Butuc Dreapta Fortat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut

    Am patit si eu ceva de genul...mai intai a fortat un pic portbagajul si nu a mers sa l sparga..si astazi am vazut butucul dupa partea dreapta ridicat in partea de sus..tabla un pic indoita si vopsea crapata
    As dori sa achizitionez o pereche de doape pa puteti ajuta sa mi spuneti de unde sa le cumpar...sau imi poate face cineva rost?

    PS Probleme de baterie nu prea o sa am ca dabea ce o schimb acum

    Comment


    • Eu am montate doape de 1 an si nu am probleme cu bateria dar preventiv am montat 2 fire de la baterie cu o mufa "T" folosita in modelism si ascunsa in stanga sub aripa.
      Daca raman fara curent infing in mufa un acumulator LiPo de 12,6V 3A si am deschis usile.

      Comment


      • Astea folosesc.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by bughyboy View Post
          As dori sa achizitionez o pereche de doape pa puteti ajuta sa mi spuneti de unde sa le cumpar...sau imi poate face cineva rost?
          Cauta pe forum la anunturi userul GHIAURUL..el vinde asa ceva!!

          Comment


          • Ms de ajutor l am contactat
            Bafta...si sa fiti feriti de "prietenasi"

            Comment


            • Am citit intamplator acest forum si vreau sa va spun ca la un prieten ,taximetrist,ziua i-a fost spart loganu.Ceea ce m-a surprins foarte tare a fost modul de operare prin faptul ca nu la butuci a incercat ci i-au indoit rama geamului de la usa soferului.Au ajuns in halul in care sa traga de partea de sus a usii.
              Daca vor sa sparga masina nimic nu-i poate opri poate doar o alarma sa-i mai sperie ca in rest la tupeul care il au.......

              Comment


              • Salut, m-au pradat si pe mine. Ieri intre 13:30 si 17:30 in parculetul de la capatul lui 41 la Piata Presei, langa gura de iesire din pasajul pietonal. Ciudat e ca nu aveam nimic la vedere in afara de un pachet de servetele si un odorizant auto. Metoda e clasica, fortat butucul usii stanga, m-au lasat fara roata de rezerva, stingatorul de incendiu si fara triunghiul reflectorizant. Nu s-au atins insa de trusa medicala si cred ca nu au avut timp sa imi fure cricul. N-am decat sa ma bazez pe CASCO si sa fiu multumit ca nu mi-au luat actele.
                1.2 16V - 75 de armasari la vale sau 75 de gloabe la deal

                Comment


                • Incredibil, in zona aia centrala ziua in amiaza mare?!
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • Am patit-o si eu - de doua ori deja. Prima data mi-au luat playerul (fata in torpedou) dar au lasat tot in torpedou detectorul radar. Acum vreo 2 saptamani mi-au luat si detectorul din acelasi loc. Prima data la Plazza Romania, a doua oara nu sunt sigur pe unde, e posibil sa mers mai mult timp cu ea sparta pt ca nu mai uit dupa detector si au fortat pe dreapta.

                    Daca prind unul la furat, chiar daca nu la masina mea, il bat cu capul de masina pana scuipa sange

                    Comment


                    • Pai nu trebuiie lasat nimic. Eu nu tin nimic in ea, insa daca nu as avea alarma tot mi-ar fi frica pt roata de rezerva. Alarma e neaparata la logan, cel putin in Bucuresti. 90% daca incepe alarma nu mai cauta nimic si o iau la fuga.
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • In cazul furturilor din Logan actioneaza aceeasi gainari care mai acum cativa ani spargeau Dacii 13xx. Din pacate Dacii din alea nu prea mai exista, si hotii au trecut la Logan... dovada fiind furturile de-a dreptul "ciobanesti" gen indoit rama usii, spart geamul etc, fortat butucul cu surubelnita etc.
                        Sfatul meu e sa va montati o alarma, iar daca e si cu pager e si mai bine. Asta e cea mai buna metoda de protectie in cazul Loganului, mai precis contra gainarilor care sparg Loganuri. Decat sa se complice sa fure dintr-o masina cu alarma si sa riste, ca oricum n-au ei sculele pentru a o dezactiva, mai bine trec la alta. Bineinteles si conduita preventiva are rolul ei, deci nu lasati nimic de valoare, sau orice lucru care ar putea tenta hotii si mereu scoateti fata la player, ba mai mult la unii am vazut chiar torpedoul golit si lasat deschis.. amuzant dar eficient .

                        Comment


                        • Cine stie dimensiunile antifurturilor? Mi s-a fortat si mie butucul pe partea stanga si vreau sa-mi pun si eu.

                          Nimeni nu stie?
                          Last edited by X@by; 11 May 2012, 22:57. Reason: Automerged Doublepost
                          I HAVE A !sigpic
                          fara linkuri externe in semnatura

                          Comment


                          • [VAND] Antifurt butuc portiera, din inox
                            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                            Comment


                            • in 4 ani jumatate doar la roti am fost controlat iarna trecuta... noroc cu antifurturile la roti :d

                              Comment


                              • Iala sofer logan '95.

                                Solutie aleasa:
                                - set iale 115 RON - Ciclop TM
                                - schimbat doar iala 1 usa
                                - montaj 1 bere - prieten mecanic ( 50->100 RON - la service )
                                Dezavantaj: 2 chei la purtator

                                Solutie ideala:
                                - comanda la reprezentanta pe baza serie sasiu
                                - 350 RON butuc customizat
                                - 10 zile pana vine
                                - RENAULT RULZ ...NOT

                                Alarma ?
                                - oricum iti distruge butucul
                                - traim in RO si asta ne mananca tot timpul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google