liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by yrman View Post
    hmmm... 320 modelul din `00 asa rau trage?
    Masina nu trage deloc spectaculos, daca e in stare buna si are toti caii e acceptabila dar nu sa te impresioneze. Exemplarul ala e putin obosit si sigur nu mai are mai mult de 120CP iar pe 1-2-3 sunt in fata.

    Masina noua avea 9.9 @ 0-100 km/h si 31.2 sec pe 0-1000m. Logan 16V are 31.9 pe 1000m iar pe 400m au timp similar. Avand in vedere ca a mea are 37000 km iar a lui are 250 000 km si 10 ani, se schimba treaba .

    Mai am un prieten bun cu 320d, tot 2000, tot fara facelift (136cp la baza) dar e automata nu manuala si este resoftata (nu stiu exact caii dar peste 160). Aia trage bine de tot.

    PS - 320d (E46) fara facelift are 136CP, aia facelift (2001+) are 150CP si 8.9 0-100 km/h...E90 320d (ultimul model, cum era ala din 2005) are 163CP fara facelift iar cu facelift (2008+ cred) are 177+
    Last edited by Shakar; 11 June 2010, 15:32.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • ala din 2000 are 136 si 1400 de kile. cum ai vrea sa traga? oricum, ca 16voltiu sau pe-aproape...sa nu-ti inchipui ca i-a dat 2 autobuze la bimar
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • Originally posted by raul_tm View Post
        nu mai vorbi prosti ca ne-ai facut de ras...

        ne-am dat o data...si ti-am spus ca am ratat a doua...
        si am zis sa ne mai dam o data si te-ai dat pe fese...ai zis ca ne dam si dupaia te-ai retras...asa ca nu vb prostii ca te bagi in gura lupului...

        avand in vedere ca te-ai dat cu o masina cu un motor de 1.5 varza ce mananca tona de ulei...eu mai bine as sta in banca mea...
        am intrat aici ca sa iti dau replica....nu mie rusine cand iau bataie...dar nu e drept sa vb aberatii...

        iti mai aduci aminte ce ziceai la alexeni cand te-am intrebat ce motor ai?
        acum am vazut aici pe forum ca te lauzi ca ai masina stock si kestii de genu...

        oricum sa sti ca ne mai dam oricand...fara nici o problema....


        eu stiu cum ai gandit tu atunci la momentul acela...l-am facut pe asta o data...daca ma dau a doua oara cu el...daca nu greseste ma face...
        mai bine nu ma mai dau cu el...si il am in pallmaresu` meu...

        nu sunt ciudos sau beshinos daca te fac sau daca ma faci sa port pica,ura sau kestii de genu...doar ca ma deranjeaza si sigur ii deranjeaza pe toti hondarii cand aud ce spui tu....nu rezolvi nimic...

        bafta la toti
        cum dreq sa ti-o iei de la un logan 1.4
        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

        Comment


        • Logan 1.6 16V vs Passat 1.6 * 2-0

          Logan 1.6 8V vs Passat 1.6 * 3-1 (a pierdut doar cand avea cam 190 kg in plus in masina, cam la 3-4 metri la inceputul tr4)...singur ii dadea cam 2 masini.

          Logan 1.6 16V vs Passat 1.9 TDI 131CP (modelul anterior) * 0-1, trebuie resoftare aici altfel nu prea merge .
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • Da cum ai depasit si tu kilele lui Passat, te-a luat.
            Ala de 130 cp nu cre' ca scoate suta sub 10 sec, asa ca ar mai trebui sa incerci.

            Comment


            • Eu cu Passat-ul 1.6 m-am doar singur in masina, cel cu Logan 1.6 8V s-a dat si singur si cu 1/2/3 persoane in masina (mai subtirele, 65-70 kg), a pierdut doar cu 3 in masina si asta la sub 1 lungime de masina.

              Cel de 131CP are 9.9 sec la 0-100 si cam 0.5 sec mai putin pe 1000m, oricum trage bine, ca sa il fac ori resoftare ori sa plec eu prea bine si el nu...spre deosebire de 320d-ul ala, asta nu e obosit si are toti caii la locul lor.

