liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 17.1-17.2 pe 400 m ... acu dupa softul dimsport s-ar putea sa se imbunatateasca .
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • pai si nu este foarte departe de 16v care tot de la tine stiu ca face 17.2 17.4 ai zis ca si 17.1 e posibil.
      Last edited by alessandro; 2 March 2010, 23:11.

      Comment


      • pai tu de ce crezi ca am scris ce am scris pana acu
        atat a scos 16vu lu seba nou , la alt 16v stock am masurat si timpi de 17.1 ,si fara bancheta si scaune 16.7
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • pai da am citit ce ai scris. dar voiam sa stiu si cam cat scoate pe 400m. deci un 16v resoftat nu discuta cu MCD. ma intreb ce iese dintr un 16v tiganit ca MCD.

          Comment


          • Originally posted by marx View Post

            as fi totusi curios sa aflu cat scoate MCD pe 400m. si sa vedem o linie intre 16v stock si MCD. chiar sunt curios. m as da eu dar recunosc ca nu sunt tocmai un super soferache. sunt un sofer normal care merge in limitele bunului simt de viteza si siguranta. asa ca poate se ofera 16v ca MCD nu cred ca are nimic impotriva.
            M-am dat eu prin toamna cu MCD si m-a batut cu 2-1, la o diferenta de 20-30cm. si am impresia ca atunci nu avea axa schimbata...
            dar masina mea e stock stock(cauciucuri jante), si aveam roata de rezerva, benzina jumate, deci masina de familist nu pregatita pt curse . Sau poate nu oi fi stiut eu sa ii dau, posibil si asta.

            Ce sa mai incolo sau incoace, mcd e "profi"...in afara ca e masina cheala..sunt curios de ex daca umbla cu roata de rezerva la el, daca mai are scutul (ca si ala cantareste ceva) si asa mai departe.

            Eu zic ca cel mai bine ar fi sa se dea Stig cu MCD, ca el sustinea ca e sigur ca 16v cu soft il bate pe MCD. Eu chiar am dubii ca poate pierde mcd, poate doar daca e usurat si 16v-ul, cu jante usoare, cauciucuri bune nu alea de fabrica etc etc.
            Pana la urma asteptam niste rezultate ca vorba lunga saracia omului
            Last edited by bossake; 2 March 2010, 23:29. Reason: edit
            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

            Comment


            • asta zic si eu. sa vedem live o linie pe 402. asa din vorbe ...

              Comment


              • noi victime.......dupa soft pentru axa facut astazi la dimsport........masina se comporta ideal.....eu vs fordul de seara trecuta care m-a batut o masina in seara asta s-a intors situatia......prima tura mi-a dat el jumate de masina si a doara oara eu jumate de masina lui...deci 1-1.......eu vs lanceti 1.6 16v 1-0 detasat foarte mult, si eu vs fiat bravo 1.4 turbo 150Cp m-a batut el o masina ( am plecat prost) si a doua oara am plecat bine dar ia murit discu lu ala . si eram in fata
                Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                Comment


                • MCD de mine nu mai zici nimc? ... nu trebuia sa spui ca ti-a facut softul pentru ca nu mai avem unghii pentru gat...
                  -Subscriu duelul cu Focusul...
                  1.6 modificat, usurat vs MCD usurat - 0-1 (distanta 1 masina)
                  1.6 modificat, usurat vs MCD usurat+1 pers - 0-1 ..eram la aripa fata a lui MCD

                  Cristi_Xp - nu vorbesc din auzite... cedez de aici in colo

                  bossake - si 1.6 16V si 1.6 16V (resoftat) si-au luato de la MCD ..dar cu siguranta e loc si de mai mult !

                  marx - trebuie sa ai cam multi bani sa tiganesti un 1.6 16V cum a facut MCD

                  Comment


                  • am uitat ma...tu esti tovaras cu mine intre noi nu se discuta
                    Last edited by MCD; 3 March 2010, 01:16.
                    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                    Comment


                    • @ cosmin am zis eu ceva de bani ? sau cat ar costa ? am intrebat ce ar iesi dintr un 16v tiganit asa. atat. eu nu mi as face asa ceva din masina pentru ca o folosesc la cu totul altceva.

                      @ MCD deci tu ai fi de acord sa te tragi cu un 16v stock pe 402m ?
                      Last edited by alessandro; 3 March 2010, 08:45.

                      Comment


                      • @marx: vino cu masina ta o data. Daca nu esti tu amator sa te dai, o dau eu o tura.

                        Comment


                        • imi place cum va contrati cand un 16v stock scoate 17.2 pe 400m si mcd scoate tot atat, cu o masina cu 300 de kile mai usoara, concluzia voastra e ca ala mic 1.4 are mai multi cai decat ala mare si greu. faina logica pana la urma, greutatea conteaza. nu cred ca s-a contestat faptul ca 16v poate lua bataie de la 1.4 tiganit (sau o fi 1.6 in haine de 1.4?), doar s-au contestat valorile cailor putere vehiculati de unii pe aici. daca mcd ar avea 113 cai, la diferenta de kile, ar trebui sa-i dea 2-3 autobuze la 16v softat. ori lucrurile nu stau chiar asa. dar e fain s avezi cum se cearta unii
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • pai daca ar avea 113 cai ar trebui sa i o dea si la greutati egale. dar chiar la asta ma gandeam si eu. daca are 300 kg in minus si 113 cai sa scoti cat un 16v e un rezultat penibil.

                            @cezar as pune masina la bataie. dar parerea ta personala care este ? ce sanse are un 16v sa faca MCD.

                            Comment


                            • mici...chiar foarte mici...
                              adica cam 1%
                              pune`i trei oameni in masina si vezi caii )
                              Last edited by Cristi_Xp; 3 March 2010, 14:02.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • N-are nicio sansa...a lui MCD are raport cal/kg mai bun.
                                Dar hai sa o "plimbi" si pe a ta. Doar nu o tii in cutie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google