becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi pe YouTube comparații destul de clare. Te ajuta destul de mult.
    La nr este w5w. Găsești pe olx.ro okazii.ro becuri pentru nr cu led.
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • Eu unul nu sunt multumit de osram night breaker unlimited cum bat pe faza scurta. Merg tot ca liliacul pe strada. La faza lunga bat becurile de parca a sosit OZN-ul in zona. Ceva pareri despre Philips White Vision ori Xtreme Vision ce spuneti ? Am vazut ca HELLA au becuri H4 de 12V cu 100/90 ori 130/90 watts a folosit cineva asa ceva ?

      Comment


      • Ai dreptate SpyKid, si eu am becurile alea, pe scurta nu bat prea bine, pe lunga noaptea ma orbeste reflexia din semnele de pe margine, bat incredibil de tare. Am avut Philips BlueVision alea luminau mult mai bine pe scurta, dar nici nu m-au tinut mult. Recomand oricum Night Breaker, nu ma asteptam sa ma tina atat.
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • Soclul la becul ptr. far pozitie scurta/pozitie lunga care este ? Adica P43T-38 ori altul ?

          Comment


          • Comment


            • http://www.polmot.ro/h4/2610-set-de-...d-edition.html. Bling Bling


              Sent using Tapatalk

              Comment


              • Dupa fix 6 luni s-a ars ala de pe stanga Night breaker Unlimited..este al doilea set. Primul set s-a ars la fix un an....al doilea la 6 luni. Totusi 6 luni? M-i se pare extrem de putin, legat de lumina nu am ce sa reprosez.

                Comment


                • Te anunta cand le iei ca tin mai putin decat unele standard. SI nu conteaza cate luni le tii pe masina ci cate ore le tii aprinse.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Salut,
                    Ai si DLR pe masina sau merci allways cu faza scurta aprinsa ?

                    Si eu intentionez sa imi iau ceva de acest gen pe un Logan 2, care are DLR din fabrica.
                    Din acest punct de vedere as fi un pic mai optimist, in privinta duratei de viata.

                    Multumesc.

                    Comment


                    • Eu mi-am pus si pe Logan si pe Stepway becuri Philips White Vision. Sunt foarte multumit de ele. Pe Logan le am de aproape 6 luni. Au lumina alba, aproape ca de xenon.

                      Comment


                      • Salutare.

                        Mi ati putea spune ce ar fi mai indicat sa aleg intre OSRAM ULTRA LIFE sau SILVERSTAR 2.0 ? Va intreb in ideea ca , 90 % au sa fie folosite in timpul zilei. Multumesc.

                        Comment


                        • atunci, cred ca ultra life. macar sa tina mai mult, daca nu e nevoie sa lumineze foarte tare.

                          Comment


                          • Dar cele ULTRA LIFE sunt cel putin ca cele OEM din punct de vedere al eficientiei luminozitatii ?

                            Comment


                            • eu zic ca da, fiindca nu scrie niciunde, nici pe fata, nici pe spate, ca ar da mai putina lumina decat osram obisnuite, care sunt becurile cu care vine din fabrica.


                              dar scrie ca au viata de 3 ori mai lunga

                              Comment


                              • Va tine mai mult dar vei ajunge sa le schimbi pentru ca vor lumina ca niste lumanari dupa o perioada de timp.
                                La orice bec cu incandescenta scade luminozitatea in timp. Daca circuli 90 % ziua se merita sa pui asa ceva, daca insa circuli si noaptea alege becuri cu luminozitate marita sau macar becuri cu lumina mai alba.
                                Cu becurile normale iti vei blestema zilele noaptea mai ales pe asfalt ud.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google