liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by RACINGCODE View Post
    Mi se pare fantastic modelul tau de Honda ca sa nu mai spun ca are un sunet de admisie inspamantator.
    Este un motor reusit, daca nu printre cele mai bune de la Honda. Seria B16 si B18 au facut istorie. Astazi am dat jos articutia fata sa schimb bucsele si pivotii. Cu ocazia asta am aflat ca un arc era rupt, asa ca le-am inlocuit pe toate cu H&R. Discurile de frana sunt praf, norocul meu ca am dat deja comanda pentru discuri fata-spate.

    Cum rezolv problemele de frana si articulatie iti fac o vizita la dyno sa vedem daca la 233.000km mai sunt toti cei 160CP.
    Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
    Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
    www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

    Comment


    • Originally posted by aleXpeed View Post
      Batut-am un Cielo Executive de 3 ori la cateva linii micute, 1-2 mai mergeam putin si gata, pe a 2-a deja eram in fata lui mereu, ne-am luat si din relanti la a 1-a, degeaba, tot pierde.
      Da, la demaraj se mananca fara discutii Cielo.
      Am facut si eu cu unu' bun, l-am lasat sa plece si din fata mea, dar dijaba, la capat pe tr II eram deja in drept cu el.
      Dupa ~150...se schimba treaba, se duce in fata.

      Comment


      • O fi si de la cutia aia foarte lunga. Oricum cand aveam ambreiajul praf si masina standard nealergata anul trecut, imi luasem de la un Cielo de 75 cp doua masini. Ultima oara la acelasi Cielo i-am dat o masina jumate cam mereu, acum cred ca e mai rau.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Am fost la fratele oltean Shakar langa Craiova si am ramas impresionat cum trage 16V -ul lui si cat de treaba pot fi el si prietenii lui

          In drum spre Shakar exista o padure plina de curbe de toate felurile... m-am jucat putin si am testat limitele Albinutzei de la 120 la 140 in curbe... in spatele meu se chinuia un 407 sa tina pasul..
          Odata ajuns la Shakar am stat la o cafea si apoi m-a dus sa vad unde fac ei toatre "testele" si am inceput sa ne dam..de mai multe ori

          1. Nu eram golit si m-a batut la 1 masina si ceva;
          2. Am dat roata de rezerva jos si s-a mai micsorat distanta;
          3.M-am golit si de banchete si am castigat cu un far .
          4.Din mers in treapta 2 la 2000 de ture ...luam eu avans jumate de masina / 1 masina si asa ramaneam
          Felicitari Shakar ,trage foarte bine loganul tau.

          Comment


          • Si tie iti trage foarte bine masina, usurata se simte diferenta. A fost fun, te mai asteptam pe la noi, cand mai vii in Slatina poate trecem noi pe acolo.

            PS - pe curbe se simte excelent, cand am facut mini testdrive-ul ala mi-a placut cum sta pe sosea.

            PS2 - buna gluma cu permisul .
            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

            Comment


            • Originally posted by cos_min_i View Post
              Am fost la fratele oltean Shakar langa Craiova si am ramas impresionat cum trage 16V -ul lui si cat de treaba pot fi el si prietenii lui

              In drum spre Shakar exista o padure plina de curbe de toate felurile... m-am jucat putin si am testat limitele Albinutzei de la 120 la 140 in curbe... in spatele meu se chinuia un 407 sa tina pasul..
              Odata ajuns la Shakar am stat la o cafea si apoi m-a dus sa vad unde fac ei toatre "testele" si am inceput sa ne dam..de mai multe ori

              1. Nu eram golit si m-a batut la 1 masina si ceva;
              2. Am dat roata de rezerva jos si s-a mai micsorat distanta;
              3.M-am golit si de banchete si am castigat cu un far .
              4.Din mers in treapta 2 la 2000 de ture ...luam eu avans jumate de masina / 1 masina si asa ramaneam
              Felicitari Shakar ,trage foarte bine loganul tau.
              te mai asteptam pe la noi joia mai ales ...

              Originally posted by Shakar View Post
              PS2 - buna gluma cu permisul .
              buna buna ... da' se speriase baiatu putin ))
              Last edited by NightLifer; 8 August 2010, 04:57. Reason: Automerged Doublepost
              Munceste, consuma si supune-te sistemului, pentru ca nu exista alternativa la lumea minunata pe care am faurit-o pentru tine

              Comment


              • Originally posted by Doc View Post
                Este un motor reusit, daca nu printre cele mai bune de la Honda. Seria B16 si B18 au facut istorie. Astazi am dat jos articutia fata sa schimb bucsele si pivotii. Cu ocazia asta am aflat ca un arc era rupt, asa ca le-am inlocuit pe toate cu H&R. Discurile de frana sunt praf, norocul meu ca am dat deja comanda pentru discuri fata-spate.

                Cum rezolv problemele de frana si articulatie iti fac o vizita la dyno sa vedem daca la 233.000km mai sunt toti cei 160CP.
                Parerea mea ca ii are daca restul de accesorii isi fac treaba cum trebuie.
                Ia si o compresie.

