becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sal, am o intrebare si eu, vreau sa montez la cineva cu un logan diesel, un set de kit xenon, numa intrebarea mea , are becuri H4 normale, sau H4 bixenon?

    Comment


    • Intrebarea ta e ciudata.
      H4 normale din fabrica ( osram).
      H4 bixenon/ sau doar xenon pe scurta- depinde de kitul pe care il montezi.

      Comment


      • Pai nu stiu mai exact cum sa ma exprim, sa fiu mai bine inteles, din catre stiu eu H4 sunt de 2 feluri normale adica faza scurta si lunga pe halogene, si H4 bixenon , adica si faza scurta si faza lunga pe acelasi bec.

        Comment


        • Deci am inteles ca vrei sa-i montezi la cineva un kit cu Xenon!Becurile daca ai intrebat de ele pe logan sunt H4, iar pe xenon tot asa sunt xenoane H4,H7,H11 etc.!Loganul nu are Xenon pe far,este un bec normal H4,iar daca tu vrei xenon numa pe faza scurta este Kit Xenon H4 numai de scurta,iar daca vrei pe ambele faze lunga/scurta sunt kituri Bixenon H4 pentru ambele faze!
          sigpic

          Comment


          • Mai o intrebare si dupa sunt complet lamurit, cate becuri are loganul in far, 1 sau 2?

            Comment


            • Un raspuns? 1 sau 2 becuri in farul de logan?Ms.

              Comment


              • 1 bec H4 in fiecare far.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • Astazi intentionez sa achizitionez si eu un set de Philips Extreme Power. Sper sa merite banii. Dupa ce am sa schimb becurile, am sa impartasesc cu voi parerile. Mentionez ca momentan am pe masina Philips Vision Plus, care siguuuuuur lumineaza mai bine ca cele stock, deci, in mod normal sigur ar trebui sa fie o diferenta intre stock si Extreme Power.

                  sigpic

                  Comment


                  • Intre Vision Plus si Exterme Power nu sunt diferente asa de mari, dar poti incerca.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • Originally posted by timady View Post
                      Sal, am o intrebare si eu, vreau sa montez la cineva cu un logan diesel, un set de kit xenon, numa intrebarea mea , are becuri H4 normale, sau H4 bixenon?
                      frate tu vinzi xenoane si habar n-ai ce vinzi ?
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • Originally posted by andrei View Post
                        Intre Vision Plus si Exterme Power nu sunt diferente asa de mari, dar poti incerca.
                        Da, presupun ca nu este diferenta asa mare, dar am zis ca daca tot imi schimb becurile, sa iau varful de gama si sa vad ce iese. Am vrut sa-mi pun xenon saptamana asta, dar a aparut altceva, si s-a redirectionat bugetul, deci schimbarea becurilor ar fi singura varianta pt imbunatatirea vizibilitatii pe timp de noapte, la un buget redus (55 ron setul)

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          frate tu vinzi xenoane si habar n-ai ce vinzi ?
                          ce fain esti....Am intrebat ce tipuri de becuri sunt ca imi era lene sa ma duc la ala sa ma uit la ea , si sa fac un drum in plus...Dar na ...

                          Comment


                          • Vinzi si nu stii ce vinzi? OMG....ff tare, cine are tupeu sa cumpere de la tine? Lene....lene.....dar puteai sa dai un search, pe forumul asta, sau pe google....Inainte sa intrebi, dar ce sa-i faci....unii "meseriasi" nu stiu ce vand, si le mai este si lene

                            sigpic

                            Comment


                            • Pff...Fratilor eu am pe masina Philips blue vision,si ma asteptam sa fie lumina mai albastra,dar e alb-galbuie,pe zi e galbena,zici ca sunt becurile normale.Dar eram odata pe centura,si era in fata mea un break(era noapte),si ala avea niste becuri marfa,lumina are de xenon,deci se vedea albastru albastru,si vreau sa imi iau si eu aveti idee?Nu avea xenon pentru ca oprise la benzinarie si am oprit si eu si m-am uitat.Daca aveti idee astept sfaturi.Ms anticipat.
                              sigpic

                              Comment


                              • Am auzit si eu ca Philips blue vision ar fi cele mai bune
                                Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google