liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In momentul cand s-au dat sia facut prezenta "filtru sport care scade comsumu"...asta e explicatia...
    Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

    Comment


    • Logan MCV 1.6(90CP) vs Logan MCV 1.5 dci ( 75CP) ..
      plecare de la semafor...din spatele lui,..in curu lui am stat,puteam sa trec...dar am schimbat prost intr-a 3a..
      sigpic
      Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

      Comment


      • am dat azi o mica fugaraala cu o skoda octavia 1 1.9 TDI 90cp cred si eram tot in fundu lui ..scotea un fum de numa , cred ca il luam daca ne dadeam "legal" cu start de pe loc
        in schimb am fost la cumparaturi cu un bmw 316(din 93-94) motor de 1.6 .. m-a batut la 2 masini
        nu era 1.6 compact ..era normal , ca loganul , berlina
        Its just a car ...

        Comment


        • Originally posted by MCD View Post
          In momentul cand s-au dat sia facut prezenta "filtru sport care scade comsumu"...asta e explicatia...
          Hai sa zic pe romaneste sa inteleaga tot omul... Eram curios daca numa din cauza filtrului a pierdut omu... ca mie nu mi se pare sa mearga masina mai rau.

          Catafof... ti se pare tie ca ma stresez din cauza filtrului? Eu il folosesc ca merge golanul un pic mai bine in ture mici... de asta tind sa cred ca nu a pierdut din cauza filtrului... data viitoare rugati-l sa il scoata de tot pentru alea 2 minute de incercari... si atunci vedem daca e filtru de vina sau nu.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • vedeti ca filtru ala are 2 butoane . Cand apesi pe unu ai consum mic , cand apesi pe celalalt ai 10 cai in plus
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Astazi ceva? Daca nu ploua? Servesc si eu cu prezenta pt niste teste

              Comment


              • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                vedeti ca filtru ala are 2 butoane . Cand apesi pe unu ai consum mic , cand apesi pe celalalt ai 10 cai in plus
                De ce nu dai informatiile complete?
                Deci de astea e vorba

                PS: Cezar tare as fi vrut sa facem impreuna niste teste ))

                Doc: e filtru de Focus benzinar (dar seamana f bine cu cel de Dacia 1300 sau cu ala minune ) ).
                Si da, e chiar mare, 99% permisivitate, absortie, tot ce vrei
                Attached Files
                Last edited by Octavian; 30 May 2010, 10:41.

                Comment


                • Astea zici ca sunt filtre de raba. Daca tot va plac filtrele, va dau eu unul de la Honda. Are ditamai diametru pe tubulatura si face zgomot cat cuprinde.
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • Originally posted by raduprov View Post
                    am dat azi o mica fugaraala cu o skoda octavia 1 1.9 TDI 90cp cred si eram tot in fundu lui ..scotea un fum de numa , cred ca il luam daca ne dadeam "legal" cu start de pe loc
                    in schimb am fost la cumparaturi cu un bmw 316(din 93-94) motor de 1.6 .. m-a batut la 2 masini
                    nu era 1.6 compact ..era normal , ca loganul , berlina
                    Si dc n ai dat macar 1 semn ?

                    Comment


                    • alex a avut gume late si a plecat rau ambele dati. el avea butelia eu diverse porcarele. el are suspensii sport eu n-am. el o fugareste zi de zi, eu am mers toata saptaman la consum. avea demaraj foarte bun in ture joase, mai bun ca al meu se pare, fiindca la ture inalkte mi se parea ca ma apropiam putin. la prima tura am plecat si eu prost, deci a plecat cu avantaj mare, care s-a pastrat cat de cat. la tura a doua, eu am plecat mai bine decat prima oara, si am schimbat numai in 6000. diferenta intre noi era la plecarea de pe loc se pare. sunt curios daca avea gume normale (185/65 r15) care era scoru. el are gume late rau si mai joase. ramane de vazut candva si pe uscat. la mine a fost prima data cand m-am dat ever deci poate conduc mai slab..

                      si totusi fara filcor nu aveam asemenea demaraje ... benzina 95 petrom dintotdeauna.
                      Last edited by razvanamza; 30 May 2010, 13:22. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Nu ziceai ca ai putere crescuta la turatii mici, filtrul permitandu-ti sa mergi subturat? Acum trage bine in ture inalte?
                        A lui este mai alergata, deci daca alergi masina zdravan iti da peste 2 cai aia de-i capeti in urma schimbului cu filtrul FiLcor?
                        Spui ca are cauciucuri late...dar le-ai vazut ca sunt opinci si mancate vai mama lor? Crapat fiind cauciucul. Joase spui? sunt echivalente ( sau cel putin apropiate de cele stock), el avand jante pe 16.
                        A 2 a oara ai spus ca ai plecat mai bine, si cu toate astea tot masina cu filtru stock a castigat.
                        Care crezi tu ca ar fi morala?
                        Last edited by Cezar; 30 May 2010, 13:35.

                        Comment


                        • ca a mea nu e alrgeata suficient si conduc prost iar a lui alex nu stiu ce mapa are, nici daca suspensia il ajuta cu ceva. pana una alta a lui trage mai bine. chiar si cu opinci, cauciucu lat este cauciuc lat si pune mai bine puterea jos, am vazut clar. iar alex conduce chiar bine, schimba exemplar. nu pot pune si despre mine acelasi lucru. interesant mi s-ar parea sa ma dau tot cu 1.4 remapat obisnuit, tot nealergat.

                          Comment


                          • toata treaba asta cu filtru minune e o mare abureala , pe toate topicurile am vazut ca nu se dau dovezi solide ca ar consuma mai putin , si voi credeti ca un amarat de filtru dinala s-ar inventa numa acum de curand ? sa fim seriosi
                            mai bine il lasati filtru ala naibii deoparte si treceti la treaburi serioase ca doar e sezon ..
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • Pai bre, nu spuneai ca a ta trage de jos mai bine? Sau o fi fost pana la urma numai o senzatie?
                              Are aceeasi harta ca si a ta.
                              Mare filozofie sa schimbi vitezele. Intr-adevar...
                              Pana la urma, ai avut acareturi in portbagaj, nu stii sa pleci de pe loc, nu stii sa schimbi vitezele, n-ai experienta, n-ai cauciucurile de trebuiesc, insa AI filtrul RomCarbon. Ce de NU...Imi pute a negare
                              Eu zic sa schimbi ECU cu altul stand-alone, si sa-ti lasi filtrul minune pe loc

                              Acum lasand gluma deoparte, poate te-ai convis si tu ca nu-i chiar asa mare branza filtrul respectiv. Daca tot nu si nu, sa-mi dai si mie masina ta sa dau o linie cu Alex.
                              Last edited by Cezar; 30 May 2010, 14:29.

                              Comment


                              • pot sa incerc sa vin eu intr-o zi sa vedem diferenta. in afara de remapare am toata masina stok(cauciucuri kormoran si portbagaj)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google