becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by IancuMIC View Post
    Acum a aparut alta belea; becurile de pozitie sunt galbene ca lumânarea si arată ca dreaqu cand an faza scutra aprinsa. Neaparat le voi înlocui cu altele cu aceiasi temperatura de culoare ca cele din far.
    Presupun ca ai cumparat becurile fiecare ambalate separat ?...Intreb pt ca am vazut ca BlueVision (atat H4 cat si H7) cumparate la "pachet" (2 bucati) vin in cutie si cu 2 becuri W5W Blue Vision.
    Astept mai multe impresii pe viitor despre aceste becuri.

    PS. Referitor la becurile cu lumina alba, a incercat cineva MTEC SuperWhite ?

    Comment


    • Da, fiecare bec in blisterul sau; daca stiam ca cele de pozitie vor arata destul de urat (galbejite), luam blisterul cu doua bucati, plus w5w. Asa o sa ma coste mai mult; asta e.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Acum a aparut alta belea; becurile de pozitie sunt galbene ca lumânarea si arată ca dreaqu cand an faza scutra aprinsa. Neaparat le voi înlocui cu altele cu aceiasi temperatura de culoare ca cele din far.
        Iti recomand sa-ti bagi leduri in pozitii.
        Io asa am si se vad chiar bine in combinatie cu faza scurta sau chiar fara.

        Comment


        • Tocmai mi-a dat cineva un blister cu doua led-uri; BJunion- CBT T10 WB scrie pe ele; cam "ciudate" chinezismele astea ; oricum sunt fara nici o obligatie, nu-mi plac nu le pun.
          Cum se mai linisteste vremea le pun sa vad ce si cum.
          Eu as fi vrut tot Blue Vision,W5W...

          Edit.
          Cobor sa le montez.
          Last edited by IancuMIC; 12 June 2013, 17:34.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • @IancuMIC, baga si o poza pa seara sa vedem cum arata.

            Uite la mine cum arata pozitiile cu 9 SMD-uri:
            Attached Files

            Comment


            • Am montat si led-urile. Domne arata bine, chiar foarte bine.
              Am niste poze facute pe la ora 18; a treia e cu faza scurta; le las pe ele sa vorbeasca.
              Attached Files
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Presupun ca pe dreapta e becul de pozitie din fabrica ?

                Comment


                • IancuMIC, fa si noaptea niste poze sa vedem, ca se vede mult mai bine.
                  Misto ca e facil accesu' la becu' de pozitie. La faza 1, e durere...

                  Comment


                  • m-ati molipsit si pe mine.tocmai mi-am dat comanda de 1 set.arata bine pe alb,plus ca sunt legale.
                    p.s. se schimba usor becurile de pozitii la ph1 benzinar,la diesel e putin mai greu,este locul mai ingust.

                    Comment


                    • Originally posted by SYL40 View Post
                      Presupun ca pe dreapta e becul de pozitie din fabrica ?
                      Exact. Oribil, nu? Sa fi vazut ziua cu Blue vision pe faza scurta si cu pozitiile alea galbejite
                      @Kojak.
                      Pe la 21 m-am intors dupa o plimbare; se vede foarte bine masina, mai pe intuneric, cu dracoveniile alea de leduri; ai dreptate.
                      Vor veni si pozele, daca va reusi Ericsson-ul meu sa faca mare branza.
                      Pe dreapta e o pozitie tare incomoda de inlocuit becurile de pozitie, invers fata de cele din faruri, unde pe stanga e mai incomod; cum eu am mainile cam mari...da' a mers.
                      Last edited by IancuMIC; 12 June 2013, 22:39.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • nenea iancule fa si tu o poza cu faza scurta noaptea te rog ca vreau sa vad cum se vad blue vision alea

                        daca ai putea sa faci o poza langa o masina cu becuri normale ar fi genial, multumesc mult
                        sigpic

                        Comment


                        • Cred ca pot sa fac altceva.
                          Inca mai am Philips-urile pe care le-am inlocuit anul trecut si pot sa pun unul intr-un far, sa incerc niste poze; dar asta saptamana viitoare, pentru ca urmatoarele zile... schimb locatia
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Lasaa asta... Tu fa comparatia cu night breaker, ca de alea vorbeam.

                            Comment


                            • Daca aveam farurile reglate cum trebuie, iti faceam eu comparatie cu porcariile alea )

                              Sent from my Neura WIFI using Forum Runner

                              Comment


                              • Tu stii una si buna; o sa polemizam acuma la nesfarsit, pe tema care da luimina mai buna, Osram/Philips? Pentru mine e capitol incheiat, le-am cumparat si cum or fi, asta e.
                                Originally posted by B997NDL View Post
                                Lasaa asta... Tu fa comparatia cu night breaker, ca de alea vorbeam.
                                Colegul @bGy doreste comparatia cu becurile normale, adica alea din fabrica inteleg.
                                Originally posted by bGy View Post
                                nenea iancule fa si tu o poza cu faza scurta noaptea te rog ca vreau sa vad cum se vad blue vision alea

                                daca ai putea sa faci o poza langa o masina cu becuri normale ar fi genial, multumesc mult
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google