liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by aleXpeed View Post
    Opusul schimbatorului meu de camion (din cauza lui ratez vitezele sau le incurc cateodata din marsarier dau a 3-a fara sa vreau) care e mai inalt ca un schimbator standard.
    deci,....short shifter inseamna ...mai pe romaneste...sa iti scurtezi teava schimbatorului....NU imi vine sa cred...
    Daca doar asta inseamna..si eu am short shifter de vreun an doi...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • una e levier taiat alta e short shifter.Prin short shift se scurteaza cursa schimbatorului,sudand o teava in partea de jos a levierului.Intra la my ride-ul lu dsign sau golan si vezi acolo mai multe.
      Last edited by al!n; 5 August 2009, 10:22.
      AG 16 Y M A

      Comment


      • MCD-ule cand ne mai vedem si noi?
        Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

        Comment


        • Vineri daca e vremea buna...ne vedem pe kiss sau unde ne intalnim
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • batut un opel astra clasic motor 1.4 16V twinport.
            a primit c`am 2-3 masini.
            sincer..nu ma asteptam sa traga asa prost....avea 1300kg fata de 1100kg ale loganului meu.

            Comment


            • Hai ca de la ultima creta am mai scapat si eu de ceva kile, am scos basul si ampliful.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by CataFOF View Post
                batut un opel astra clasic motor 1.4 16V twinport.
                a primit c`am 2-3 masini.
                sincer..nu ma asteptam sa traga asa prost....avea 1300kg fata de 1100kg ale loganului meu.
                La demaraj nu sunt grozave ( pana pe la 120/h si 1.4-le il dovedeste), cu a ta cre' ca ai putea dovedi si 1.6 16V twinsport.

                Comment


                • MCD loveste dinou.......Am batut pe FOF, Dsing, GGI, un astra 1.7 diesel,
                  Si: mi-am luat-o o masina de la un megane cupe 1.6 16v modificat omu mi-a spus ca are decat traseu facut si nustiu ce......si cu un colt 1.3 modificat rau...l-am dat o jumate de masina) si ma dat o masina si ceva in runda 2...In rest toate cele bune

                  MCD loveste dinou.......Am batut pe FOF, Dsing, GGI, un astra 1.7 diesel,
                  Si: mi-am luat-o o masina de la un megane cupe 1.6 16v modificat omu mi-a spus ca are decat traseu facut si nustiu ce......si cu un colt 1.3 modificat rau...l-am dat o jumate de masina) si ma dat o masina si ceva in runda 2...In rest toate cele bune
                  Last edited by MCD; 9 August 2009, 07:06. Reason: Automerged Doublepost
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • esti idolulll meuuuuuuuu ) sa nu zici la nimeni ca ti-am dat juma de masina cu roaba mea ( 1.4 stock + jante pe 17 + amplif, boxe si carutul copilului....)
                    sigpic

                    Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                    Comment


                    • ))))))))) busted!
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • Si imi cer mii de scuze am uitat sa mentionez ca m-am batut la fund un 1.4 stock cu jante pe 17 scuze JOKER dar pur si simplu am uitat,,pfff)
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • aseara sau facut cumparaturi.
                          ma batut un bmw 1.8 8v compact , dar am plecat prost...mia dat o masina.
                          dupa revansa am plecat ma bine..dar tot a plecat in fata mea , dar l`am ajuns pe treapta 3 si i`am dat juma de masina.
                          am batut si un 1.6 16v stock , o juma de masina distanta.
                          trebuie sa schimb neaparat gumele , le am pe cele originale , michelin , sa`mi iau unele talon mic cu aderenta.. , deja ma dispera ca plec ultimu de la start.

                          Comment


                          • Hai taci ca mi-ai dat-o si mie grav
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • ha , uite ca de tine am uitat

                              Comment


                              • Nu e nimeni din L.C. Bucuresti cu 1.4 standard sa vad ce stie al meu?
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google