liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vazult live logan 16v vs proceed 1.4 16v.Castiga loganu
    Lafel si cu seat leon 1.6 8v 103cp(parca).Castiga loganu
    Last edited by al!n; 16 June 2010, 17:28.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • Pai mai baieti, alea-s lesinate. Sunt de categoria 1.6 90.
      Daca nu ma insel, Leonul este ceva mai sprinten ca un 1.4 75.

      Comment


      • decat ala de 1.4 se bate cu 1.6 mpi. ca la de 1.6 126cp fuge ceva 10.8 suta (manual). o sa vedem live.

        Comment


        • zicea f bine marx. pana la 80-90 am avut cam jumate de masina in fatza, si pe la 120 cand ne-am oprit deja ma ajunsese, sau ma rog era insesizabila diferenta. Deci vorba lui e cam egala treaba cu 1.6 126cp. Eu m-am dat cu hyundai i30 dar e acelasi motor cu ala de pe ceed/proceed.
          masina mea e stock, nicio modificare nici cauciucuri jante suspensie etc.
          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

          Comment


          • Originally posted by MCD View Post
            Am inteles tu ai simtit masina ca a patinat un pic ambreaju daca nu patina scoteai 10 sec. ne lasi ma cu posti dinea astea..eu maine daca vrei tu iti pun poze cu mine cu toti timpi mentionati mai sus....tu ai vro dovada..fami una inainte seara sa vada si ochiu meu ca 16v stock face 10.2 0-100km/h {plimba ursul}
            ....ultima masuratoarea o am dupa ce am venit de la alexeni...8.9 0-100 km/h si 16.4 0-400m...........probabil de 1 an de la masuratorile alea am mai progresat si eu...........am destui martori pentru timpu ala..asa ca nu o arde dubios ca nu imi place....
            masurati pe iphone ?
            intreaba`l pe seba ca am facut n teste ... ambreiajul era reglat din fabrica un pic aiurea.
            progresat ?ai mai pus un termostat de clio rs ?) mai 10 cai ?
            @seba te roade invidia ...
            io recunosc ca ma roade , ca am in fata casei o masina de 200 cp , si poate doar 7,5s 0-100,daca plec rau ma face MCDu :P
            Last edited by Cristi_Xp; 16 June 2010, 18:36.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • Auzi tu la Streulea, sa faca el cu mine, cand el sta langa 1.6 16V
              in ziua remaparii a venit si bigman sa asiste la schimbare


              Altadata man )

              PS: intre timp ma duc la enervat de soferi

              Comment


              • da sincer unde ai vazut tu un diesel de 65cp + soft sa plece mai tare de pe loc ca un benzinar ?
                Last edited by Cristi_Xp; 16 June 2010, 22:32.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • @Seba: in primul rand masina a dat 110CP pe dyno...nu 120 si in al doilea rand m-a batut odata un 16v dar tot sunt multi cu 16v care si-au luat-o de la mcd...asa ca e irelevant de cate ori iam zis lu marx sa ne mai dam....si ca nu se mai da...de ce?......Poate aveti si voi benzina sa veniti la pitesti sa le alergam... POate asa v-a mai potoliti si voi bolizii ca al meu e satul de dastea....Vreau sa vad si eu masinile alea puternice care rup tot ce misca...ca noi astea cu toroape de 1.4 avem ferrari dar voi v-a atatacati de parca aveTi LAMBO...PRIETENE NU PUTETI TRECE ETAPA CA UN 1.4 VA BATE UN 16V (NU PE TOTI ) DAR MACAR MAJORITATEA 90%
                  Last edited by MCD; 17 June 2010, 00:25.
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • Originally posted by bossake View Post
                    zicea f bine marx. pana la 80-90 am avut cam jumate de masina in fatza, si pe la 120 cand ne-am oprit deja ma ajunsese, sau ma rog era insesizabila diferenta. Deci vorba lui e cam egala treaba cu 1.6 126cp. Eu m-am dat cu hyundai i30 dar e acelasi motor cu ala de pe ceed/proceed.
                    masina mea e stock, nicio modificare nici cauciucuri jante suspensie etc.
                    E acelasi motor dar mi se pare ca-i mai grea Kia.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • Apropo de repriza 95-130 kmh am facut si eu doua teste in limita traficului de pe dig Braila-Galati in dimineata asta si evident scuzand calitatea inregistrarii(cu telefonul).
                      http://www.youtube.com/watch?v=RPGRi27jU5w - aici e cam 90-130 kmh
                      Last edited by andreyi; 17 June 2010, 09:24.

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Si eu ce va ziceam mai baieti....1.4 resoftat vs 1.6 16v nesoftat cu pinion de dci, tot ia bataie cu multe multe multe secunde
                        Ia uite nene Cezar la colegu Andrey, ~15 secunde tata
                        La Marx au fost aproape 15 sec, 14,ceva.
                        So....

                        Comment


                        • ce vrei sa zici tavi ca 1.4 ala fuge mai tare ca al tau. sa fim seriosi aia nu e repriza de 1.4. are 3 secunde in minus fata de tine

                          Comment


                          • Pai ce...masina mea e etalon? O trage mai bine a lui pe intervalul ala de turatii.
                            Oricum, acu' fara sa ma trag pe fese, trebe sa refac testu, a cam batut vantu in ziua aia (se aude si pe inregistrare, daca scot peste 18 sec nu-l mai postez ).

                            Deci Marx, Cezar - 15 sec. da??? )))

                            Comment


                            • stii ca fofu m a luminat aseara. mergeam pe a2 spre calarasi cand i am dat. batea groaznic din fata vantul. de aceea mi a si consumat mult.

                              o sa ii dau cand gasesc niste conditii bune sa vedeti repriza

                              Comment


                              • @mcd: tre' sa recunosc ca ma roade invidia de nu pot dormi noaptea putin ma doare ca ma bati sau nu pe 400m. ce n-ai inteles tu si nici aplaudacii tai, e ca nu conteasta nimeni ca bati 1.6_16v, bravo, eu zic in continuare ca un 1.4 chipuit si o chiulasa rectificata nu ajjunge la 110 cai. in conditiile in care masina ta are cu 200 de kile mai putin decat un 1.6_16v stock, ar trebui sa-i dai 2-3 autobuze, ori nu-i dai atat. cat despre teoriza cu cuplul de 130Nm la 2000rpm inseamna 300Nm la 5000rpm, mai pune mana pe-o carte despre motoare si niscaiva fizica. si cel mai important, citeste-le.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google