liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ma dau destul de des cu o octavia1 90cp+soft (undeva la 120cp) si cu start de pe loc il bat cam la o masina(pana la 150), iar din mers pe a2a am jumate de masina in fatza, pe a 3a egalitate perfecta, dar cand dau a4a pe la 130 deja se apropie tare si pe la 150 ma depaseste si se departeaza clar
    masina mea e fara nicio modificare.
    Last edited by bossake; 25 May 2010, 19:04. Reason: edit
    Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

    Comment


    • Originally posted by Octavian___31 View Post
      Slaba treaba, chiar cu 90 kile in dreapta, trebuia sa-l dovedesti.
      Probabil ca a avut cipuit motoru si n-a spus nimic.
      Astfel n-are cum.
      asta zic si eu. si cu 90 kg trebuia sa fie lejer. conteaza ca motorul meu vede maxim 3000 rpm ?

      Comment


      • Bre Marx, tdi ala basinos de 100 cai combi, e vai mama lui. E de teapa logan 1.4.
        Ala sigur nu avea asa ceva...
        Teoretic, n-ai avea ce discuta nici cu 1.9 130. Avea el o tiganeala acolo.
        Am observat ca se poarta chestia asta, cu "omiterea" puterii reale in relatarile adversarului. Ceea ce mi se pare de-a dreptul pueril.
        Last edited by Cezar; 26 May 2010, 00:14.

        Comment


        • Originally posted by Cezar View Post
          Teoretic, n-ai avea ce discuta nici cu 1.9 130..
          teoria ca teoria dar in practica nu are nicio treaba loganul 16v stock cu tdi de 131cp. eu m-am dat cu passatul ala vechi de 131cp si pana la 90-100 era cu o aripa in fatza mea si dupa aia s-a dus racheta .
          nu mai stiu cifrele exacte dar am impresia ca pana si teoria e in defavoarea loganului, in sensul ca are timpii mai buni 0-100 passatul 131.

          sa fim totusi realisti
          Last edited by bossake; 26 May 2010, 01:16. Reason: edit
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Cam asa suna anuntul oficial:In data de 6 iunie pe aeroportul ALEXENI la 8 km de Urziceni (din directia Bucuresti/Ploiesti/Urziceni spre slobozia/constanta/tulcea)

            La 60 km de Bucuresti!

            Sper sa va fie de ajutor.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bossake View Post
              teoria ca teoria dar in practica nu are nicio treaba loganul 16v stock cu tdi de 131cp. eu m-am dat cu passatul ala vechi de 131cp si pana la 90-100 era cu o aripa in fatza mea si dupa aia s-a dus racheta .
              nu mai stiu cifrele exacte dar am impresia ca pana si teoria e in defavoarea loganului, in sensul ca are timpii mai buni 0-100 passatul 131.

              sa fim totusi realisti
              Eu vb de Golf Variant 1.9 130, nu de Passat.
              Passatul face 100 km/h de pe loc, in 9.8 sec.
              Tot n-am inteles "realitatea" unora...Loganul asta amarat, are si el niste date tehnice ce se pare ca nu-s la fel de reale ca ale altora. Asta, doar prin prisma faptului ca e Dacia? Adica ala are 10.7, loganul 10.2, dar Golful e mai rapid doar ca-i Volksvagin.(Nu vb de cazul de fata, ci la un mod general)
              De fapt, realitatea este ca la o benzinara de ai ratat plecarea de pe loc, rezultatul poate fi paradoxal.
              Last edited by Cezar; 26 May 2010, 09:00.

              Comment


              • 10,5 daca e ala care e in link.
                Si un 0,3 sec la o liniuta chiar sunt discutabile cum ai mai spus tu, sunt f multi factori care pot influenta timpii.
                Plus de asta, ce am remarcat la Loganu nostru amarat, scoate timpi buni pana pe la 100-110 dupa care parca cineva rau voit si incepe sa-l traga inapoi.

                Marx: inainte de o liniuta e bine sa-i dai ciocane sa-i setezi creieru pe reising mode.

                Comment


                • Si cu ce ar fi diferit Golful Variant de Passat?
                  Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                  Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                  www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                  Comment


                  • 50 kg in plus, asta la prima vedere.

                    Comment


                    • am coxat o un pic inainte. faza e ca plecam cu a 2 a de la 40 adica aveam 2750 rpm ceea ce e putin pt benzinar in timp ce el era in 2300 unde ara campu cu cat cuplu are.
                      nu a vrut sa ne dam de la 60 cu a 2 a. si se poate sa fi fost si tziganit. daca era tiganit vb ta cezar e pueril. oricum i am dat juma de aripa. clocotea omu

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Eu vb de Golf Variant 1.9 130, nu de Passat.
                        Passatul face 100 km/h de pe loc, in 9.8 sec.
                        Tot n-am inteles "realitatea" unora...Loganul asta amarat, are si el niste date tehnice ce se pare ca nu-s la fel de reale ca ale altora. Asta, doar prin prisma faptului ca e Dacia? Adica ala are 10.5, loganul 10.2,
                        loganul are 10.2 pana la 100, dar dupa 100 chiar crezi ca poate mentine diferenta aia infima de 0.3s? e mancat loganul dupa 100 ....asa ca pica si teoria.......
                        Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                        Comment


                        • Deja discutia este pe langa subiect. Teoretic toata lumea are dreptate cel putin pe foaie, practic insa exista multe variabile ce pot influnta un astfel de rezultat. Primul care il vad eu acum este lipsa totala de experienta a soferilor si liniute ilegale adhoc ce nu au nicio legatura cu sportul in sine.

                          Sa fie fericiti cei care au obtinut un rezultat bun in fata unui adversar mai potent, indiferent daca este o intamplare, o greseala a soferului sau o lipsa de experienta.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • cum pe 400m viteza de iesire e de vreo 120km/h, nu cred ca-i chiar mancat loganul. adica doua coji de 100 de cai sunt aprox la egalitate. dar asa vorbesc unii de parca daca ii dai adversarului un sfert de lampa de semnalizare avans, deja ai racheta si el trotineta...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • Nu prea e 120 ...e vreo 130 (la voi astia cu 100+ cai periculosi ), 130 care nu e ca 120 ))

                              Comment


                              • e chiar si un pic de a 4 a pe 400m. adica un pic peste 130. un 135

                                p.s. mai mult ca sigur sunt convins ca avea ceva umblat pe la masina. cu octavia tour 101 cai nu sunt probleme. e chiar lejer
                                p.s. @ DOC care ar fi variantele de chip pentru 1.9 TDI 101 cai motor AXR euro 4 ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google