liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu m-am luat cu un prieten cu DCI 85 Pick-up si mi-a dat de n-am avut aer, pe fiecare treapta, si i-am scos pistoanele prin capota .
    Nu stiu de ce are timpul 0-100 km/h la fel ca 1.4 mpi, pentru ca pe 0-100 km/h cu un 1.4 mpi stock nu-l mirosi .

    Comment


    • Sa scriu si eu pe aici cateva rezultate de sapt asta ...

      Eu VS Renault Laguna 2.0 diesel 140cp .... 2-1 (pana la capat de a3a am cam juma' de masina avans, in viteza mare ma face . Odata am plecat eu prost, mi-a dat cam 1 masina pe 400m )
      Eu VS Golf 4 1.9 TDI modificat 3-0 .... (sta cu botu' la aripa mea din spate, cand aveam rotile de vara il bateam rau de tot )
      Eu VS Bmw e46 coupe 1.8 120cp 2-0 ... ( 1 masina jumatate iam dat )
      Eu VS Logan 1.5 dci 85cp remapat 1-0 ...( aproximativ 2 masini iam dat )
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • Originally posted by Nepotu123 View Post
        Eu m-am luat cu un prieten cu DCI 85 Pick-up si mi-a dat de n-am avut aer, pe fiecare treapta, si i-am scos pistoanele prin capota .
        Nu stiu de ce are timpul 0-100 km/h la fel ca 1.4 mpi, pentru ca pe 0-100 km/h cu un 1.4 mpi stock nu-l mirosi .
        Daca nu-l mirosi posibil sa aiba ceva resoftare, altfel trebe sa stai langa el, chiar daca nu castigi.

        Asa am facut eu cu dci 85 cp remapat si nu intelegeam de ce nu-l miroaseam cum spui inca de la schimbare tr II, nu mi-a spus ca are remapare, abia dupa ce m-am rupt tot am aflat.

        Comment


        • Originally posted by Dany_DNY View Post
          Sa scriu si eu pe aici cateva rezultate de sapt asta ...

          Eu VS Renault Laguna 2.0 diesel 140cp .... 2-1 (pana la capat de a3a am cam juma' de masina avans, in viteza mare ma face . Odata am plecat eu prost, mi-a dat cam 1 masina pe 400m )
          Eu VS Golf 4 1.9 TDI modificat 3-0 .... (sta cu botu' la aripa mea din spate, cand aveam rotile de vara il bateam rau de tot )
          Eu VS Bmw e46 coupe 1.8 120cp 2-0 ... ( 1 masina jumatate iam dat )
          Eu VS Logan 1.5 dci 85cp remapat 1-0 ...( aproximativ 2 masini iam dat )



          Foarte bun rezultat. Ma bucur sincer pt tine, chiar daca eu nu cred rezultatele tale. Insa cum nu am niciun fel de experienta in acest domeniu, nu sunt in masura sa ma dau cu presupusul.
          Last edited by Cezar; 12 January 2013, 00:04.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • Originally posted by Dany_DNY View Post
            Sa scriu si eu pe aici cateva rezultate de sapt asta ...

            Eu VS Renault Laguna 2.0 diesel 140cp .... 2-1 (pana la capat de a3a am cam juma' de masina avans, in viteza mare ma face . Odata am plecat eu prost, mi-a dat cam 1 masina pe 400m )
            Eu VS Golf 4 1.9 TDI modificat 3-0 .... (sta cu botu' la aripa mea din spate, cand aveam rotile de vara il bateam rau de tot )
            Eu VS Bmw e46 coupe 1.8 120cp 2-0 ... ( 1 masina jumatate iam dat )
            Eu VS Logan 1.5 dci 85cp remapat 1-0 ...( aproximativ 2 masini iam dat )
            "... nu ma dau nene" .

