liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma mananca palma sa imi fac o resoftare...bani am, imi e doar sa nu ii dau de pomana.

    Adica cu Vectra ala era destul de strans, o mica eroare (am dat prea brusc drumul la ambreiaj o data) si a luat o lungime de masina, pana la 120 km/h cand ne-am oprit tot cu aia a ramas.

    Cand l-am facut, l-am facut cu 5-6 metri (mai avea putin si era cu botul la bara mea din spate). As vrea sa am cel putin inca 6 dupa resoftare...asa nu are rost. Eu aveam si plin facut + alte tampenii (15-20kg) in portbagaj, el avea becul aprins .
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • As mai avea un Cielo, unul din 2006 in stare perfecta, cica e ala 1.5 16v de 82 de cai sau cat are dar nu are rost. Faza e ca lua bataie de la asta care l-am facut eu aseara (cel de aseara cica are 75 cp).
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • Originally posted by Cezar View Post
        .................................

        PS: fara stress 5-6 m daca e ala tamp si pleaca aiurea.
        Deci dau avans la orice 1.4 stock 4 metri si la final am cel putin juma de masina in fata.
        Dau si 6 metri avans si tot iau la capat.
        Regret o spun din nou, ca nu esti mai aproape de mine.

        PS: mai sunt si aici pe forum care au facut cu mine, daca se uita, sa posteze rezultatele.

        PPS: mai ales cu filtru sport, sparg tot ce este 1.4.

        Comment


        • Pai bre, eu ziceam ca ai oricum o masina in fata. Insa o masina jumatate mai greu...
          Nu ziceai tu ca faci 1.6 stock?

          Comment


          • Eu zic ca da (pt ca sunt si ceva mai usor).
            Acum cateva zile omu' n-a fost disponibil.
            Dar va urma.

            Dar la 1.4 stock o masina +1/2 fara probleme dau.
            Daca e vreun doritor, ma bag , chiar si cu pariu, nu ca pierde, ci ca ii dau o masina si jumatate.

            Comment


            • Du-te bre cu 1.4 vs 1.6, ca in veci nu-l faci. Doar daca-i ala slab de inger si ii e frica sa apese pedalele.
              1.4 cu traseu schimbat, catalizator scos, corp clapeta marit, roti usoare ( adevarat ca avea niste gume de toata jena), scaune usoare, si altele, tot si-a luat-o de la 1.6 stock.
              Iar tu cu filtru sport si resoftare faci 1.6. Eu zic ca te inseli.

              PS: unui preferance ca al tau ii poti da si 3 masini de nu stie sa apese pe butoane. o masina jumatate ma indoiesc sincer.

              Comment


              • Eu cu filtru sportiv si cu remapare fac un 1.6 stock sau suntem egali, adica un far... p-acolo.

                Comment


                • Nu te cred
                  Si teoria si practica imi sustin afirmatiile.
                  De ce spui ca-l faci?

                  Comment


                  • Ca sunt leizar si sfidez legile fizicii.
                    Daca omu'-1.6 stock- poate veni acum (peste vreo una ora) facem probe, si cu acceptul lui, la masina lui vor fi 3 soferi (la fel si la mine, ca sa eliminam niste factori).

                    Logan 1.4 remapat vs Logan 1.4 stock: 2-0 (3-4 masini distanta de fiecare data)
                    Logan 1.4 remapat vs Logan 1.5 dci 85 cp: 2-0 (~3 masini distanta resp 2 masini).
                    Logan 1.4 remapat vs Logan 1.6 remapat: 0-2 (o masina distanta, botul meu la curu lui, la masina mai!).

                    S-a si filmat, dar clip nu pun daca nu primesc acceptul, s-a facut in plina zi.
                    Martori au fost destui. M-am dat cu baieti care stiu sa dea in masina.

                    PS: Loganu 1.6 stock nu a putut veni, poate data viitoare.
                    De asemenea as sublinia faptul ca linia data cu 1.6 remapat a fost dupa ce am alergat-o cu ceilalti doi si ventilatorul refuza sa se mai opreasca.


                    PPS: filtru sport poate face diferenta )))[/QUOTE]
                    Last edited by Cezar; 5 June 2010, 23:09.

                    Comment


                    • tavi ce ne poti zice despre cursa cu dciul de 85? nu venea bine de tot peste tine dupa 80-100?!
                      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                      Comment


                      • Nu, astea sunt povesti. Pana la tr III (in jur de 100-110/h) distanta creste constant - pe toate treptele, dupa care sta acolo pana la capat, doar o impresie ca vine, pt ca nu se mai indeparteaza.

                        E valabil dupa ~135-140/h sa recupereze, dar aia nu mai e liniuta
                        Cu dizal am facut de 4 ori, primele doua ori a uitat AC-ul cuplat, dar se pare ca n-a prea contat (2-3 metri distanta mai mica fara AC).

                        PS: n-am trisat, n-am facut smecherii (nu stiu sa plec bine de pe loc, chiar si cu 1.4 stock, in primii metri avea un bot in fata mea, asta pana am dat tr II ) ).

                        LE: impresia e ca dci 85 cp sta mai bine la demaraj decat un 1.4 stock, poate e doar o impresie.

                        Comment


                        • Nu e doar o impresie, dci de 85 cam face 1.4 stock, cel putin eu i-am dat lui Cezar o masina si jumatate.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Da, asa este. Doar ca aia n-a fost linie. Oricum se duce mai bine 85.
                            Ar trebui reincercat, fara plecare subita. Ci stiut dinainte.

                            Comment


                            • Daca se da streulea cu al lui dci 65 cp modificat cu orice 1.4 stock sau remapat garantez cu casa ca te face tavi. eu am 1.4 remapat cu evacuare sport si m-a face streulea cu dizal. iar eu cu dizalul lui il fac pe streulea cu 1.4 meu. deci in cel mai bun caz cu un 1.4 remapat evacuare si filtru aer sport faci de ras un 1.4 stock si 1.2 16 v stock.
                              restu is can can...mai ales cu 1.6 si dizal de 85 cp shumacher sa fii ca nu faci nimic cu 1.4 mp3

                              trist dar adevarat

                              Comment


                              • Deci eu chiar n-am inteles nimic din ce ai spus
                                Ce Streulea, ce 65 cp modificat? De ce ma contrazici cu o treaba ce n-am spus-o? Doar asa ca sa te bagi in seama?

                                Am facut cu dci 85 stock si l-am facut, sau nu crezi, sau ce vrei defapt?
                                Dau fum la orice dizal dci 85 cp stock na e bine asa ?
                                Si-ti dau fum si tie cu toata evacuarea ta sport.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google