liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • re

    cred ca ptr alexeni+ dus-intors drum am bagat 2 litri

    pana la satu mare sper sa fie sus motoru pe ea...

    dupa cum am mai spus...am vrut sa ne mai dam o data...la mansa aia am ratat a 2a...

    sper sa ne vedem la satu mare

    Comment


    • doar dc sunt segmentii dusi, poate sa pape ulei din varii motive.poate are o compresie de toata jena , in fine , mcd ule baga un swap motor b16a2 pe loganul tau si iti faci o gramada de fani printre hondari

      Comment


      • Pai si eu am zis ca ma dau...pe urma m-am sucit ca vroiam sa ma dau si cu civicul gri...asta a fost toata chestia..dar nu ca m-am dat la fund....frica nu aveam de ce sa imi fie si in plus oricum nu conta daca ma bati sau te bat....oricand ne dam si oriunde


        Sincer nu am nevoie de fani...doar sa imi mearga mie masina
        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

        Comment


        • re

          la satu mare o sa fie super iuresh...

          varianta cu motoru e in calcul la mine...insa nu am avut timp...

          am doua variante...motor ca a lu` geany b16a...sau d16a9 ca si pe crx`u rosu

          nu dureaza mult sa il urc...ca giany il urca....problema e la conversile de la suportii motor si de la ambreaj..

          ne dam

          Comment


          • Mai bagat in ceata dar nu conteaza...eu am logan si pe langa asta si cea mai slaba motorizare..eu daca schimb motorul o sa pun un 1.6 8v plus modificarile actuale.....oricum multa bafta si sper sa nu imi porti pica sau ceva de genu...ca ne-am dat de fan si asta e te-am batut odata poate viitoare nu o sa fie la fel...nici odata nu stii!!!
            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

            Comment


            • Ba, daca faceti un mic razboi pe aici cu cine e mai tare la linii, va pun capra. Si il chem si pe Tomu

              Stati naibii cuminti, ca orasul e mic, ne intalnim, avem nevoie unii de altii. Hondari, loganari, tot oameni suntem. Pe pista adversari, la finish pretenari. Eu asa vad situatia. Veti avea timp sa va intreceti destul.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Eu tot nu am inteles care pe care a batut si cu cine s-a dat. Ceva rezultate clare se poate?
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Rezultatele sunt mai sus....eu l-am batut pe el honda crx 1.5 16v 90CP.....omu mi-a zis ca ratat tr 2 ... si ramase-se sa ne mai dam odata..dar nu am mai apucat.....asta e tot
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • tu cu honda normal ca nu intelegi cum un logan 1.4mpi STOCK bate o honda de 160de cai cu vtec, itb, volanta usurata, stand-alone si alte alea. dacia power, dom'le... ia-ti logan, sa vezi ce multumit o sa fii... vezi ca giany vrea si el logan 1.4 stock, ca trage mai tare ca hooondaaaaa lui de 1.8...
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • giani nu are 1.6 vtech 170 stock?
                      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                      Comment


                      • dracu' stie... tu nu vezi ca ideea e sa-l ofticam pe doc ca n-are logan?
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Mai nu stiu de unde ai tras concluzia ca pe mine trebuie sa ma enervezi, dar ai inteles gresit. Eu incerc sa lamuresc misterul, n-as vrea sa prezint pe forumul alte date decat cele reale. In fond MCD-ul are softul facut de noi si n-am de ce sa ma supar daca a batut o honda. Sa castige cel mai bun, nu cea mai buna masina. Asta e scopul oricarui concurs.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • @Doc: Eu cred ca Seba a glumit la faza cu ofticatul.

                            @Seba: Vezi ca pana la urma tot 1.4 mp3 e cel mai tare din parcare? Ce teorii cu 16v, tehnologii care mai de care si alte alea...1.4 este contrar legilor fizicii)). 16v nu ia 200, 1.4 da).
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • doc, cred ca n-ai inteles esenta...alexpeed in schimb, da
                              alex, m-am convins de 1.4 in weekend cand am mers cu 5 in masina la tara. cum a dat de panta, nici 100 nu lua in tr3. iar 200 nici la vale n-a prins. ghinionu' dracu', n-o fost valea destul de lunga...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Cine drac' te-a pus sa bagi 5 in masina la 1.4??? (tu te poti calcula cat doi mai mici).
                                Auzi tu...chinuita sa prinda suta/h saraca, in panta si 4+1 cat doi in masina, pai cat vrei bre, 150+? Atata poate la gol pe drum drept, las-o dreac de masina/motor.
                                Vezi....filtru sport musai, doi cai frumosi si consum de mobra.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google