liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Distrigaz vs. 1.6 remapat cu A/C (Viperutzu) 0-1 mi-am luat 2 masini, mai rau decat ma asteptam, daca tot o tineti asa ma mai dau cu el, sa am motorul mai rece, oricum mi-o iau.

    Distrigaz vs. Megane 3 1.6 16v vs. Logan 1.5 dci remapat (de 70 cp parca)

    1. Megane 3;
    2. Distrigaz;
    3. Logan dci.

    Ne-am dat de doua ori, Megane-ul nu mi-a dat-o asa rau ca si Viperu', e ceva neclar, o sa ma mai dau cu Viperu' cand prind ocazie, in schimb dieselul statea la aripa mea spate cam asa (Proxes-uri noi) fata de mine cu slick-uri.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • la aripa fata statea , nu spate ....dar daca continuati si nu puneai frana..el zice ca te depasea...
      trebuie masurat acolo si sa va dati exact pe 400m

      Comment


      • A doua oara a stat mai bine dieselul, nu am fost atent sincer, o sa franez dupa parcare na, dar 90% nu ma face.. acuma cand mi se incalzeste compartimentul motor moare de tot...
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • la tine e si aglomeratie multa sub capota aer servo .....dale jos ca nu mai ai ce face cu ele!!
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • 400m la kiss sunt dupa parcare, la primul stalp de iluminat.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • MCD nu invata lumea la prostii . oricum alex ar trebui sa-si scoata "rama" aia de plastic de pe radiator si sa puna un filtru sport cu CAI. dupa aceea vorbeste altfel cu voi.

              Comment


              • Rama aia este echivalentul silencerului.

                Comment


                • cezar poti explica si in termeni tehniic? ce legatura are racirea cu zgomotul?

                  Comment


                  • Am facut o asemanare, nu o asociere.

                    Comment


                    • asemanare ca intre capra si varza nu ai dori sa fii mai explicit?

                      Comment


                      • horror esti....
                        Asa cum performantele unei masini se imbunatatesc simtitor cu eliminarea silencerului de pe toba finala, asa se for imbunatati si prin eliminarea acelui plastic. Inteles acum?

                        Comment


                        • Chiar ma gandesc cum sa merg cu capota ridicata nitel cand ma dau... o chestie ceva.
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • Vezi sa nu te trezesti cu ea in parbriz.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Scoate capota.

                              Comment


                              • @ alexpeed o racire custom pentru prima parte a serpilor si dupa banda termoizolatoare pana jos sub motor.

                                am mai facut asa ceva eu personal la un urs cu serpi si a dat rezultate. nici probleme cu chiuloasa si caldura redusa mult in compartiment.
                                si o garnitura de galerie dintr un material care izoleaza

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google