liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Seba dar sa promiteti solemn ca nu o sa o lasa-ti mai moale cu dci-ul.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • Ba chiar mai cu ciuda o sa dau in el. Sa vad pe bune ce poate. La a mea stiu unde are rost s-o calc si unde nu, pe ala numa intr-o "blana" o sa-l tin, pana ma invat cu masina si o stapanesc suficient cat sa-i dau un tur rapid. Numai sa-l tina motorul la cata "blana" i-am pus in gand
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • E clar, nu o sa ii dea nimeni dci-ul pe mana lu' seba......Damn, nu o sa aflam prea curand de ce este in stare un dci

        sigpic

        Comment


        • Pai mi-e teama ca nici pe mana celorlalti "dementi" (mareom, virtualmasorin sau roby - campionul de karting) n-o sa vina prea devreme un dci. Doar cristi86 a zis ca mi-l da pe-al lui de 70 de cai, nechipuit inca. Pe ala clar n-o sa-l alerg la maxim, dar unul de 100cai asa-mi face cu ochiul
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • httpwww.Youtube.Comwatchv=25TyRpSXy1M

            Comment


            • Eeee, cum s-au adus nitele argumente, cum incepem cu d-alea, ca eu nu-i stiu limita, eu nu-i dau sa sara, eu nu vreau, eu nu stiu...


              Cum spuneam si eu si cum a accentuat fratele Seba, meseria se vede clar cind dupa cei 400m linie dreapta urmeaza o curba dubla, cu niste nisip si criblura fix pe trasa ideala... Asa, daca vreau sa ma dau zmeu pe liniute, string din b.Ci si imi iau un V8 de vreo 5 L si 400caluti si facem show.

              Spuneam asta doar ca sa se stie ca nu batalia fiarelor conteaza, conteaza ascutimea simturilor de sofer.

              Pe liniuta, GTC de 1.6 mi-a dat-o de-am cintat. Aseara a fost vorba de o soferita ambitioasa dar fara prea multa experienta si un amic cu un SantaFe care sa fim realisti, este barca. Oricum, amicul cu SantaFe conduce bine, le are, o mica doza de inconstienta, insa se potoleste el.
              Last edited by dsign; 4 September 2008, 17:05.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Cum zice si dsign, nu ca n-ar conta si masina dar cel mai mult conteaza soferul care il conduce. Degeaba ai sa zicem o masina cu 200 de caluti daca nu poti scoate ce e mai bun din el.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • Sunt de acord ca si la liniute tre sa fii un pic meserias, dar asta o inveti daca te joci putin NFS. Pe cind abordarea unui viraj intr-un anume fel se invata greu, pe propria-ti piele. Multumesc pe aceasta cale lui Sorin, m-a invatat sa fiu rapid cu tractiunea fata pe acele de par :d
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Dani, tu "te-ai dat" la voalanul gtc-ului vreodata? Ai simtit cum sta masina aia lipita, comparativ cu loganul, pe curbe? Singurul lucru ce nu-mi place la ea e directia electrica prea "servo" si care nu-ti transmite nimic din ce face masina. E ca si cum te-ai excita la colin mcrae pe pc cand conduci gtc-ul. Si vb de condusul din tastatura, nu cu volan cu force feedback dar ca tinuta de drum, e peste logan...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • @ Seba
                      Daca imi iese combinatia s-ar putea ca la sfarsitul lunii sa ajung la Lugoj pentru cateva zile, situatie in care ma risc sa-ti dau masina pe mana pe circuit.
                      BTW e totul stock, fara chip sau alte nebunii.
                      Discutam detaliile pe privat peste doua saptamani.
                      sigpic
                      Ambition 1.5 dc

                      Comment


                      • Bai frate ce de piloti si timpi si dizaluri, si 16 valve si pfuaiii...Inuman )))
                        Uite eu acum vin de la o forja (semi-forja, ca e inca noua) cu un Ford Focus 2 si am ramas prost cum poate sa stea pe o curba de ~360 gr (sens giratoriu). Nici macar n-am dus-o pana acolo unde sa inceapa sist sa piuie, sa-so faca ''treaba''. Lipita fara probleme, cu Loganu eram demult iesit in decor. Motorizarea slabuta (1.6 100 cp) da' sta pe drum ceva de speriat.

                        Comment


                        • Comparativ cu loganul sta bine pe sosea....Dar nu e o referinta in ale stabilitatii ( de departe)
                          Am condus si stiu cum se comporta in situatii limita.
                          Deci nu e chiar asa de lipita de asfalt.

                          Comment


                          • Seba, am avut ocazia sa merg cu un GTC, intr-adevar, sasiul este gindit sa suporte motorizari puternice, deci constructia lui este solida, stabilitate buna, ai dreptate cu directia, totusi.

                            Focusul are punte spate cu suspensie independenta, e normal sa se comporte bine.

                            Gata cu off-topic, vorbeam aci de niscaiva dizeluri cu benzinare, linii si curbe. Ce-as vrea sa avem si noi un circuit ca al vostru, de la Sannicolau
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Pe 400m conteaza fierul mai mult.Avansul luat pe 400m il pierzi la o curba daca nu le ai.Pe traseu nu sunt chiar asa vizibile diferentele dintre motoare,gresesc?
                              sigpic........restul e NoSpeedLimit

                              Comment


                              • Cezar ma mira ce spui ''de departe'', nu stiu cat ai condus Focus (eu nu foarte mult), dar ca idee iti spun (se stie asta) ca sta mai bine pe viraje decat un Golf V, cred ca spune destul de multe treaba asta (are suspensia aia pe spate inventata de ei, multilink sau cum
                                i-o spune).
                                Asa ca ''de departe'' nu stiu ce ai vrut sa spui, probabil ca faci comparatii cu masini din alta clasa, la clasa ei sta destul de bine.
                                In fine, ce vroiam sa spun e ca sta mult mai bine ca barca prin viraje si chiar daca motoru' n-o ajuta, la un drum cu viraje multe, cred ca ar sta in fata unui 1.6 16V Logan. (ma refer la un Focus de 1.6 100 cp)
                                Last edited by Octavian; 4 September 2008, 20:54.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google