becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fanez View Post
    Cu osramele astea se vede mai binisor si mai placut. Nu chiar cu 20m mai mult cum scrie pe ele dar e lumina un pic mai puternica.
    Nu sunt chiar "minunate". Sunt mai bune decat cele din fabrica dar nu cu mult. E o solutie "de buget". Exista alte variante mai bune. Nu le recomand pe astea decat ca "in lipsa de altceva".

    Comment


    • Din pacate, politia nu isi face treaba sa dea amenzi pentru cei cu becuri de neam prost care te orbesc. Eu le-as sparge farurile.

      Comment


      • Nightbreakerele sunt doar putin mai luminoase. Efectele insa sunt cu totul altele. Parerile de pe emag sunt in cunostinta de cauza si fiecare se comporta cum vrea, pana la urma daca vinde masina dupa doi ani, ce ii pasa ca blocul optic este topit si plasticul matuit:

        sandu
        20 Noi 2015
        OSRAM vs PHILIPS 1-0
        Am avut setul de la Philips echivalent acestuia. A tinut maxim 6 luni iar diferenta de vizibilitate dintre Philips si bec standard, desi vizibila, nu merita diferenta de pret.
        In schimb aceste OSRAM sunt mult mai bune, diferenta intre Philips si OSRAM la H4 cu +vizibilitate este clar in favoarea OSRAM. Momentan folosesc OSRAM de doar 1 luna. Sper sa depaseasca Philips nu doar la vizibilitate ci si la durabilitate.
        Pentru cei care achizitioneaza astfel de becuri precizez ca, desi sunt legale, sunt mai deranjante pentru ceilalti participanti la trafic decat cele standard. (o sa primiti destul de des flash-uri)


        Voiculescu Eduard
        07 Dec 2015
        Nu recomand
        Se vad si bat foarte bine dar dupa aproape un an de utilizare se vad urme de topire din cauza caldurii a oglinzii din far, deasupra becului. Mai multa lumina = mai multa caldura.

        Comment


        • Poate daca bagati becuri de 100w... Ca se vand unele care pe hartie au 55, dar real spre 100
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Iata de ce cred ce Nightbreakerele Unlimited ar trebui cu adevarat interzise. Ai nevoie de un bloc optic bine reglat, eventual adaptiv pentru a le folosi. Altfel, esti un pericol public. Mai ales daca pui un astfel de bec si la farul stang.


            OSRAM-SILVERSTAR-2.0.png
            Last edited by gecmc94; 9 February 2019, 13:58.

            Comment


            • Am avut mereu numai becuri de top de la logan incoace, nici un far nu mi sa ingalbenit, topit, sau ceva de genul... Singurul minus este ca daca mergi cu ele non stop, nu tin mai mult de 6 luni, la mine tin minim un an, mereu. Ca le folosesc doar seara/noaptea.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • ce bec este in proiector la logan 2,2018....

                Comment


                • H16; cam greu de găsit și cam scumpe.
                  a good plan today is better than a perfect plan tomorrow

                  Comment


                  • OSRAM NIGHT BREAKER LASER +150% NEXT GENERATION a folosit cineva ?
                    Mai bune decat + 130% (merita pretul aproape dublu) ?

                    Comment


                    • Eu folosesc, de vreo 8000Km incoa'.
                      E o mica diferenta fata de Osram 130% (am avut inainte), dar parca tin minte ca nu au costat dublu fata de 130%. Undeva cu maxim 30% in plus la pret.
                      Ca sa inchei, sunt ok, dar diferentele sunt slab sesizabile fata de 130%.
                      Daca nu faci drumuri lungi si dese noaptea, nu merita, stai cu 130%

                      Comment


                      • Mersi pentru informatie.

                        Comment


                        • Vă salut, m-am uitat sa schimb becul de scurtă pe partea stângă. Cum naiba iese afara?
                          Pe lângă faptul ca e locul foarte mic de manevrat, nu știu care e procedura de extragere.
                          Mă poate lămuri cineva?
                          Mulțumesc.

                          Comment


                          • Salut, trebuie apasat pe un tamburus metalic, si tras intr-o parte, gen inchidere deschidere ac siguranta.
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Cred ca o las pe luni, și așa am revizia. Mulțumesc

                              Comment


                              • Ai un Bec H7 acolo tragi direct de mufă, va ieși și becul (e ținut de niște cleme arcuite acolo)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google