liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • astra h 1.6 16v e cu 100 de kg mai grea , insa are si cuplu mai mare, si niciodata nu o sa cred ca un 1.4 sau 1.6 mpi or sa faca aceasta masina daca e condusa de sofer nu d mascarici.o dacie logan 1.6 16v ar avea sanse, dar si aici conteaza mult conditiile!

    Comment


    • Originally posted by Stig View Post
      sa ard benzina aiurea sau pentru ce ?
      Baga GPL....... Daca tot te lauzi, macar distruge orice mit si vino cu 16v-ul tau sa te dai cu MCD, ce mare chestie, sau nu te crezi in stare? Ca ai 16v si n-ai bani de benzina e altceva...


      iar incepeti cu offtopicul ?
      Last edited by Cristi_Xp; 4 March 2010, 20:01.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Eu am facut o astra 1.6 16v cu 1.6 resoftat la 0 masina distanta cu un sofer care se lauda ca rupe soselele cu ea

        1 masina sorry
        Last edited by cypi; 4 March 2010, 19:48. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by georgex2 View Post
          astra h 1.6 16v e cu 100 de kg mai grea , insa are si cuplu mai mare, si niciodata nu o sa cred ca un 1.4 sau 1.6 mpi or sa faca aceasta masina daca e condusa de sofer nu d mascarici.o dacie logan 1.6 16v ar avea sanse, dar si aici conteaza mult conditiile!
          1.4 mpi face Astra (H) 1.4 16V 90 cp, sigurat (tre sa ai ghinion sa n-o afumi)
          1.6 mpi face Astra(H) 1.6 110 cp (?), discutabil (depinde cati cp mai da soferul)
          1.6 16V face caca pe Astra 1.6 16V.

          Vorbim de linii.

          Comment


          • am probat eu cu astra 16 16v cu logan 16v ph1. o face praf loganu. nu sta la discutii.

            Comment


            • Sunt chiar curios sa aflu rezultatul din seara aceasta. Va rog daca aveti filmulete sa le urcati. Imi place ca aveti challenge-uri din astea asa des. Daca o sa am drum prin Bucuresti in vreo luna o sa vreau neaparat sa dau si eu o liniutza cu MCD chiar daca recunosc ca nu sunt tocmai un sofer bun de liniutze si mai am pe deasupra si dezavantajul greutatii
              sigpic

              Comment


              • Prima data tu, Seba, XP si Streulea tre sa faceti cu mine si apoi mai vedeti daca merita cu MCD

                Comment


                • o intrebare... tu chiar crezi ce scrii ?)
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Bine Octaviane, raspund eu provocarii. Alege tu o data si un loc unde vrei tu si vin sa ma dau cu tine sa vad daca are sau nu rost sa ma mai dau si cu MCD.
                    sigpic

                    Comment


                    • Acuma seara. Da sa vina si Seba.

                      XP: nu, dar ce ai tu cu omu' daca el vrea?

                      Nimic?
                      Am uitat sa spun, au eu o fuga de plimbare pana in TM.
                      Last edited by Octavian; 4 March 2010, 21:19. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Mah, avand in vedere ca nu pot azi alege o zi din weekend cand poti si vin cu camera sa si filmam si sa punem pe forum. O sa-i zic si la Seba daca vrea sa vina
                        sigpic

                        Comment


                        • e ud pe jos... o sa te vaiti ca n-ai plecat bine de pe loc
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Slaba treaba...am asteptat juma de ora un raspuns (eram deja acolo).
                            Aici nu e ud.
                            Nu ma trag eu pe dos cu treburi d-astea (plecat prost, ralanti picat in baia de ulei etc etc).

                            Comment


                            • Aloooo:

                              Asadar.... 400 de metri sunt la finalul treptei 4 a masinii mele.... masurati si para masurati.
                              Ce pot sa zic este ca... liniuta s-a terminat ( pt unii se pare ) la 110 km/h asadar pe finalul treptei 3 la mine.
                              Atunci 16v avea 1 far in fata mea, bmx era in usa mea stanga ( adica un bot de masina ), iar MCD-eul era la usa spate dreapta ( asadar la jumatate de masina de 16v ).
                              Eu pe treapta a patra m-am desprins impreuna cu bmw-ul, iar 16v cred ca apus apoi frana...

                              @ Cezar si Marx .... 400 de metri sunt dupa parcarea de la Kiseleff, asadar rezultatele care le vorbiti sunt degeaba.

                              Prima oara m-am dat cu MCD-ul si la 400 de m aveam 1 masina, iar in dreptul parcarii doar jumatate.
                              Ce pot sa zic este ca m-a luat prin surprindere acel 16v (care fara filtru de aer nu se poate spune ca e stock , pt ca cel mai bun filtru sport de aer este lipsa oricarui filtru ), iar parerea mea este ca are ceva facut ( resoftare/remapare ). M-am dat cu 16v resoftat, filtru sport si evacuare completa fara galerie dar cu catalitic dezactivat si s-au intamplat 2 masini cel putin.
                              A doua la mana eu nu am cauciucuri, aveam 3 sferturi rezervorul si portbagajul plin de bagaje, gratar si alte chestii.

                              In ceea ce priveste 16v si 1.4, eu sunt de parere ca 1.4 al lui Dan intotdeauna va bate un 16v stock. Si ca sa ies de la cutie , pot sa zic ca am vazut cu ai mei ochi ( desi nu credeam ) ca acest 1.4 a lui Dan a batut si 16v umblat.
                              Last edited by Lanceru'; 4 March 2010, 21:53. Reason: sange
                              No Stress !
                              http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                              Comment


                              • Mai eu chiar nu inteleg de ce va agitati asa de tare. Pe cuvant.
                                Parca se castiga premii. Vreti premii si statut recunoscut, la competitii.
                                Aici doar de fun. Eu cel putin asa o vad.

                                Pe mine unul ma doare fix in cot ca 16v a facut 1.4, sau vice-versa, ori ca a dovedit Lancer si Bmw.
                                Doar a fost distractiv, si sper sa repetam experienta. Doar pt aceea mica doza de adrenalina, nu pt discutiile ulterioare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google