Butuc Dreapta Fortat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Fratilor,,eu am astupat butucii cu ceva ieftin si util in acelasi timp...Detalii si poze mai tarziu ca mai am un pic de lucru la finisaj.
    Am rezolvat si problema deschiderii usilor daca raman fara baterie sau daca se strica inchiderea centralizata((Doamne fereste)),,fara a mai face modificari pe acolo.
    detalii mai tarziu.

    Comment


    • #77
      Marian, ne-ai facut foarte curiosi

      Comment


      • #78
        se pare ca a uitat de noi..eu de la 12...tot intru..sa vad..
        sandero 1.4 owner

        Comment


        • #79
          Dupa ce termina cu procedura de brevetare , in mod sigur va posta 2 poze.

          Comment


          • #80
            Gata ..acum poti sa te uiti..si pun 7 poze nu 2
            Cine vrea sa rada de brevetarea mea este bine venit
            O sa mai pun niste poze maine pe zi ca sa se vada mai bine per amsamblu masina cu ele.
            Attached Files

            Comment


            • #81
              Si i-o fi greu sa o scoata cu o surubelnita? Vezi ca merge si faza cu chederul parca, cel putin stiu sa deschid orice Cielo).
              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

              Comment


              • #82
                Buna ideea si cred ca se poate gasii ceva si mai mic.
                Da alexx si la logan aceeasi hiba precum la cielo, procedura cu chederele functioneaza.

                Comment


                • #83
                  Deci degeaba). Acum nu toata lumea stie de faza cu chederele.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #84
                    astia de la dacia ..or citi..pe aici..???
                    sandero 1.4 owner

                    Comment


                    • #85
                      Loganuri fara chedere nu am vazut,,,dar in schimb logane cu butucii fortati am vazut multe rau.
                      Acel ochi de pisica este lipit cu silicon sanitar pe toata suprafata si nu prea cred ca o sa insiste cineva minute bune pe langa masina ca sa dea acel ochi jos din moment ce am si alarma.
                      Astia trebuie sa lucreze rapid,,de ordinul secundelor,,nu minutelor.
                      Deaia au si fugit repede cand au bagat la mine surubelnita in butuc,,,ca am avut si alarma,,ca altfel intrau sigur in masina sa cotrobaie pe acolo.
                      Deci le trebuie viteza,,nu taraganeala.
                      Mai mic nu am gasit Crull,iar acesti ochi de pisica se gasesc doar in kaufland.

                      Iar Alex,,,bine ca dai idei hotilor cu chederele tale,,,vezi ca e un site public.

                      Ps...Alex mai zi mult pe aici de metode din astea de spargere a loganelor,,si cand o veni vreo unul pe aici sa zica ca i sa intamplat sa i se sparga loganul prin metoda zisa de tine,,,sa fugi tareeee
                      Sa vezi ce o sa rad eu de tine apoi cu gura pana la urechi cand te-o acuza lumea ca dai idei hotilor

                      Scuze de dublu post
                      Last edited by Ivan Marian; 7 September 2010, 10:27. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #86
                        alexe vezi ca mi-au spart-o si mie acu vreo luna juma si am vb chiar azi cu un nene din bloc de la mine, taximetrist... i-a spart-o si lui!!! si avea si alarma!...umbla astia in draci si pe la noi prin cartier...

                        Originally posted by aleXpeed
                        Bine mai, nu chedere, bandoul ala de jos de la geam, ala de-l tragi in sus, tot se deschide daca vrea sa o deschida.
                        si daca scoti tijele alea de prin usa ??? ala de la butuc ??? s-o mai deschide ?
                        Last edited by ionut.c; 7 September 2010, 16:52. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #87
                          tot ramane acutatorul la ''vedere''

                          Comment


                          • #88
                            Pai si tie Ionut si acelui vecin taximetrist ,ce procedeu au aplicat?
                            Tot fortat butucii???

                            Comment


                            • #89
                              Tata are ambii butuci fortati, in spatele blocului la mine se sparg masini, la mine stie toata lumea ca n-au ce sa-mi fure din ea ca eu sunt maniac "sa fie cat mai usoara".
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by aleXpeed
                                ... daca mai spun ca am si antifurt la motor deja o dau in SF.
                                poate imi spui si mie cum e treaba cu antifurtul la motor...

                                Originally posted by mitosu
                                pai cred ca hoti aici se documenteaza cel mai bine,voi dati detalii,adrese +ca mai vad prin poze ce aveti prin masina.
                                nu cred ca sunt atat de "destepti" incat sa acceseze 'netul
                                Last edited by ionut.c; 8 September 2010, 17:05. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google