liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • danny90 te astept la liniute..

    mareom... e modestie.. nu vreau sa fac pe nimeni sa se simta prost.. in parcul meu auto am si skoda 1.9 101ponei.. de asta nu stiu sa merg cu rĂ¢sul..
    sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
    Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

    Comment


    • Cate posturi inutile!!!!!!!toata lumea a sarit pe MCD(vorbeste indidia din ei)si la loganul ala 16 vulve care a fost refuzat la export este posibil sa aibe aceeasi cutie cu papucul 1.6 cu ambreaj hidraulic(trage-ti voi concluziile).Eu am luat-o de la MCD dar nu fac polemica pe subiectul asta.
      In alta ordine de idei eu vs avensis D4D stab rau de tot...cam 3 masini.Eu vs clio 1.4 8 valve si GPL!!!ma omoara la consum!!!!Eu vs BMW 760 modelul nou...de la 30 kmh nu il mai vad ori ramane in urma ori o ia repede in fata sau cel mai sigur se ascunde pe prima straduta la dreapta.Eu vs megane 2.0 16v ma prinde din urma chiar la sfarsit de a 3 dar pe 400m nu apuca sa ma depaseasca.Cam atat salutari si numai bine!!!
      @MCD nu pune la suflet ce zic carcotasii(tastangii care prind radacini in fata monitorului) si imi pare rau ca nu am venit si eu dar incepuse ploaia!!ne vedem cand se face frumos!!
      Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

      Comment


      • Stuke, mai lasa-ma cu povestile de invidie...
        Cine a spus ca s-a furat startul? Ca nu sunt roti? Ca sunt masinile nepregatite? Ca n-au fost 400m? Mai nou are cutie de van si ambreiaj hidraulic. Imi spui si mie cu ce te avantajeaza ambreiajul hidraulic? Cutie de van? Pune mana de te documenteaza si vezi daca s-au pus cutii cu astfel de indici pe berline. Vb doar din auzite.

        Pai mai da-o drq de treaba, chiar ca niste copii sa ne purtam?

        Comment


        • ar fi chiar frumos sa va bagati la start , tot de fun si de adrenalina , cum zice si Cezar.
          sau se strica titiurile ?

          Comment


          • Originally posted by Valentin_N View Post
            Sper ca data viitoare sa punem iPodu si pe 16v sa vedem cum scoate comparativ cu cele 8.75 sec masurate pe 1.4 "stock".
            Cursele directe au un mare dezavantaj: se poate fura startul. Eu n-am incredere in ele 100%. Aparatul pe de alta parte nu minte la modul la care montat corect masuratorile isi pastreaza consistenta intre masini. Poate cei 8.75 de mai sus nu sunt precis masurati, dar daca mut aparatu pe alta masina si il montez in aceeasi pozitie, putem judeca comparativ.
            ))))
            intreaba`l groza cat scotea 0-100 cu aproape 170cp cu un iphone
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Nea Cristi, am citit threadu si vgroza a recunoscut ca nu "i-a dat" cand a scos timpul ala. Pe thread-ul lui vgroza am postat si eu timpul scos de mine acum ceva vreme masurat cu acelasi iPhone tocmai ca sustinere a faptului ca n-a fortat destul masina pentru alea 9 secunde inregistrate de el.
              Dovada sunt timpii scosi de mine sau MCD cu acelasi tip de aparat. Am zis, nu-l consider ca fiind 100% corect, dar sunt de parere ca e destul de aproape de un G-tech ca rezultat.
              sigpic
              ^Logan turbat (WIP)^

              Comment


              • deci ... azi am facut si noi liniute ... nu am masurat distanta, nu am plecat "la linie" ci cum s-a nimerit (adica unul mai in fata decat celalalt, nu stiu care dintre noi), startul s-a dat de la finish, am spus amandoi ba ca caucioacele sunt de vara, iarna sau mai uzate, ba ca eu 1,6 el 1,4 dar cu filtru sport, ba ... dar tot am ras si ne-am distrat si totul s-a terminat la o pizza si un citro.
                se pare ca multi uita de prietenii, bun simt si cumpatare. pacat. decat asa, mai bine stai pe curul tau si nu te dai.
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Poti sa spui asa:
                  1.4 remapat (al meu) vs 1.6 remapat 1-2
                  1.4 remapat(al meu) vs 1.4 remapat 2-0 (avea cauciuce mai varza ca ale mele)
                  1.4 remapat (al meu) vs alt 1.6 remapat 0-2 sper ca spun bine(un bot de masina)
                  1.4 stock vs 1.4 stock 2-0 (pleca bine de pe loc, cred ca l-au ajutat pe udeala si cauciucele pe 16 si mai mari un pic in diametru).

                  Vreau sa fac cu un 1.6 stock dar slabe sanse sa mai gasesc vreunu' ))

                  PS: sper sa fac rost si de clipuri in scurt timp.

                  Comment


                  • sa-l faci sau sa te dai cu el ?

                    Originally posted by Valentin_N View Post
                    Nea Cristi, am citit threadu si vgroza a recunoscut ca nu "i-a dat" cand a scos timpul ala. Pe thread-ul lui vgroza am postat si eu timpul scos de mine acum ceva vreme masurat cu acelasi iPhone tocmai ca sustinere a faptului ca n-a fortat destul masina pentru alea 9 secunde inregistrate de el.
                    Dovada sunt timpii scosi de mine sau MCD cu acelasi tip de aparat. Am zis, nu-l consider ca fiind 100% corect, dar sunt de parere ca e destul de aproape de un G-tech ca rezultat.
                    apai ce sa zica si el acuma , cum zic si restu , s-a topit ambreiaju,s-a incins uleiu,aveam 190 si mai aveam pedala da batea vantu din fata.
                    Last edited by Cristi_Xp; 6 March 2010, 21:29. Reason: Automerged Doublepost
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • Sa ma dau cu el.
                      Adica eu cu a mea el cu a lui.

                      De la un coleg (Alyn_N) am primit filtru sport cu tot cu tzava (suna foarte fain la blana).
                      Mare pacat ca n-am avut timp sa scot filtru, sa-l pun inapoi pe ala stock, apoi sa mai fi facut o proba de linie, sa fi vazut clar daca e vreo diferenta sau nu.

                      Comment


                      • obsedatule ...
                        Last edited by bubu_vasile; 6 March 2010, 21:50.
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___31 View Post
                          Sa ma dau cu el.
                          Adica eu cu a mea el cu a lui.

                          De la un coleg (Alyn_N) am primit filtru sport cu tot cu tzava (suna foarte fain la blana).
                          Mare pacat ca n-am avut timp sa scot filtru, sa-l pun inapoi pe ala stock, apoi sa mai fi facut o proba de linie, sa fi vazut clar daca e vreo diferenta sau nu.
                          apai in cazul asta deja nu mai esti stock ...
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Da, şasă cai frumoşşi.

                            Comment


                            • Pot sa sustin Octavian , daca ai reusi sa faci cu 1.6 stock l-ai bate sau ai fi cel putin egal , esti pe drumul cel bun la imbunatatiri , pe cand serpisori ? uite atasasez si filmuletzele,
                              http://www.youtube.com/watch?v=QBw---6dT6I
                              http://www.youtube.com/watch?v=HrxokIPsfeA
                              Last edited by ALY_N; 7 March 2010, 00:57.
                              sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                              Comment


                              • eu zic ca mai greu )
                                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google