liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are 80cp nene ... 59 kw( am vazut in certificat ).

    Dotari,date tehnice si preturi

    Comment


    • Raduprov: nu subestima un ~75 cp la un dizal! (atata timp cat are turbina) 0-100/h il iei dar sa stii ca se intinde fain la drum dizalu.
      Oricum dci-urile sunt mai reusite fata de 1.7 opel astra dizal, dar gandeste-te ca un 65-70 cp dci iti face probleme, defapt sunt ipostaze unde nu il iei .
      Eu spun ce am trait cu pedala de acceleratie la podea fata de masinile astea (dar cu jama de talpa pe frana...).

      Comment


      • Originally posted by raduprov View Post
        Frumos raspuns octavian ) lasa-l pe cezar ca el la toate are o explicatie
        75 cp are dieselu de pe astra , e slab
        Daca ar fi resoftat sigur ajunge pe la 100cp si atunci situatia se schimba in favoarea lui.

        Comment


        • Opel astra 2002, euro 3 , are 75 cai.

          Comment


          • Originally posted by Razzvan View Post
            Are 80cp nene ... 59 kw( am vazut in certificat ).

            Dotari,date tehnice si preturi
            Sunt dubioase datele de acolo. Doua exemple: acceleratia 1-100 km/h la toate motorizarile(stii ca te-am intrebat mai devreme ceva). Consumul de la 1,4 care l-ar face invidios pe un Spark.
            Oricum pentru 1,7 capacitate cilindrica e destul de putin 80 de CP(cred).
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Vs 2 Logan azi noapte ( 1.5 dci, 1.6 8v ). Am plecat din spatele lor la un bumper ( ei se intreceau intre ei ) iar dupa ce'am dat a 3'a eram in fata lor ( prima data am depasit benzinarul si dupa dieselul ). Mi'au dat blituri dupa aceea dar nevoile fiziologice si'au spus cuvantul ....

              Comment


              • Eu vs.Peugeot 205 1.4 cu 75cp benzina pe 12 OCTOMBRIE 2008-CURSA DE ACCELERARE-DELTA SPEEDLINE CHALLENGE - TULCEA
                Parerea mea ca peugeot avea in jur de 90cp,mi-a dat un autobuz distanta

                Comment


                • Ti-a dat pe naiba un autobuz (cel putin eu nu vad atata).
                  Plus ca a furat la start, a plecat mai repede ca tine, tu nici nu erai plecat si el avea deja 2 metri in fata ta.

                  Pt cunoscatori, ce reprezinta la Ford literele rosii din spate?? TDCI , vazut pe un Fiesta - sunt curios sa stiu cati cp are ala (dupa carte TDCI are viteza de varf ceva mai mare ca un 1.4 mpi). Spre Arad (iesire din TM) pe la ~160 i s-au terminat ''bateriile'' , fuge cu 2-3 km mai putin ca un Logan 1.4.
                  El singur, eu cu mai o persoana si ~10 kg bagaj )

                  Comment


                  • Ce reprezinta si la Logan , Golf etc:P ...fiesta 1.6 tdci 90cp

                    Comment


                    • Da pe naiba...Serios? Deci daca are litera rosie are 90 cp si daca e scris normal tdci e ala de 1.4 dizal.
                      Corect? Vezi ca nu fac misto, sunt un pic scurtcircuitat acum ))))) ca am mult de lucru.
                      Ca nu scria 1.6 sau 1.4 , doar tdci cu i-ul rosu (daca spui ca numai o litera e rosie).

                      Comment


                      • Bravo supercar.....Eu zic ca era mult mai mica distanta dintre voi sau chiar nu era daca adversarul tau nu fura la start ..La mai mare
                        0.9 tce SL plus

                        Comment


                        • Originally posted by Octavian___30 View Post
                          Da pe naiba...Serios? Deci daca are litera rosie are 90 cp si daca e scris normal tdci e ala de 1.4 dizal.
                          Corect? Vezi ca nu fac misto, sunt un pic scurtcircuitat acum ))))) ca am mult de lucru.
                          Ca nu scria 1.6 sau 1.4 , doar tdci cu i-ul rosu (daca spui ca numai o litera e rosie).
                          Eu asa zic ... Daca e tdci e ala de 1.6 .. Daca e tdci e ala de 1.4 . ( 2 litere :P )

                          Comment


                          • Un filmulet cu un Logan 1.4(cu evacuare schimbata,soft) si acelasi Peugeot205 cu motor 1.4 si 75cp benzina(evacuare schimbata,etc)

                            Comment


                            • Salut
                              Imi spuneti si mie cum sa faci o liniuta buna adica cum sa pleci de pe loc, la cate ture schimbi? etc
                              Multumesc
                              sigpic
                              !

                              Comment


                              • Fi atent :

                                Desktop -> Nfs Underground 2 shortcut -> quick race -> DRAG. Incerci sa ti turometrul in zona verde la fiecare masina .... Sa scoti un perfect shift. Daca reusesti sa scoti numai perfect sau best shift ... O sa castigi .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google