becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by nikuniku View Post
    MyKe multi cred ca ala este butonu de la aragaz si nu umbla la el de frica sa nu iasa gazele
    haaaaaahahahahahahah

    Tare!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by danutz89 View Post
      sall. Se intampla ceva daca pui mai puternice de 55w?
      Poti monta becuri mai puternice dar sa aibe filtru ultraviolet pentru a proteja farul si mare atentie la instalatie si blocul de lumini.

      Comment


      • Originally posted by nikuniku View Post
        MyKe multi cred ca ala este butonu de la aragaz si nu umbla la el de frica sa nu iasa gazele
        Sa stii. N-au ei treaba.

        Comment


        • Buna
          as vrea sa iau un set de becuri osram cool blue deoarece sunt foarte multumit de cele din fabrica care sunt tot osram(nu s-a ars nici un bec in cei 4 ani)
          acum intrebarea ar fii becurile osram cool blue au protectie uv? lumina este cat de cat mai alba decat cele stock? pe ambalaj scrie xenon look
          va multumesc
          MY CLA

          Comment


          • Au lumina de 4300K, adica ceva mai alba decat un bec standard. Au protectie UV. Au si durata de viata mai scurta decat un bec halogen standard.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • ms mult darksid3 daca ai putea sa imi zici cati K au becurile stock osram bilux
              MY CLA

              Comment


              • 3200 au cele clasice(bilux), 3500 au nightbreaker, silverstar si 4300 au cool blue

                Comment


                • Originally posted by PrEsTiGe View Post
                  Buna
                  as vrea sa iau un set de becuri osram cool blue deoarece sunt foarte multumit de cele din fabrica care sunt tot osram(nu s-a ars nici un bec in cei 4 ani)
                  acum intrebarea ar fii becurile osram cool blue au protectie uv? lumina este cat de cat mai alba decat cele stock? pe ambalaj scrie xenon look
                  va multumesc
                  Am avut.
                  Lumina alba, distanta mai mare la care bat. Primul a decedat la 10 k km urmatorul pe la 13k km. 95% din distanta cu ele aprinse. Iti faci singur o idee. Din pct meu de vedere raportul calitate pret e ok.
                  sigpic

                  Comment


                  • am luat, mai mult de nevoie, becuri h4 "daylight" din carrefour. intensitatea luminoasa e cam ca la becurile stock in tinerete, iar nuanta pare a fi de 4000K. sa vedem cat or tine.

                    Comment


                    • Mi-a decedat si mie un bec dupa 4 ani ,iar cu acesta ocazie am schimbat amadoua becurile cu Osram Silverstar luate cu 40 ron setul . Lumina este mai buna fata de becurile stoc , se vede mult mai bine ,intensitatea este mai mare si lumina putin mai alba . Per-total multumit, sa vedem cat tin
                      sigpic

                      Comment


                      • eu am de 1 an de zile Osram Night Breaker. au fost folosite destul de mult tinand cont ca merg mult noaptea si ziua mai nou trebuie tinute aprinse

                        nuanta cred ca este undeva la 4000 iar de eficienta lor nu mai are rost sa vorbesc. cele mai bune becuri cu care am mers.

                        mi am dat comanda de Osram Night Racer Plus. sunt pentru motociclete si cica se vad mult ma bine ca N.B.

                        Comment


                        • Astept feedback dupa ce le montezi.
                          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                          Comment


                          • Azi am cumparat din Cora 2 becuri Osram Silverstar deoarece zilele trecute s-a ars cel de pe stanga, am fost foarte multumit de ele. La cele pe care le-am cumparat azi am constatat ca balonul este ceva mai mic in diametru fata de cele vechi, inca nu le-am montat pe masina dar sper sa lumineze tot la fel de bine ca celelalte, ma gandesc ca o fii model nou.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Cat a fost becu?
                              sigpic

                              Comment


                              • 22 lei buc. Astept sa se mai incalzeasca putin afara si sa le montez.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google