Butuc Dreapta Fortat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata foarte bine, e o idee excelenta!

    Comment


    • arata acceptabil ,ideea e ca eu avem tabla indoita si imi crapase si chitul si a fost nevoie sa mi-l fac mai mare un pic ca sa acopere unde e deteriorat,partea buna e ca la strans s-a tras si tabla nu nu mai e indoita rau.oricum butucul nu mai puteam sa-l folosec ca era distrus.Mai gasisem pe cineva pe un forum care le reconditiona sau nu stiu ce le facea ca mergeau deschise cu aceeasi cheie,cerea 50 de lei parca dar nu am apelat la el pentru ca trebuia sa revopsesc usa si dupa aia tot mai era predispusa la spargere.

      Comment


      • Salut,

        Face cineva capace din acelea? M-ar interesa, fiindca scapi fara fata de usa stramba - dar daca dai de unii mai hotarati, iti sparg geamul si tot ai un necaz.

        Eu as vrea sa elimin butucii de la usile fata si butonul de la portbagaj. Am inchidere centralizata asa ca ramane sa pun undeva un buton ascuns pentru alimentarea unui geam electric, in caz de urgenta (daca nu mai functioneaza telecomanda). De asemenea trebuie sa gasesc o solutie si in cazul in care se descarca bateria.

        PS: singurul lucru care ma da inapoi, e sa demontez interiorul usii, ca sa montez capacele respective. Eventual poate lipesc ceva peste butucii originali. Cu portbagajul e mai simplu - iar acolo vreau sa o fac sa se deschida din telecomanda, fiindca mi-am luat alarma si urmeaza sa o montez
        Last edited by ion_R5; 13 January 2011, 18:30. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • eu stiu pe cineva care face,dar modelul care era la vanzare era mai gros si mai bombat,mie personal nu mi-a placut dar banuiesc ca poate sa le faca cum vrei tu.de montat nu se monteaza greu,nu trebuie sa scoti tot din usa ci doar butucul si tija ca sa nu zdrangane,singura neplacere e ca e cam greu cu accesul in acea zona.daca vrei numarul de telefon al persoanei respective da-mi pm.

          Comment


          • Bun lamuriti-ma si pe mine ca sunt un pic confuz,cum lipesc sau prind acele capace de inox ca acum numi dau seama ce ar fi mai bun?

            Comment


            • nu se lipesc,le prinzi pe interior cu o saiba si piulita,

              Comment


              • Aha deci trebuie sa fie un fel de surub... iar floarea lui sa fie capacelul din tabla eu asa inteleg, ca sal pot prinde pe interior

                Comment


                • Parerea mea e ca daca nu montati alarma pe masina si va limitati doar la a anula/elimina/inlocui butucii nu faceti nimic. Degeaba anulati butucii, ca apoi se aplica schema cu chederul iar daca masina e "muta" nimic nu-i va deranja pe potentialii hoti. Deci daca stati in zone rau famate/vi s-a mai spart/fortat masina se merita din plin investitia intr-o alarma profi cu senzor de perimetru, pager, sirene interior/exterior ascunse si autonome si toate minunatiile. Descurajeaza foarte mult hotii... ca se mai sparg si cu alarme da e adevarat, dar mult mai putine zic eu fata de cele fara, si chiar daca ti-o sparge si incepe sa urle masina macar nu-ti ia nimic/mai nimic.

                  Comment


                  • Stai linistit colega ca pentru ei nu conteaza ca are sau nu alarma, daca s-a pus pata pe o anumita masina a spart-o si daca a gasit ceva bine daca nu iar bine, partea nasoala e ca tu te alegi oricum cu butucul fortat si tabla indoita. Parerea mea ca au inceput sa se sparga la greu logane si asta pentru ca este cel mai usor pentru ei.

                    Comment


                    • incercati sa puneti folie deasta cred ca merita http://www.youtube.com/watch?v=bZOAxtKlD5o

                      Comment


                      • Da...folia aia nu e decat vreo 100 de roni metrul patrat.
                        sigpic

                        Comment


                        • Stiu masina cu astfel de folie de la llumar, dar nici pe departe sa se comporte asa, a dat hotu cu piatra , nu a reusit sa fure nimic dar geamul sa comportat precum parbrizul , era facut bucatele mici iar din cauza foliei a ramas pe pozitie, in locul unde era lovit era curbat spre interior.

                          LE: in video postat de mine se vede mai la final in ce fel ajunge dupa mai multe lovituri geamul, acum nu stiu cat de naturale sunt loviturile
                          Cum va puteti spori siguranta masinii dvs. instalandu-va folie auto Llumar prin SEND '92 Pitesti. Pentru mai multe detalii si comenzi intrati pe www.folie-om...
                          Last edited by crull; 13 January 2011, 23:50.

                          Comment


                          • @ valeriuciprian daca este in masina ce are Bleizer(cred ca am scris bine numele) se merita daca este un pachet de servetele si ala pe jumate mai bine lasi usa deschisa

                            Comment


                            • Corect...dar ganditi-va si la un caz de forta majora in care vreti sa spargeti un geam intentionat...accident etc
                              sigpic

                              Comment


                              • din acidentele pe care le mai arata la televizor nu am vazut ca echipajele smurd sa sparga geamurile,taie tabla,smulge usi,,cracaneaza,, tot sa scoata victima
                                aaaa accident de forta majora,esti in masina si sau blocat usile,macaralele de la geamuri sunt defecte si ai nevoie urgenta la tufis,atunci da e o mare de tot problema cu miros

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google