liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma io am spus in zona lu' 140.
    Poate sa fi fost 130, ideea era ca dupa tr III Golfu ala dizal recupera lungimea aia de masina nah...

    PS: totusi cauta prin mailurile alea ca sunt si eu curios )

    Comment


    • mah graficu nu l-am pus pe forum ca nu stiu ce dracu nu-mi merea, dar stiu ca am dat undeva datele de sprint. timp si viteza de iesire. tre' sa caut, poate mai pun macar link-ul...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • gtech

        Originally posted by Seba View Post
        mah graficu nu l-am pus pe forum ca nu stiu ce dracu nu-mi merea, dar stiu ca am dat undeva datele de sprint. timp si viteza de iesire. tre' sa caut, poate mai pun macar link-ul...
        17,58 secunde si 128.7 km/h la Logan 16v (Seba); Gigi a scos cam la fel; la fiecare test am fost doua persoane in masina : soferul si eu; eu am vreo 100 kg

        17,18 secunde si 130.41 km/h la un Ford Focus 1 de 1.8, 16v si 116 CP (eu la volan)

        14.47 secunde si 161.35 km/h Astra Bertone de 202 CP la roata; avea ceva modificari pe la motor; eram doua persoane in masina;

        18.43 secunde si 119.84 km/h cu Fiesta mea de 75 de cai; pe atunci aveam ambreiajul bun si un filtru KN;

        17.76 secunde si 125.34 cu un Pejo 207 1.6 Hdi de 90 de cai (eu la volan)

        Mi-e greu sa cred ca prinde cu Loganul diesel 140 pe 400 de metri. Daca vrea, vin cu Pejoul si desenez o liniuta cu loganul lui Streulea. Pejo e stock.
        sigpic

        Comment


        • Filmulete de la cursele de la Tulcea din 25-octombrie-2009 adica de duminica trecuta gasiti http://www.************/racecars.html

          Comment


          • logan undercover

            curse, logan, vs, accent, buzau, chinezu', dacia, 1.6, 16v, legale, liniute, sunet, toba, 402m, accelerare


            burnout, logan, buzau, chinezu', curse legale, fum, dacia burn, drift, cauciucuri xxx Logan, Burnout, Exhaust, Wheels, Buzau, Romania, ACR
            sigpic

            Comment


            • @alex_tsr: ne-am mai dat o data noaptea la iveco, si am scos si eu si jiji mai bine, ca eram singuri in masina. dar nu cu mult, vreo 2-3 zecimi pana la suta si tot cam atata pe 400m. oricum, al dracu' dizal de 65 de cai chipuit la 85-90 cum trage el ca un benzinar de 105, respectiv 110-115cp

              @alex_tsr: ne-am mai dat o data noaptea la iveco, si am scos si eu si jiji mai bine, ca eram singuri in masina. dar nu cu mult, vreo 2-3 zecimi pana la suta si tot cam atata pe 400m. oricum, al dracu' dizal de 65 de cai chipuit la 85-90 cum trage mai bine ca un benzinar de 105, respectiv 110-115cp
              Last edited by Seba; 30 October 2009, 16:40. Reason: Automerged Doublepost
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Niste invidiosi
                Hai sus cu pozele alea cu g-tech.

                Comment


                • Originally posted by Seba View Post
                  .............. oricum, al dracu' dizal de 65 de cai chipuit la 85-90 cum trage mai bine ca un benzinar de 105, respectiv 110-115cp
                  Sa nu te miri, rupe capu dci 65 cp dus la 85-90 cp, cuplu tata cuplu...datele confirma, cam egal cu 1.6 16V.
                  1.5 dci 85 cp resoftat face muci 1.6 16V, deci il nimiceste.
                  Al drac de tractorase

                  Comment


                  • Nu mai stiu pe ce thread...era un 1.5 Dci resoftat la liniuta cu un 1.4 mpi si ala resoftat...nu prea a facut mare branza Dci-ul....Driver error?

                    PS: Sa nu uitam de putere/greutate cand vine vorba de masini diferita ca marca
                    Last edited by darksid3; 31 October 2009, 12:21.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • MCD vs FOF castigator MCD o masina
                      MCD vs 16v castigator MCD o masina jumate
                      Tinand cont de rezultat ambi au plecat o jumate de masina pe treapta 1 si 2....pe 3 si 4 a fost facut rezultatu....( mentionez ca nu am golit nimik din masina)
                      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                      Comment


                      • Bravo tie Dane..ne vedem la legale la pitesti,poate ma dai si pe mine o tura ca tare curios sunt cum merge acu
                        AG 16 Y M A

                        Comment


                        • saracieee , zi si ce ai facut la masina , ca unii nu stiu.
                          bv , a meritat bani investiti
                          am batut si eu un 16v , pana in 400m la limita , dar pe tr 4 se duce usor de langa mine.

                          Comment


                          • Ce ti-am zis ma sa nu te dai... amenda 100E... sforaiau supapele !??... si bineinteles te manca talpa

                            Comment


                            • Cielo 1.5 75 cp stock vs. MCD, cu start lansat:

                              0-1 (mi-a dat o masina jumate)

                              Cielo: ii sare uleiul prin joja la 6000 (la 5500 nu), suspensie barca, frane 0, cauciucuri 0, dimensiuni 14", 2 persoane in masina, interior, o cutie grea de scule in spate, 2 etrieri de kadett gsi si o roata de rezerva + nimicuri.

                              MCD: 5 persoane, 3 roti de rezerva in spate + interior complet in rest stock cum o stiti.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • baieti, la clio este 1,4 16v si 1,4 8v? m-am tinut dupa un 1,4..pe tr a 3 a pe la 120 deja trebuia sa pun frana ) dar cine stie, poate a lasat-o el din acceleratie. :P
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google