liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @georgex2 am plecat cu discutia de la astra clasic sau astra H si am ajuns la GTC??? hai mai bine facem comparatie cu OPC ca sa fie o comparatie cat de cat echitabila.
    sigpic

    Comment


    • astra h are 2 motorizari 1.6 16v sa ii explic si lu marx, una de 105 cp si se gaseste pe modele ddin 2004 pana in 2007 daca nu ma insel, si una de 115 cp si echipeaza d prin 2007.discutia a plecat d la laudele unora, si eu am cerut dovezi ca eu nu cred. greutatea unui h in 5 usi echipat full option t asigur ca nu depaseste cu mult greutatea cheala care ai numit-o u, si cheala aia e de 2 ori peste logan.atat schimbam discutia ca nu mai are rost.

      Comment


      • pai se vorbeste de liniute pe threadul acesta , deci nu o sa vorbim despre dans .
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • la cate dotari zici tu ca are , tot ia bataie de la logan

          Comment


          • posibil sa ia bataie

            Comment


            • eu pe site la opel nu am gasit astra h cu 105 cai. am gasit doar cu 115 si greutati de la 1240 la 1500. aia de 1500 iti garantez ca si o ia de la logan la ce vrei tu. aia de 1240 castiga la un far. dupa cum am evidentiat are cp/kg cu o miine sau sutime mai bun. astra g 1.6 105 si o ia oricum de la logan. si astra h daca are 1.6 de 105 si o ia de la logan. doar astra h la 1240 kg si 115 cai face loganul. ce comparatie imi dai tu ca e peste dotari ca loganul nu are nici o relevanta aici. vorbim de linii nu de aer geamuri heliomate si masaj la nu stiu ce zone ale corpului.

              Comment


              • @georgex2 te intreb ceva. Ai logan ca asa ai vrut tu sa ca asa ti-a impus cineva (tati)?
                sigpic

                Comment


                • draga yrmen tati de mult timp nu imi mai impune ceva.am logan ca asta am vrut, nu ma deranjeaza, consider ca e o masina "atat cat am platit pe ea",de placut nu o sa imi placa niciodata pentru ca mai am un astra h , si inca un golf4 de 90cp in familie.loganu are o utilitate anume.

                  Comment


                  • aseara iar am fost la cuparaturi
                    eu 1.4 vs audi a4 1.9 diesel 110 cai 0-3
                    m-a batut de 3 ori
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • e diferenta prea mare de cp, poate daa era 1.6 16v il rupea pe audi.oricum tre sa ne consolam cu cevaSportivitatea începe acolo unde DIESELUL se termină: 4500 RPM)

                      Comment


                      • Originally posted by marx View Post
                        aia de 1500 iti garantez ca si o ia de la logan la ce vrei tu. aia de 1240 castiga la un far. dupa cum am evidentiat are cp/kg cu o miine sau sutime mai bun. astra g 1.6 105 si o ia oricum de la logan.
                        cum garantezi? Te bazezi doar pe calculele matematice? Pai daca ar fi asa, la o cursa de 402 s-ar pune bolizii pe dyno, dupa aceea pe cantar si dupa aceea s-ar imparti premiile. Sunt mai multe variabile la mijloc. Varianta aia de 1500 de kg probabil e vreun break ceva. Nu ma pot pronunta. Daca vorbim aici de liniute mi se pare corect sa iei in calcul si greutatea masinii, astfel sa compari 16v-ul cu un model astra apropiat ca greutate.

                        Acum nu stiu de unde ai facut tu masuratorile si ti-ai dat seama ca aia de 1240 castiga cu un far. Poate castiga cu doua, poate castiga cu o portiera, etc. Nu sunt vreun fan opel si nici nu ridic in slavi Dacia insa recunosc ca mi-as fi dorit un 16v in loc de loganu meu de motor de masina de spalat.
                        Originally posted by marx View Post
                        ce comparatie imi dai tu ca e peste dotari ca loganul nu are nici o relevanta aici. vorbim de linii nu de aer geamuri heliomate si masaj la nu stiu ce zone ale corpului.
                        Dupa cum chiar tu ai spus, vorbim aici de linii nu si nu geamuri helionate, deci ia in considerare cea mai usoara varianta, aia de 1240 de kg. Concluzia, gama de top de la Mioveni, polizorul de 16v si-o fura de la masina saracului din Germania.

                        Eu te inteleg ca ai 16v si crezi ca e cea mai cea... dar nu e intotdeauna asa. Mai asculta si parerile celor care au vazut live, de exemplu Xp-ul. El a venit cu un argument mai solid decat toate calculele tale.
                        Last edited by sinx; 20 March 2010, 14:43.
                        sigpic

                        Comment


                        • ma bucur sinx ca esti obiectiv , pe unii nu ii "duce" capu sa isi dea seama ca aia de 1500 e un break, daca ar fi gandit logic si-ar fi dat seama ca nu exista optionale de la 1250 kg la 1500 si ii mai spun ca pe astra classic are doar 103 cp 1.6 16 v
                          Last edited by georgex2; 20 March 2010, 15:07.

                          Comment


                          • Sau ar mai fi un alt lucru de spus: daca doua Dacia Logan 1.6 16v scoase pe poarte fabricii ar face 50 de liniute, rezultaul ar trebui sa fie egal in mod teoretic, nu? Sunt mai mult ca sigur ca nu o sa fie asa...
                            sigpic

                            Comment


                            • aia de 1500 nu este break este normala. si vi se pare voua ca am zis ca astra nu face 16v ? am zis ca 16v face varianta mai grea. calculele facute de mine sunt in favoarea astrei h. asa ca ce vreti de la mine ? imi sariti in cap fiindca am zis ca 16v face astra g de 1500 kg ?

                              p.s. da de Hyundai accent 1.6 16v de 112 cai ce mai ziceti ? are kg cat loganul si un motor foarte smecher. si mai este si low cost pe deasupra.

                              Comment


                              • teoretic loganu 16 v rupe orice 1.6 aspirat datatorita greutatii reduse.accentu poate sa aiba si 200 cp ca tot imi da impresia de china (zerie).conteaza mult soferu in rest.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google