                Comment


                • Sebastian..cand mai iesi cu loganu pe afara.... as vrea sa ne masuram un pic.....am mai umblat putin pe la masina...
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • Cu mare placere insa nu cred ca se v-a inapla prea curand. probleme de timp, iar masina este mult prea batatoare la ochi.

                    Comment


                    • Aseara...

                      Prima oara:
                      1. MCD;
                      2. Viperutu cred;
                      3. Brabus;
                      4. Distrigaz cam la o masina jumate in spatele lui Brabus... ;

                      A doua oara:
                      1. ZIF care s-a dus ca lumea rau;
                      2. RGI (Loganul cu ambreiajul problematic, da);
                      3. Distrigaz (care stateam cu botul la usa lui, dramatic..);

                      A treia oara:
                      1. ZIF;
                      2. Distrigaz usurat care a primit juma' de masina, foarte multumit pentru ca o lasasem sa se raceasca.

                      Eu spun ca am stat bine de ZIF ultima oara, dat fiind ca aveam admisia cum ar trebui sa fie, rece si eu si el, nici el nu avea banchete, plasticaraie, ma rog, scaune mai usoare, roti usoare, nu are GPL, iar eu usurat, doar cu GPL, fete de usi si scaune fata + filtru scos. Legat de Brabus, ma asteptam sa ma faca, nu a fost mare chestie, stiu ca ii trage foarte bine, acum am primit o masina si jumatate fata de doua cat luam inainte dar era si calda... iar cu RGI chiar nu mai are rost sa spun ceva, data trecuta cand era rece admisia i-am dat vreo doua masini, iar aseara cand era calda abia stateam cu botul la usa lui, faceti-va o impresie de ce pierd..

                      Clar admisia ma trage la vale rau de tot cand este calda, dar si traseul standard (cu intermediara si catalizator piatra). Asta e, in viitor vedem ce-o fi.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Admisia ti-o fac eu ...cat jos si traseu ..pana atunci nu te mai agita ca e bine ..

                        Comment


                        • si care e satisfactia ca dai jos jumatate de masina si esti mai rapid decat ceva echivalent dar complet echipat? curse pe gpl , asta e foarte tare. sau cel putin mai ieftin...
                          honda accord 2.4 benzina (200cp), automata 4 persoane vs logan 1.6 16v 1 persoana - pe 400m castiga loganul, pe 1000m deja nu se mai vede loganul in spate .
                          logan 1.6 16v vs fiat 500 1.4 100cp , castigator fiat .
                          logan 1.5 dci 85 cp vs vw golf 6 1.6 tdi 105 , castigator vw , la diferenta foarte mica pe 400m dar apoi se distanteaza foarte mult.
                          fabia1 1.9tdi vs logan 1.6 16v , castigator fara drept de apel fabia.
                          logan 1.4 (320.000km taxi) vs polo 1.2 benzina 3 cilindri - castigator la limita loganul.
                          logan 1.4 vs citroen c1 - castigator c1 ) motor de 1000cmc parca .
                          honda civic type s 1.8 vs citroen c1 diferenta de 100m din 400...
                          skoda superb 1.2 tsi vs logan 1.4 castiga loganul pe 400m dar apoi se schimba foaia
                          etc

                          Comment


                          • Si eu sper ca tu nu te dai cu DCI asa cum ma dau eu "pe GPL". Fiecare se da cu agregatul sau, masina pentru care m-am usurat oricum era mai usoara decat mine pentru ca aveam GPL + aceleasi optiuni.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • skoda superb de 1.2 tsi?... nu cred ca s-a fabricat vreodata
                              sigpic
                              Ambition 1.5 dc

                              Comment


                              • Originally posted by Dennis_TL View Post
                                si care e satisfactia ca dai jos jumatate de masina si esti mai rapid decat ceva echivalent dar complet echipat? curse pe gpl , asta e foarte tare. sau cel putin mai ieftin...
                                honda accord 2.4 benzina (200cp), automata 4 persoane vs logan 1.6 16v 1 persoana - pe 400m castiga loganul, pe 1000m deja nu se mai vede loganul in spate .
                                logan 1.6 16v vs fiat 500 1.4 100cp , castigator fiat .
                                logan 1.5 dci 85 cp vs vw golf 6 1.6 tdi 105 , castigator vw , la diferenta foarte mica pe 400m dar apoi se distanteaza foarte mult.
                                fabia1 1.9tdi vs logan 1.6 16v , castigator fara drept de apel fabia.
                                logan 1.4 (320.000km taxi) vs polo 1.2 benzina 3 cilindri - castigator la limita loganul.
                                logan 1.4 vs citroen c1 - castigator c1 ) motor de 1000cmc parca .
                                honda civic type s 1.8 vs citroen c1 diferenta de 100m din 400...
                                skoda superb 1.2 tsi vs logan 1.4 castiga loganul pe 400m dar apoi se schimba foaia
                                etc
                                Pura curiozitate: Datele astea de unde au fost culese?
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google