liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu sunt mai bune nici pe foaie. ca si pana acum nu stiu de unde le scoate georgex

    Comment


    • Un cauciuc bun de strada este Yokohama Parada si Hankook R-S2, se apropie mult de un semislick ca si performante.
      http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

      Comment


      • Logan 1.6 16V resoftat vs Astra H 1.7 CDTI 100 CP - 2-0, nu miroase nimic, si stock il crap.

        Logan 1.6 16V resoftat vs Renault Megane facelift 1.5 dCi 105CP - idem.

        Logan 1.6 16V resoftat vs A4 1.8t 163CP + soft - 0-1, cred ca pe 402m ma face si daca pleaca cu TR2 .

        As mai incerca cu un C200 CDI (~120 CP), Alfa 159 1.9 dizal 105CP si un Mondeo dizal de 116CP sau cam asa ceva, o sa urmeze in viitorul apropiat.
        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

        Comment


        • Originally posted by Shakar View Post
          Logan 1.6 16V resoftat vs.......... si un Mondeo dizal de 116CP sau cam asa ceva, o sa urmeze in viitorul apropiat.
          Adica 90 , 109 , 136, 156 cp.

          Comment


          • Cu mercedesul ala n-ai ce discuta. Mult prea lenesa. Daca nu e cel putin 220 cdi, ura si la gara.
            Asemeni si celelalte dieseluri.

            Comment


            • sper sa-mi termin masina pana vin la slatina si iti promit ca iti fac o vizita Shakar

              Comment


              • @Shakar: Dar ce tot ai cu diesele-le?
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • Sunt mai usor de batut )
                  b 89 plk

                  Comment


                  • are boala pe utilaje agricole....
                    1.8 tdci sau cdti.. focus.... cum stam langa el... cu 1.6?
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by yrman View Post
                      are boala pe utilaje agricole....
                      1.8 tdci sau cdti.. focus.... cum stam langa el... cu 1.6?
                      daca e mpi 1.6 vs 1.8 TDCI 115 cai bate Fordu..daca Fordu e versiunea de 100 cai atunci cursa va fi stransa...

                      Comment


                      • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                        @Shakar: Dar ce tot ai cu diesele-le?
                        Eu sunt mai anti-diesel de felul meu si duc o campanie in scopul asta, incerc sa ii conving pe baieti ca performantele se masoara cu cronometrul nu cu fundul si pseudo-impresia ca dizalul trage ca te baga in scaun, cand colo el e mai lent ca melcul. Ah, si ca nu conteaza sigla de pe capota, caii sunt cai, cand au auzit aia ca vreau sa ma dau cu C200-le ala ziceau ca glumesc, nu am nicio sansa, are 260 pe bord, e Mercedes, iti dai seama .
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Stiu ca si Golf 4 TDI are 260 in bord, nu toate).
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • shakar ar trebui sa primeasca titulatura de liniutzarul forumului

                            nu trece zi de la Dumnezeu sa nu posteze 3 4 liniute. bravo. rupe i

                            Comment


                            • bravo lui. zilele astea trebuie sa-i urmez exemplul versus un 1.4 remapat.

                              Comment


                              • Ma alatur si eu.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google