grilajul de sub capota) sau filtru de habitaclu?tot asa de bine se filtreaza aerul?
            sigpic

            Comment


            • Si eu vreau explicatii ca sa-mi pun si io chiar ceva poze deca se poate pe unde se baga mai exact si locatia precisa (poze poze poze poze)

              http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

              Comment


              • Originally posted by adi_trif28 View Post
                Si mai am inca o intrebare: tot una e sa iti montezi filtrul la intrarea aerului(sub grilajul de sub capota) sau filtru de habitaclu?Tot asa de bine se filtreaza aerul?
                Da, e acelasi lucru. Numai ca pentru cel de sub grila stergatoarelor trebuie o prindere foarte buna, sa nu-l traga ventilatorul.
                Aerul se filtreaza la fel cum se filtreaza cu cel de haitaclu, daca sub grila pui o bucata de filtru de hota, prins bine.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Buna ideie maine am sa trec si eu la treaba

                  Comment


                  • Multumita detaliilor lui Crisxx m-am incumetat si eu la un filtru de habitaclu(interior la aeroterma),in 30 de min am rezolvat cu 35 ron filtru de nisan cei de la reprezentanta nu auzisera decat de filtru de hota exterior ,deci nu o sa am pb la garantie. Rezultatul fFB se vede ca era de acolo.

                    Comment


                    • Eu am rezolvat cu filtru de carbon de hota 15 lei la selgros si lam montat sub toata grila neagra de sub parbriz
                      Attached Files
                      Last edited by DRIVERMAN; 18 April 2008, 21:01.

                      Comment


                      • @sebi4fc pune o poza te rog mai de aproape pentru a vedea mai bine materialul, filtrului de carbon...
                        Multa lume, putini oameni...

                        Comment


                        • M-am uitat ieri sub torpedou nde stiu ca vine filtrul de polen si as vrea cateva indicatii unde sa decupez exact pt ca as vrea sa-mi iau un filtru si sa-l montez.Am atasat o poza in care am incercuit cele 2 zone unde cred ca ar intra filtrul dar nu stiu sigur.Va-s ruga daca cineva care l-a montat poate sa-mi indice si mie unde vine exact: in poz 1 sau 2.Sau poate e undeva intre cele doua. Multumesc
                          Attached Files
                          Last edited by andrei; 19 April 2008, 11:26.

                          Comment


                          • Din cate am inteles eu vine montat in poz. 2....Acuma sunt curios si eu cum fac mai exact sa il pun....mentionez ca am AC.

                            Comment


                            • Pozitia 2a in spate de tot
                              sigpic

                              Comment


                              • Multam pt reply.Ce nelamurire mai am acum e cum tai...tai in interiorul ramei de plastic sau cu tot cu rama...pt ca nu vreau sa tai si sa fie prea mare spatiul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google