Logan vs Logan 1/4 mile

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu cred ca are ''coraj''
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • #92
      ba am curaj....si am luat-o de la unu cu 1.6 mpi chipuit(eu il aveam stock) si deabia m-a facut..knd o sa ne intalnim la brasov, o sa ne dam..;)

      Comment


      • #93
        In Cluj ceva doritori?? am 1,4 resoftat.

        Comment


        • #94
          dar ce le mai place unora sa compare un diesel turbo cu un benzinar aspirat...care mai de care mai tunat... cuplul da acceleratia, puterea da viteza maxima. deci care are mai multi cai, merge mai repede...care are mai multi Nm, accelereaza mai bine. io inclin sa cred ca si dci85 si-o ia de la mpi90 pe sprint. nu vorbesc de dci85 resoftat, care e cam dci105-110, dar care, presupun, si-o ia de la 1.6_16v...
          @ crististreulea, hai sa ne dam tu cu dci65 tunat si eu cu mpi90 stock si terminam discutia...sau nu, ca o sa se gaseasca tot timpul unul care sa spuna ca el daca ar fi fost sofer, in oricare dintre masini, altul putea fi rezultatul...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #95
            Deci...? Ati facut o liniuta sau nu? (Seba si Cristi) )

            Comment


            • #96
              Originally posted by Octavian___28
              Deci...? Ati facut o liniuta sau nu? (Seba si Cristi) )
              am facut o liniuta alba de tras pe nas... nu am avut ocazia inca
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #97
                pina nu da caldura nici n-o sa fie :d
                am gumele de iarna si astea pierd aderanta big time!
                intre timp am dat-o cu un ford focus 1.8 break benzinar ... m-a facut si l-am facut. deci 1-1. oricum, am dat treapta 4 si mort am fost, m-a ajuns si a trecut glont pe linga mine
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #98
                  cristi da cati CP avea focusul?

                  Comment


                  • #99
                    nu gasesc nici un om cu 1.6 mpi sa ma dau cu el..sau 16v..le e frica k ii fac..am facut ford mondeo 2.0 diesel pe uscat,dar pe ud m-a facut(era alt sofer)

                    Comment


                    • Originally posted by SUPERCAR
                      cristi da cati CP avea focusul?
                      nu stiu, oricum, la 1800cmc avea in jur de 100 cai.
                      la prima tura am pierdut aderenta si s-a distantat constant de mine.
                      la a doua tura am plecat putin inaintea lui si m-am departat constanta... asta pina am dat treapta 4 pe la 4500 rpm...
                      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                      Comment


                      • Nelegat de liniute, cauciucurile de iarna n-au aderenta mai buna daca rulezi pe uscat? Pt ca sunt mai moi...Intreb ca nu stiu.

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___28
                          Nelegat de liniute, cauciucurile de iarna n-au aderenta mai buna daca rulezi pe uscat? Pt ca sunt mai moi...Intreb ca nu stiu.
                          in principiu scartaie mai tare decat alea de vara pe asfalt uscat si caldura (de aici si senzatia de lipsa de aderenta), dar in principiu daca sunt gume calumea (conti, michelin, bridgestone, pirelli, etc), ar trebui sa fie mai bune, numai ca o sa se uzeze mult mai repede daca le fortezi...vezi exemplele din formula 1, unde cauciucurile moi sunt folosite in calificari pt ca au aderenta mai buna, dar in cursa se folosesc mai tari pt ca permit viteze de top mai mare...
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • 1.6 8v 90 cp vs 1.5 dci 85 cp ?..

                            Comment


                            • trage mai bine benzinarul de 90CP decat dci-ul de 85CP e diferenta intre ele de 1.5 sec si asta pentru ca benzinarul e mai usor.

                              Comment


                              • Logan 1. dci 85 cp mcv l-am facut de ras in seara asta!!! aprox 4-5 masini......la finish....din start 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!1.6 16v rulezzz!!!!pe iuliu maniu de la lujerului pana la liceul tudor vladimirscu!!!!
                                Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google