Becuri Arse Pe Consola Centrala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Becuri Arse Pe Consola Centrala

    Am observat ca mi s-au ars becurile de pe consola centrala mai exact becurile de la Geamuri , Deblocare , Dezaburire si cele de la reglajul aerului. Mai merge doar becul de la AC si Avarii .
    Este posibil sa se fi ars becurile sau siguranta din panou?
    Model Logan Ph1 an 2007

  • #2
    Nu ar fi mai simplu sa verifici tu decat sa te obosesti sa deschizi thread pe forum?
    Daca ar fi fost siguranta nu ar fi mers nici ceasurile de bord, butonul de avarie, comanda climatizare, bec pozitie stanga etc..
    Last edited by PRESTIGE; 23 March 2014, 22:25.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      garantat sunt arse becurile. esti optimist sa crezi ca dacia a pus o siguranta doar pentru acele becuri
      pentru becul de la consola Tutorial Schimbat Bec Consola
      si butoane Schimbarea Becurilor Din Butoane

      si o rugaminte, trece la locatie orasul, nu Romania
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #4
        PRESTIGE@ Mersi de raspuns.
        crististreulea@ Am modificat ai am pus orasul , mersi de raspuns si de tutoriale

        Comment


        • #5
          eu miam montat cu smd albastre toata treaba 30 de minute am si pe ledu ala ce ticaie in bord

          Foloseste functia Gestiune atasamente pentru incarcare poze, te rog.
          Attached Files
          Last edited by IancuMIC; 24 March 2014, 18:39.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Va salut domnule Deyu, arata frumos, insa pentru a prezenta modificarile la ceasurile de bord, consola si butoane avem un thread special aici. Tot de acolo puteti fura si alte idei de modificari. Sa auzim de bine!

            Comment


            • #7
              Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine! Aceiasi problema o am si eu! Se ard mereu becurile de la butoane si am schimbat peste 20.. ba se arde siguranta si raman fara lumina la ceasuri,bord etc ba se ard becurile de la geamurile dupa consola in prostie.. am verificat tensiunea la fiecare buton in parte si e ok. Ce as putea face??

              Comment


              • #8
                sa pui led-uri...

                Comment


                • #9
                  Am pus leduri! Si nu iti vine sa crezi ce am patit. S-au topit piciorușele alea din sarma de la leduri...
                  Last edited by 77sky; 25 March 2016, 20:56.

                  Comment


                  • #10
                    Recomand sa mergi la un service/electrician bun deoarece asa ceva (topirea picioruselor ledurilor) nu este normal sa se intample. Nu vreau sa te sperii, dar un SUV a ars in parcarea blocului meu acum 2 saptamani din cauza unui scurt al instalatiei electrice.

                    Sent from my P5Life using Tapatalk
                    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                    Comment


                    • #11
                      probabil ai pus led-uri fara rezistente... acolo este vorba de 12v... led-urile normale merg la maxim 3v... trebuia sa pui in serie o rezistenta de 1kohm... daca nu te pricepi du-te la cineva priceput ca risti sa faci vreo nefacuta
                      exista si led-uri direct la 12v dar au viata mai scurta in general.
                      acelasi principiu se aplica si la smd-uri dar la smd - este reprezentat de o taietura pe fata lui.
                      scuzati desenul, e facut acum la viteza
                      Attached Files
                      Last edited by sorin1983; 25 March 2016, 22:54.

                      Comment


                      • #12
                        da,dar el zice ca s-au topit piciorusele la leduri.normal cand pui led fara rezistenta se arde instant,nu se mai incing sarmele alea.totusi cred ca a pus leduri sau smd-uri fara rezistente si normal ca s-au ars,iar de topit sarmele nu cred ca se arde siguranta pana sa se topeasca sarmele de la leduri

                        Comment


                        • #13
                          poate totusi a facut un scurt

                          Comment


                          • #14
                            ledurile aveau si rezistenta.. am schimbat blocul de lumini de la climatizare cu unul de logan 2 si acuma nu mai am probleme
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Care dintre butoanele ptr degivrare este functional? (Nu imi spune ca ambele)

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google