becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fake.. si la 7, 50 $. ce crezi?!

    Comment


    • Valoarea de 1000 lm nu este depasita pentru ca o parte din radiatia luminoasa se pierde datorita filtrului albastru, care lasa sa treaca doar o anumita cantitate de lumina din cea totala emisa.
      Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
      Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

      Comment


      • Nu ma refeream neaparat la un bec cu filtru albastru dar chiar si asa, becurile bune depasesc 1000 lumeni chiar cu filtru albastru. Un bec de top (+80-100%) are ~1500-1600 lumeni, un filtru albastru scade cam 25-30% din fluxul luminos, tot raman peste 1000 (la un Blue Vision Ultra de exemplu). Si asta la becuri de 55/60W. La 100W mi se pare jalnica valoarea, ai avea cel putin aceleasi performante cu un bec legal, fara sa iti afecteze instalatia electrica, oglinda, plasticul din far.
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • salutare, ce becuri aveti la priectoare?? ceva sa vada bine ..albastru sau galben???

          Comment


          • In niciun caz albastru, mai ales la proiectoare. Pentru proiectoare ideal e sa ai galben sau alb galbui. Ai pus lumina albastruie, te-ai ... pe ele.
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • am vazut galbene in trafic, si cred ca vad destul d ebine mai ales pe zapada..dar de unde le iau..???

              Comment


              • am vazut eu pe un site golden style lumina mai galbena decat cele stock pe la 70 lei parca setul h11;) produse de MTEC daca vrei iti trimit numele siteului pe pm bafta!
                MY CLA

                Comment


                • da-l sa vedem

                  Comment


                  • Originally posted by micutzu666 View Post
                    tot 90/100w?
                    urmatorul set a fost tot de 90/100w, dupa care asa cum am zis, m.am lasat!

                    Originally posted by catalintal View Post
                    salutare, ce becuri aveti la priectoare?? ceva sa vada bine ..albastru sau galben???
                    clar galben! (momentan eu am alb-galbui, becurile stock)

                    Originally posted by PrEsTiGe View Post
                    am vazut eu pe un site golden style lumina mai galbena decat cele stock pe la 70 lei parca setul h11;) produse de MTEC daca vrei iti trimit numele siteului pe pm bafta!
                    hai cu site.ul!
                    Last edited by nicu_rcn; 27 January 2012, 22:39. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Ma mir ca nu se topeste nimic pe la instalatie.Am intrebat un electrician si mi spunea ca nu merge(pentru o skoda) se afuma farul..chestii de genul asta.
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • http://autoaccesorii.ro/standard_products.php?id=6246 asta este site-ul sper sa nu se considere reclama!

                        pe mine m-ar interesa niste becuri de semnalizare care sa nu se vada acel galben in far(cromate) unde gasesc ceva?
                        Last edited by PRESTIGE; 28 January 2012, 12:58. Reason: Automerged Doublepost
                        MY CLA

                        Comment


                        • aaa.. ii stiu pe astia. totul e mai scump la ei

                          Comment


                          • Cel mai probabil saptamana viitoare trec pe Philips X-Treme Vision (+100%) sa vad ce e de capul lor. Momentan am Xenon 4300k dar becurile sunt pe duca rau de tot si vreau sa vad cum se comporta cele mai bune halogene de pe piata. Daca nu ma multumesc (desi ma indoiesc) o sa imi cumpar alte becuri cu Xenon si revin la HID.
                            Attached Files
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • cat costa astea?si de unde le cumperi?
                              MY CLA

                              Comment


                              • ~100 lei costa, mi le aduce un prieten, are firma. Oricum gasesti sa cumperi de pe net sau de la magazine de piese auto serioase.
                                '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google