liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai totusi sa terminam cu aceste comparatii ca sunt irelevante.
    Sa revenim cu picioarele pe pamant.
    Multumesc.

    Comment


    • Pai cu Solenza aia nu era irelevant ) (are si el la Logan ceva toba sport, ca se aude).

      Si pe mine m-a depasit (nu ma puneam cu el) un 316i , model din '90, eu aveam pe la 160 ca atata a putut barca(iesire din TM spre AR) s-a dus frumos asa cu ~180-185/h dar putea urat dupa el (ulei ars combinat cu ambreaj frecat). Si inaintea lui trecuse de mine un Golf IV de 1.6 (probabil ca vroia sa se tina dua el).

      Comment


      • Originally posted by agt_85 View Post
        Mda exact cum spun si altii dupa razboi multi sunt eroi mai razvan de une stii "Cred ca nu sti cum pleaca o masina cu tractiune spate" si nici nu am spus ca lam facut doar ca, pe plecare am fost in fata lui pana in a 2 a adica pana pe la 45-50 km/h , iar ala cu passatu vai de capu lui de sofer are la activ 2 masini facute varza si mai multe ....Nu toti sunt soferi unii doar se cred ....
        Bun, da atunci nu mai vorbim de puterea masinii, ci de neputinta soferului.
        No, apoi blana
        Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
        ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

        Comment


        • @agt_85: cunosc pe cineva cu 2 masini dauna totala si inca 1 in service, dar parca as vrea sa te vad la o liniuta sau un circuit sa vedem cat de bun esti...
          faptul ca e masina lu' mamica si soferul respectiv nu stie sa conduca nu inseamna ca loganul face bmw-ul. Deci vorbim clar de incompetenta soferilor, nu de incapacitatea masinilor respective de-a bate loganul. Eu zic sa-ti gasesti pe cineva care stie si-o sa-ti revii repede cu picioarele pe pamant. Oricum soferia nu se vede pe 400m, ci pe turul de circuit, o urcare/coborare pe serpentine, un raid pe macadam sau zapada...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Nu stiu ce sa zic .. M-am dat cu unu cu un renault 1.6 16v 90 sau 100cp m-a facut , m-am dat cu unu cu ford galaxy motor de 2000cmc 119cp l-am facut si cu un peugeot 406 2000cmc turbo diesel l-am facut .. Dar acum ma face cred
            astea au fost de pe loc , din mers m-am dat si cu altii .. Cu un bmw 1.6 benzina dar nu mi se parea bmw`u cine stie ce era tot in spatele lui mai mult de 100cp nu cred ca avea
            ah da .. Si cu opel astra din 2003 parca 1.7 dti l-am facut , si de pe loc si din mers
            Its just a car ...

            Comment


            • Probabil ca ala de pe 406 n-a stiut sa plece de pe loc (cu dizal pleci mai prost de pe loc). Dar de la tr II in sus te manca cu fulgi cu tot (daca ii da la masina blana).

              Opelu ala dizal probabil ca avea vreo 80 cp, oricum la demaraj e mai lent ca Loganu.
              Last edited by Octavian; 25 September 2008, 14:48.

              Comment


              • De cand vreau eu sa ma dau cu unul care are opel astra clasic cu motor 1.7dti si are 75CP sau 80cp in fine....Si nu vrea omu sa se dea...I-am zis ca si eu am 70cp si masina relativ cam aceeasi greutate,dar nu vrea,ii e frica probabil.

                Comment


                • Maaaai ce ''cinstit'' esti ))
                  Mai bine ca nu vrea sa se dea cu tine, ca sa doarma linistit noaptea.

                  Comment


                  • Probabil ca asa e , din mers nu are ce face cu mine
                    am inteles ca atunci avea ceva probleme cu discul de ambreiaj , a schimbat tot kitul iar acum are o compresie buna ;) pana in treapta a 2-a eram in paralel , la treapta a 3-a il faceam .. Cu o juma de masina ... Cam asa
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Ca o mica paranteza, pe tr II se duce bine Loganu, doar o senzatie - in comparatie cu ce am mai condus: Golf IV de 1.4, Polo de 1.2, la fel Fabia, Fiat GP 1.4 77 cp.
                      Oricum mare mare pacat ca are o cutie de rahat, total nepotrivita pt 1.4.
                      Mergi cu 130-140, daca ai lasat-o la ~110-120, greu se mai lanseaza pe tr V, trebuie musai tr IV.
                      Mai buna era cutia de Clio, la 120/h sa ai un 4000 rot/min sanatos, altcumva se lansa (si ala tot cu 170 fuge).
                      Si dat fiind faptul ca motorul nu mai mergea fortat (ca el pe la 3500-3700 pe tr V se chinuie grozav) NU avea consum mai mare cum sustin unii.

                      Comment


                      • Nu trag deloc bine 1.7 cdti'urile ... Eu am reusit sa'l fac cu Cielo ... Deci ...

                        @agt_85 daca te dai numai cu soferi paraleli cu modul in care le merge masina ...

                        Comment


                        • Pai si care e problema, Cielo se duce la fel de bine/slab ca un Logan 1.4 (12,8 sec la 100).

                          Comment


                          • http://www.youtube.com/watch?v=kaObiw00CT0 si ar mai fii un filmulet , in care tot eu castig
                            tin sa va anunt ca eram pe teren privat , nu public , deci puteam sa ne dam in voie
                            Its just a car ...

                            Comment


                            • Daca nu il ''faceai'' ma dezamageai sa stii! )) Cool.

                              Comment


                              • Altu care nu stie sa'i dea :P

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google