Butuc Dreapta Fortat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sincer singura solutie sa nu o mai poti deschide daca fortezi butucul este sa faci un sistem care sa nu iti mai dea voie la tamburusu ala sa se ridice.....si sa ai acces pe usa din spate....(prima data dupa ce ai incuiato)dar pe urma ai fi posibil sa sparga geamul ....eu cand stiu ca este o zona unde se opereaza la masini ....iau tot ce este de luat deschid cotiera si torpedeul si o las descuiata....niciodata nu am gasit ceva deranjat...
    Last edited by picyulik; 20 January 2011, 20:43.

    Comment


    • Originally posted by mike_mocy View Post
      cat a costat totul?revopsit ,astupat...
      Am facut pe casco, am dat o sticla de bere vopsitorului nu stiu detaliat, am mai avut si altele pe langa, capota, bara si am zis ca daca sunt cu masina in service de ce sa nu fac si treaba asta.
      ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

      Comment


      • salutare, e tare aiurea treaba asta, am patit si eu exact ca si voi, ideea e alta, stiu ca nu e asa, dar na ma gandesc si eu, acum doua saptamani am iesit afara,deschid masina,plec, ajung la destinatie dau sa inchid din cheie si cand ma uit la masina butucul de la usa din dreapta umblat aproape scos de tot,ma gandesc eu ce nenorociti, au fost incantati de mp3-ul de fabrica care nu se poate scoate,e incorporat,nu au reusit sa deschida nu era nimic deranjat in masina,ajung acasa ma uit in parcare la masina tatalui ( tot logan ) si la usa lui de la sofer acelasi lucru dupa care imi schimb parerea deoarece el are mp 3 insa cu fata detasabila deci ce vroiau sa ia? probabil masina cu totul....o fii ghinion ? sau doar niste "dusmani" ? cine mai stie?

        in fine, ma duc la reprezentanta la AMG pantelimon de unde le-am luat si au indreptat baietii butucurile ( cost 2 milioane ) ambele butuce + prins un proiector la masina mea care din nefericire a lovit un caine pe o straduta dintre blocuri, a iesit dintre masini.nu va ganditi ca arata ca si noi,sunt indreptate insa in jurul butucului tabla e putin in valuri...asta e ! noi sa fim sanatosi !
        Last edited by burgerpolo; 28 January 2011, 18:06. Reason: Automerged Doublepost
        "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

        Comment


        • Dar se mai poate folosi butucul, se deschide usa normal cu cheia?

          Comment


          • Originally posted by burgerpolo View Post
            in fine, ma duc la reprezentanta la AMG pantelimon de unde le-am luat si au indreptat baietii butucurile ( cost 2 milioane ) ambele butuce

            Bun ,,si ai dat 200 de lei pt reparatie,,cand puteai foarte bine sa le astupi.
            Data viitoare cand or mai veni iar la tine hotii astia nenorociti,,iar dai 200 de lei???

            Comment


            • Originally posted by jelly View Post
              Dar se mai poate folosi butucul, se deschide usa normal cu cheia?
              sincer nu am incercat sa inchid cu cheia pentru ca nu folosesc inchiderea manuala din cheie, inchid din centralizata si functioneaza perfect.

              Originally posted by Ivan Marian View Post
              Bun ,,si ai dat 200 de lei pt reparatie,,cand puteai foarte bine sa le astupi.
              Data viitoare cand or mai veni iar la tine hotii astia nenorociti,,iar dai 200 de lei???
              ai dreptate, pe moment nu m am gandit la aceasta varianta cu astupatul butucului, nici nu cunosc un vopsitor bun si cred ca vopsitul usii nu costa doar 100 lei, plus ca masina e noua - 2010 si nu ma gandeam sa o vopsesc de pe acum insa daca doamne fereste se mai intampla ( doamne fereste ) am sa procedez la astupatul butucului.
              Last edited by burgerpolo; 29 January 2011, 12:46. Reason: Automerged Doublepost
              "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

              Comment


              • Parerea mea este k : loganul fiin d o masina intalnita des fac k si hoti sa se specializeze . Am patito si io si am ramas ku gura cascata k pe unde stau nu se mai intamplase asa ceva nici-odata dar exact in seara in care mi-e mi-au spart masina si nu mi-au luat decat noroiul din masina faza care m-a surpris si mai tare k de pe la mine intr-o sera s-au furat 5 masini si nu erau loganuri cea m-ai scumpa a fost un seria 5 . cat despre rezolvare nu trebuie decat sa schimb butucul k aproape l-au scos din tabla am sa rev si cu poze !!

                Comment


                • sal, fratilor e jale mare se sparg masini logan la greu,un prieten a patit asa cava simbata trecuta,a avut butucul fortat pe partea stinga si a ramas si fara roata de rezerva,cind sa dus la militie era al 8 caz tot la logan la aceeasi sectie.jale mare!!!!

                  Comment


                  • o sa se ajunga rau la foametea care este la momentul actual, nu mai exista legi si reguli.
                    "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                    Comment


                    • scuze de off topic! constat ca la Buc se dau toate "spargerile" , acolo o fi foamea cea mai mare?
                      Pain brings out the truth in us all...
                      ...how much truth can you stand?

                      Comment


                      • In toata tara nu doar la B si la Oradea stiu cazuri destule...mai ales taximetristi ce-si uita portofelele in masini.Un coleg a intrat in casa la prietena sa timp de 5 minute si cand a iesit butucul fortat+portofel disparut.Altui coleg i-a furat portofelul din fata dispeceratului-el isi bea cafeaua

                        Comment


                        • Eu nicidata nu iau fata de la casetofon sau actele din masina, am fost prin mai toate judetele, a stat masina linistita, in bucuresti la fel lasam fata la casetofon in masina fara frica, pana intr-o zi, ca ziua ma facut. Deci tot in bucuresti m au facut.

                          Comment


                          • Deci concluzia...Nici un oras din tara nu e ca Bucurestiul nostru scump si drag
                            Hoti multi pe metru patrat

                            Comment


                            • da, te doare mintea, nu trebuie sa lasi nimic la vedere nici doua minute, ca nu se stie, oamenii sunt foarte rapizi
                              "pentru ca prietenii stiu intotdeauna de ce" :signBRG3dot:

                              Comment


                              • eterna problema cu butucul fortat

                                mi-a fost spart portbagajul si furata roata de rezerva (comanda!!!). acu vreau sa imi schimb butucul pe CASCO, dar voi fi obligat sa port 2 chei pt ca nu imi schimba tot setul (yale+rezervor+contact) (CASCO nu acopera decat butucul rupt). am auzit ca exista butucuri pt portbagaj care nu au gaura pentru cheie. stie cineva ceva? cine stie il rog sa imi trimita un mesaj cat mai repede. sa pot vorbi cu cei de la service inainte sa duc masina

                                P.S. Logan - an 2007 cu butucul la portbagaj cu deschidere prin apasare fara cheie. consider ca e mai simplu sa nu mai ai cheie pt ca:
                                1. riscul de spargere mai mic(nu are unde sa bage surubelnita sa forteze);
                                2. nu esti nevoit sa porti 2 chei (cazul meu);
                                3. cand e masina incuiata si portbagajul e incuiat. cand o deschizi se descuie si acesta. SIMPLU

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google