            @Cezar & Lau: tot anemice sunt ambele motorizari pe Logan, parerea mea. Pentru mine nu trag! Sunt motoare bune sa te misti, dar comparam la o intrecere, strict ce se intampla daca ambele masini sunt de fabrica, fara vorbe de genul "daca si 1.4 ar avea turbina...", pai sa aiba si apoi vedem, eu unul n-am vazut), comparam ce oferea fabrica.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by mumus View Post
              Foarte bun rezultat. Ma bucur sincer pt tine, chiar daca eu nu cred rezultatele tale. Insa cum nu am niciun fel de experienta in acest domeniu, nu sunt in masura sa ma dau cu presupusul.

              E problema ta ce crezi !

              Pai si atunci daca nu cunosti de ce te dai cu presupusul?

              @alexpeed - nu ai cum
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • Deci, pe poleiul de afara cine bate 1.4i aspirat sau 1.5dci turbat?
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • o baba beata, ca merge in 4 labe, si are mai multa aderenta.

                  Comment


                  • Originally posted by Doc View Post
                    Deci, pe poleiul de afara cine bate 1.4i aspirat sau 1.5dci turbat?
                    1,5 ca pleaca mai bine pe gheata. ) Cred.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Pleaca mai bine ala care stie sa manuiasca mai bine cuplul pus pe gheata (si aici chiar nu-ti trebe cuplu de dizal) si care are cauciuce mai bune ))

                      Iarna e frumos la semafor daca esti echipat corespunzator si unu cu un Tuareg sau X5 etc vrea sa arate la lume ca el e Zeul pe gheata/polei chiar si cu gume de vara...si demareaza mai prost ca un Trabant cu toate sistemele lui si toate rotile lui motrice.

                      Comment


                      • Originally posted by Dany_DNY View Post
                        Sa scriu si eu pe aici cateva rezultate de sapt asta ...

                        Eu VS Renault Laguna 2.0 diesel 140cp .... 2-1 (pana la capat de a3a am cam juma' de masina avans, in viteza mare ma face . Odata am plecat eu prost, mi-a dat cam 1 masina pe 400m )
                        Eu VS Golf 4 1.9 TDI modificat 3-0 .... (sta cu botu' la aripa mea din spate, cand aveam rotile de vara il bateam rau de tot )
                        Eu VS Bmw e46 coupe 1.8 120cp 2-0 ... ( 1 masina jumatate iam dat )
                        Eu VS Logan 1.5 dci 85cp remapat 1-0 ...( aproximativ 2 masini iam dat )
                        Tu nici cerneala uscata pe permis nu o ai si vii cu d-astea?
                        La nfs the run, unde ai reusit performantele alea? ))

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

                        Comment


                        • Evident, conteaza gumele si greutatea masinii. Nu compara un Logan de 1000kg cu o masina de aproximativ 3 tone.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • Originally posted by Octavian View Post
                            Pleaca mai bine ala care stie sa manuiasca mai bine cuplul pus pe gheata (si aici chiar nu-ti trebe cuplu de dizal) si care are cauciuce mai bune ))

                            Iarna e frumos la semafor daca esti echipat corespunzator si unu cu un Tuareg sau X5 etc vrea sa arate la lume ca el e Zeul pe gheata/polei chiar si cu gume de vara...si demareaza mai prost ca un Trabant cu toate sistemele lui si toate rotile lui motrice.
                            sunt "the boss" cu Dusterul 4x4, echipat cu AT-uri de iarna (Toyo). Are jegu' o plecare...

                            @dny, nu cred ca e vremea sa te apuci de linii. Faci cum crezi, numa asculta si de batrani. Invata sa apreciezi ca ai prieteni mult mai mari si mult mai experimentati care discuta cu tine si te invata de bine. Cand mi-am luat eu carnetul nu stia mai nimeni ce-i aia liniuta.
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • I-am zis sa o lase mai moale cu viteza excesiva.. treaba lui.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • Un singur copil are tac-so si pentru el se zbate. Nu-i usoara nici taximetria.

                                Stii cine-i vinovat daca i se intampla ceva pustiului? Noi, colegii de club, ca cica l-am invatat la prostii...
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google