becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by yrman View Post
    cat ai dat pe ele? cred ca vreo 30 40 ron. Mai puneai 10 si cumparai osram sau philips vision plus.
    20 de lei am dat pe ele dar sunt praff deci nu mai iau becuri de la firme no name cand de curand imi voi achiziona philips.Nu prea fac drumuri noaptea dar as vrea ceva bunicel si sa vada si frumos, care e mai rentabil, blue vision/extreme power (parca asa era denumirea corectati-ma daca am gresit)

    (Scuzati pentru dublu-post dar becurile originale dacia sunt osfram bilux?
    Last edited by CMD; 8 February 2011, 16:36. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • eu am becuri H4 XTREME VISION BLISTER http://www.philips-shop.ro/66336.p.html... veti fi uimiti cat de bine bat noaptea... decat xenon mai bine acestea... durata de viata cam 2 ani mers 70% cu ele aprinse...

      Comment


      • 2 ani dar cati kilometri ?
        Logan GPL 1.4

        Comment


        • Originally posted by dias02 View Post
          eu am becuri H4 XTREME VISION BLISTER http://www.philips-shop.ro/66336.p.html... veti fi uimiti cat de bine bat noaptea... decat xenon mai bine acestea... durata de viata cam 2 ani mers 70% cu ele aprinse...
          Vrei sa spui ca astea bat mai bine ca o instalatie de xenon ? Referitor la durata de viata, se masoara in ore de functionare sau macar km ca sa iti faci o idee nu in ani de cand le-ai cumparat dar te asigur ca se ard mai repede ca unele "normale" sau ca o instalatie hid decenta.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • Am avut si xenon 8000k, dupa patru luni s-a ars un bec. Noapte pe ploaie greu cu vizibilitatea , pe ceata densa nu vezi nimic cu ele. Xtreme vision m-au tinut 35000km 70% aprinse. Xenonul consider ca este bun pentru masinile gandite din fabrica.

            Comment


            • Cine te-a pus sa iti iei 8000k care este albastru ? Incearca 4300k asa cum au masinile OEM si o sa iti schimbi parerea.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • Da, dar cu 8000K esti shucar, ce conteaza ca nu vezi nimic?
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • Dacia logan : Cum fac sa ....? Cat costa sa ....? Unde gasesc ....? si alte asemenea intrebari


                  Diferenta intre becuri h4 stock si xenon 4500k. Pe faza lunga diferenta nu mai e asa mare dar oricum bate mai bine xenon-ul.

                  PS - poza facuta in ~ acelasi loc cu acelasi telefon, fara modificari ulterioare.
                  '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                  Comment


                  • Dragi colegi am o dilema.Aveti idee unde se gasesc beculetele pentru butoanele de pe consola centrala?Ma refer aici la cele pentru geamuri,blocare usi si dezaburire.Multumesc!

                    Comment


                    • am avut eu dealea h4 cu lumina alba de la megadrive....era de 90/100w am dat pe set 25 de lei.....nu au patit nik farurile desi nu aveau protectie uv.........lumina pe faza scurta la aceste becuri era mai puternica decta lumina celor stock pe faza lunga.)))......am fost ffff multumit de ele.....dar aprox in 2 luni s-au ars
                      MY CLA

                      Comment


                      • Originally posted by danyel View Post
                        Dragi colegi am o dilema.Aveti idee unde se gasesc beculetele pentru butoanele de pe consola centrala?Ma refer aici la cele pentru geamuri,blocare usi si dezaburire.Multumesc!
                        eu am vazut becurile alea la un magazin de piese in titu, 2 lei/buc. Tu cauta in vitan, daca nu gasesti, cauta un coleg priceput si pune leduri
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by CMD View Post
                          Salutare, as vrea sa va intreb daca a folosit cineva becuri h4 de 55/60 cele de la mega drive (albastre) m-am uitat pe ele si nu vad sa scrie protectie uv,ca am vazut ce spuneti voi ca daca nu are imi strica sticla de la far.Vreau ca cineva care are sau a mai folosit aceste becuri sa-mi spuna si mie.

                          (o mica poza ca sa va dati seama de care becuri e vorba)
                          cele mai proaste becuri
                          dupa cateva ore...de functionare s-au topit
                          asa ca feriti-va de dastea

                          Comment


                          • lumina la megadrive alea de 90 100w ii buna da ) se ard repede in 1 luna jumate is niste chinezarii

                            dupa cum spuneam s-au ars....ce imi recomandati??? dintre urmatoarele osram night breaker ,osram cool blue ,philips vision plus , philips blue vision philips nightguide ....sa se vada mai puternic decat cele stock (osram bilux) si cu o lumina mai alba.....
                            ms
                            Last edited by PRESTIGE; 13 February 2011, 21:06. Reason: Automerged Doublepost
                            MY CLA

                            Comment


                            • eu am osram nightbreakers........foarte multumit
                              philipsurile sunt nesimtit de scumpe si din cate am citit pe aici se ard si foarte repede

                              Comment


                              • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                                lumina la megadrive alea de 90 100w ii buna da ) se ard repede in 1 luna jumate is niste chinezarii

                                dupa cum spuneam s-au ars....ce imi recomandati??? dintre urmatoarele osram night breaker ,osram cool blue ,philips vision plus , philips blue vision philips nightguide ....sa se vada mai puternic decat cele stock (osram bilux) si cu o lumina mai alba.....
                                ms
                                recomand XENON

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google