liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu era rs. 116 a fost pe fabia ? asta a mea era axr euro 4. si fuge frate fuge

    Comment


    • ma si eu m-am dat cu o fabia de 1.9... cred ca era aia de 101CP cand am fost la gratar acum ultima data...si cred ca un autobuz era intre noi.....acuma eu stiu
      Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

      Comment


      • intre mine si tine nu e un autobuz. intre mine si el era un varf de ac.
        m am uitat pe net
        Explore the Skoda Fabia I 1.9 TDI 100 detailed specs, including 0-60 mph times, horsepower, and handling data. Get all the Info.


        uite ce trage. cat un logan de 1.6. si daca ma dau cu un logan de 1.6 il crap fara sa fiu nevoit sa schimb in 6000 . 5000 e de ajuns.
        si totusi pe asta mica nu am facut o decat greu. am stors ultimul cal si ultimul Nm din motor

        Comment


        • ma eu am martori la gratar ca fabia aia a zis omu 1.9... si iam dat foarte mult....a plecat cu mine dar cand am dat 2 m-am teleportat.... nu te contrazic!!
          Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

          Comment


          • confirm ca dintre MCD si Fabia 1.9 TDI, a castigat MCD cu un avans consistent, ceva de gen un tramvai 41 cu refugiu cu tot
            No Stress !
            http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

            Comment


            • hauleu eu nu am contestat ce a zis MCD .
              o fi fost resoftata sau tziganita si nu mi a zis.

              Comment


              • nici eu nu am spus ca tu ai contesta ceva, eu doar am confirmat
                No Stress !
                http://www.youtube.com/watch?v=ozV_vWXZgZY

                Comment


                • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  accordu are 200 cp , deci nu se pierde nici juma de secunda
                  iar nu citesti pana la capat .
                  Nu, eu spuneam ce pot face ~150 kile la un 90-100 cp.
                  4 oameni-ca spuneai de 4 oameni (250-300 kile) tot aceeasi treaba o fac la 200 cp, daca nu chiar mai grav.

                  Originally posted by marx View Post
                  ......................................

                  uite ce trage. cat un logan de 1.6. si daca ma dau cu un logan de 1.6 il crap fara sa fiu nevoit sa schimb in 6000 . 5000 e de ajuns.
                  si totusi pe asta mica nu am facut o decat greu. am stors ultimul cal si ultimul Nm din motor
                  Si bagi mana-n foc ca nu era remapata?
                  Last edited by Octavian; 10 August 2010, 18:54. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • nu bag. o sa studiez problema. asta inainte se plangea la mine de loganurile de 1.6

                    daca l a remapat l a facut la 130. axr u merge dus in 130 de obicei. deci 120 reali
                    Last edited by alessandro; 10 August 2010, 19:01.

                    Comment


                    • Originally posted by MCD View Post
                      ma si eu m-am dat cu o fabia de 1.9... cred ca era aia de 101CP cand am fost la gratar acum ultima data...si cred ca un autobuz era intre noi.....acuma eu stiu
                      Sa ii zici sa treaca pe la mine si poate inclinam balanta.
                      Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                      Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                      www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                      Comment


                      • @ doc cum imi dau seama daca e remapat ? 1.9 tdi axr

                        Comment


                        • Pai cum sa-ti dai seama? Vezi daca fuge. Un TDI resoftat chiar se simte bine fata de unul stoc.
                          Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                          Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                          www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                          Comment


                          • daca scoate fum mai mult e ff posibil sa fie remapat. daca scoate putin sau deloc nu e

                            cam asa sta treaba la tdi-uri :P
                            Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                            Comment


                            • Eu nu as fi asa de sigur, poate fi resoftat si fara sa scoata fum.
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • Nu am mai postat de mult pe aici dar citesc regulat si cand am vazut unele posturi m-am crucit:
                                1.TDI-urile de 140,131 sunt niste masini mai rapide ca loganul si nu zic asta ca m-am dat cu ele si am mancat bataie dar am condus foarte mult un lancer de 140cp diesel si un passat 2.0 tdi si sincer nu poti compara cu loganul 16v decat pe tr1 ca dupa aia dispare TDI!!
                                2.Nu stiu ce si nu stiu cum dar cand am fost sa fac ITP la masina am si catarit-o dar rezultatul ma pune foarte mult pa ganduri 1040kg!!!
                                Sa revin la linii...m-am dat cu un eclips din 92 2.0 16v 150cp dupa ce am dat-o pe a3a a disparut de langa mine si i-am mirosit doar fumul de esapament care avea o tenta albastra si mirosea a ulei!!masina de 1350 kg in talon si 250k cu motorul neumbat in el!
                                Maine seara bag masina in service si dupa ce o scot am de incercat 3 masini!un megane 1 1.6 16v,o vectra 2.0 8v si iar eclipsul!va anunt rezultatele si o sa incerc sa si filmez!
                                Frana de mana trasa pana in tavan,treapta a-II-a cu pedala in fund.....peste 5000 rpm=DRIFT nu altceva!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google