liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am mers cu accent crdi in 3 pistoane. garantat 100 % rupe pe genunchi dci 85. mie n suta nu incape indoiala. te zmulge din scaun de la 2000 rpm.

    Comment


    • da, te smulge asa de tare, ca da cu tine de luneta din spate...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Care bre, ala de 115 cai? Da si tu un link.

        Comment


        • Ala de 115 CP e in trei pistoane? Nu prea cred.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • aia ziceam si io, da' cu alte cuvinte...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • Originally posted by marx View Post
              eu am mers cu accent crdi in 3 pistoane. garantat 100 % rupe pe genunchi dci 85. mie n suta nu incape indoiala. te zmulge din scaun de la 2000 rpm.
              nu vreau sa zic o prostie..dar motorul de pe accent cel crdi e de 105 sau 115 cai(are un amic)...deci e normal sa rupa loganu...dar nu stiu daca e in 3 pistoane.
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • Motorul 1.5CRDI in 3 pistoane are 82 sau 85CP, generatie veche ecu EDC15. Modele noi au motor 1.5CRDI in 4 pistoane cu ecu EDC16+ si 110CP. Mai nou pe Kia Ceed se regaseste noul motor 1.6CRDI 90CP, respectiv 115CP.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • eu il stiam pe cel in 4 pistoane de 100 cai (m-am informat acum)
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • ideea e ca trage mult mai tare ca loganul de 85. propietarul mi a zis ca e in 3 pistoane. in orice caz avea mai mult de 85 cai.
                    @ seba smulsul era o figura de stil, ca masina era o mizerie

                    Comment


                    • Stiai foarte rau.

                      Oricum, modelu anterior (3 pistoane si 85 cp) garantat 100% nu matura pe jos cu un dci 85 cp. Asta numai daca cine s-a dat cu Accetu vechi, nu s-a dat si cu tractorasu de Reno.
                      Crdi 110 cp intr-adevar, trage bine la 1300 kile cat are.

                      PS: oricum un 16V 105 garatat 100% rupe pe genunchi un crdi 110 cp
                      Sau un dci 85 cp dopat, tot posibilul sa nu mai fie rupt pe genunchi .

                      Comment


                      • sunt convina. nu fuge mai tare ca 16v autihton. dar simti o senzatie misto cand ii dai talpa pana jos de la 2000 rpm. nu simti ca la 16v dupa 3700 3800. iar la tinuta de drum parca e ceva mai barca decat loganul. oricum propietarul isi lauda caruta ca si cum era vre un diesel 6000 W 16 quadturbo. zicea ca face audiuri si bmw fara probleme. l am lasat in lumea lui minunata
                        Last edited by alessandro; 22 March 2010, 17:12.

                        Comment


                        • motor 1.5 litri diesel (crdi) 110 cp, 235nm cuplu, 16v si supape cu geometrie variabila.cuplu maxim de 235 Nm disponibil intre 1900-2750 turatii
                          la 0-100km/h in doar 11,5 secunde
                          Masa kg - proprie 1313 .cica trage f bine intre 60 si 120 , poate acolo sa recupereze,dar cred ca 16v d p logan e mai rapid

                          Comment


                          • e sigur mai rapid. si daca ne luam doar dupa cifre. in cat iau suta amandoua.
                            pentru 16v e nasol cu Hyundai 1.6 DOHC VVTI 112 cai. cu asta nu cred ca mai are sanse. in cifre 1.6 asta vvti de la hyundai ia suta in sub 10.

                            Comment


                            • Accentul de 110 CP poate fi si resoftat. Asta inseamna vre-o 130 CP. Si are turbina cu geometrie variabila(la fel cred ca are si dci-ul de pe Duster).
                              Cel mai lent 1,6 8v

                              Comment


                              • nu pot sa ma abtin sa nu spun ca azi m am dat cu un Range Rover Vogue ( model 2009 ). treapta 1 avantaj eu 2 si 3 am mantinut avantajul de 1/3 masina, iar pe a 4 a recupera foarte greu. de jos de la targ pana la semaforul dinainte de morga. cred ca i au fiert creierii ca a troznit frana atat de tare incat i a intrat abs direct fara sa aibe obstacol in fata si a ramas in spate.

                                - are cineva idee care este cel mai slab motor pe range u asta ?
                                - asta e modelul

                                3.6 litri TDV8 271 cai 0-100 = 9,2 secunde de pe site ul land rover

                                liber la dat cu pietre ca nu ma supar
                                Attached Files
                                Last edited by alessandro; 25 March 2010, 15:44.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google