Polo Vs Fabia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Polo Vs Fabia

    Salut all, am si eu o mare rugaminte, sa ma sfatuiti pe ce masina sa merg.
    Problema sta in felul urmator: Dispun de 15000 lei si nimik mai mult, pana nu de mult ma gandeam la un matiz mai nou, fiind ushor de intretinut, pe urma un logan 2005 ca e mai mare, iar acum m-am razgandit si as vrea sa ales intre Fabia cu motor 1,2 si/sau 1,4 an 2002-2003 sau polo motor 1,2 si/sau 1,4 2001-2003 cam, asa ceva a

  • #2
    Polo toata ziua
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #3
      2-0 pentru Polo
      sigpic
      Ambition 1.5 dc

      Comment


      • #4
        3-0 pt Polo
        b 89 plk

        Comment


        • #5
          Daca Polo-ul la care te gandesti tu e Polo Happy cu motor 1.2 si fara ABS, atunci Polo-Fabia 3-1 ;)
          sigpic
          ^Logan turbat (WIP)^

          Comment


          • #6
            Deci pana acum polo, insa spuneti asta doar pt ca este Vw si este mai bun?
            Ma intereseaza si intretinerea.
            Ms

            Comment


            • #7
              Eu as opta la un logan 2005
              sigpic #

              Comment


              • #8
                Esti cumva celibatar? Daca nu, eu as zice sa mergi pe Logan, mai pleci si tu in vacanta undeva, bagaje, familie, prieteni, catel, ai nevoie de spatiu.
                Zambeste, maine poate fi mai rau!

                Comment


                • #9
                  Da sunt celibatar, nu ma intereseaza o masina de familie, ma intereseaza o masina pt nevoi personale, servici, scoala, si iesiri,
                  La logan nu-mi prea place consumul, si cel mai mult tabla,
                  La celelalte 2 am inteles caci este mai redus consumul de combustibil.

                  Comment


                  • #10
                    parerea mea este ca loganu este ieftin la intretinere polo la intretinere te rupe eu am un vw bine dar fac revizia la ei acuma nu stiu unde vrei u si ca consum normal ca polo ca e motor mai mic si si mai usor dar in oras dacae pe benzina cam pe la acelasi consum ajungi 7.5-8%
                    drive with speed than you die fast

                    Comment


                    • #11
                      dintre polo si fabia alege-o pe aia cu mai multe dotari. de fapt, alege dupa dotari la orice masina. care are mai multe si e in stare buna, aia sa fie. acum sa nu te uiti si tu dupa dotari climatronic, trapa, geamuri electrice spate, deshidere portbagaj din telecomanda si alte chitibusuri. clima, servo, airbag, abs. in rest sa fie tabla buna si motorul sa mearga frumos. bafta la cumparare, oricare ar fi alegerea.
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by alexNeagu View Post
                        parerea mea este ca loganu este ieftin la intretinere polo la intretinere te rupe eu am un vw bine dar fac revizia la ei acuma nu stiu unde vrei u si ca consum normal ca polo ca e motor mai mic si si mai usor dar in oras dacae pe benzina cam pe la acelasi consum ajungi 7.5-8%
                        E aiurea cu tabla la logan, si in plus piesele de la vw sau fabia nu se compara cu logan, adica dai un ban si il ai, insa la logan sunt mai slabute si cumperi mai des am inteles.
                        Apropos, cu ce este mai ieftin loganul la intretinere?
                        Stie careva ce preturi se percepe pe ITP sau RCA la fiecare din astea 3 masini? Logan , Polo si Fabia.
                        si cam ce se mai plateste anual sau lunar
                        Nu am mai avut masina pana acum, doar am condus, deci nu stiu ce se plateste si cum.
                        Va multumesc

                        Comment


                        • #13
                          Cand vei incepe sa schimbi una-alta la Polo sau Fabia o sa te ia inima pe criteriul ca piesele de Logan le schimbi mai des. Total fals...gandeste-te ca Clio Symbol foloseste in mare parte aceleasi piese desi revizia la Logan e de 2-3 ori mai ieftina, iar cu tabla, stai linistit ca nu se mai fac masini sa nu rugineasca 30 de ani. Au fost niste probleme datorita celor care nu au respectat procesul de preparare si vopsire, in uzina, nu ca e tabla proasta. Nu te mai lua dupa gura altora care habar n-au si-si dau cu parerea din auzite.

                          Ontopic: Polo, Fabia si alea sunt low cost asa ca nu te astepta la "limuzinen germanen"...mai ales Fabia e ce-a mai urata masina straina cu care am avut NEplacerea sa merg..si inghesuita si zgomotoasa si urata
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • #14
                            Fabia fara discutii.
                            La aceleasi dotari o gasesti in pret mai mic, calitativ nu e mare dif intre ele.
                            Pt Polo mai platesti si firma VW.

                            Ai mai multe sanse in banii astia sa gasesti o Fabia bine intretinuta/cu kilometrii mai putini, decat un Polo.

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc
                              Deci am mai dat o raita pe net si am gasit si ceva loganuri la pret rezpnabil chiar si 2006 cu dorati ac, 2 airb, proiectoare etc,
                              Deci stie cineva preturi aprox de intretinere intre aceste masini? ms

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google