              Amicul cu Passat 1.6 a zis ca vrea sa ne dam zilele astea si cu masina prietenei lui, VW Jetta 1.9 TDI. A bagat benzol de 20 lei si dupa cele ~6 liniute + drumul inapoi o terminase pe toata, a zis ca s-a distrat bine de tot de 20 lei, a vazut doar stopuri (aproape) toate cursele .
              Last edited by Shakar; 13 June 2010, 10:46.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • @Shakar - din seara asta voi fi in Slatina pentru 1 saptamana ..poate ne vedem la o amicala

                Comment


                • e greu sa faci un tdi de 131 cai. e forte grau daca amicu stie sa se dea. are 9.9 suta fata de logan 10,2 daca e sa ne luam dupa carti / taloane / site uri.

                  alea 0.3 secunde pot insemana 5 mm de ambreiaj gresit la start si nu te mai prinde

                  Comment


                  • Originally posted by cos_min_i View Post
                    @Shakar - din seara asta voi fi in Slatina pentru 1 saptamana ..poate ne vedem la o amicala
                    Eu de fapt stau in Bals, 25km de slatina, poate ne auzim .

                    @ marx - corect, daca greseste cineva nu mai poti recupera dar noi facem curse intre prieteni, ne dam de mai multe ori, pana iese ok...adica daca a ratat startul sau o treapta nu se pune ca a pierdut, nu suntem la legal racing sa castigam grupa .
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • da corect. prieteneste. dar eu ma rafeream la faptul ca poti da drumul la ambreiaj 4 5 mm mai mult si nici nu iti dai seama.

                      Comment


                      • Originally posted by MCD View Post
                        ..........................
                        mcd vs ford puma 1.6 16v 105 CP la baza (restu nu vrea sa zica) ne abureste ca e stock (puma o masina)
                        ...
                        In mod sigur era 1.7 care are 120+ cp si scoate suta in 8,8 sec (dupa carte)...am mai vazut si smecherii d-astea, a grija.

                        Comment


                        • Originally posted by Shakar View Post
                          Eu de fapt stau in Bals, 25km de slatina, poate ne auzim .

                          @ marx - corect, daca greseste cineva nu mai poti recupera dar noi facem curse intre prieteni, ne dam de mai multe ori, pana iese ok...adica daca a ratat startul sau o treapta nu se pune ca a pierdut, nu suntem la legal racing sa castigam grupa .
                          pai in asta consta sportul asta , nu doar sa traga masina .
                          consta intr-o plecare de pe loc beton , un timp de reactie beton , schimbat de viteze beton , si pe urma ce poate masina . Nu conteaza ca ai masina de 200 cp ,si n-ai nimerit a 2a si te-a facut o masina de 90 cp ,daca esti prost stai acas nu vii cu scuze pe urma )
                          Last edited by Cristi_Xp; 14 June 2010, 22:33.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • Corect, la curse conteaza sa termini primul, ca oponentul a dat-o in bara e partea a doua dar noi nu suntem la curse organizate, nu avem nimic de castigat, grupe, bani etc. Noi vrem doar sa vedem cum stam unul cu celalalt asa ca daca el pierde startul sau rateaza o treapta, evident celalalt castiga dar nu se pune, ne mai dam pana iese rezonabil, adica fara greseli majore (start ratat complet, treapta ratata complet).
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • octavian: asa zic si eu si are 1.7 125CP la baza plus soft sare in 130+.........si oricum e mult peste mine...daca ma dau la legale cu 1.6 16v cu soft si il bat 2 masini...crezi ca ala ar avea doar 105 CP sa fim seriosi
                              Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                              Comment


                              • facem octaviane. dar ce rost are o repriza pe 100 120 ? sau 130 ? este foarte scurta. pac pac si gata. eu nu va d rostul.

                                eu ii dau 100 160 si ne uitam la secunde pe camera.

                                p.s. nu fac misto si nu rad . daca zici ca pe 100 130 ma faci inseamna ca pe 100 150 terminam la egal. daca tu ai avans dupa 130 imi e foarte greu sa te prind sa te si depasesc pana la 150.

                                @ ivan marian stiu ca are 1.4 resoftat si eu 16v cu pinion de diesel pe a 5 a

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google