liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • razvan am fost la cumparaturi la kiss cu alex, cand v-am batut pe amandoi .atunci cand spuneai ca nu ai ambreiajul bine reglat si i-ai dat masina lui cgk parca.

    Comment


    • Aerul cu cat e mai rece, cu atat e mai dens. Asta inseamna ca motorul va trage mai bine. Exista totusi o balanta raportata la temperatura de functionare a motorului.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Originally posted by o8MeLC View Post
        razvan am fost la cumparaturi la kiss cu alex, cand v-am batut pe amandoi
        Alex RGI avea ambreiajul varza. Daca zici de mine, acum cred ca balanta s-a mai schimbat).
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • ma mir frate cum omorati voi ambreiajele , al meu si-a luat saracu ,si la 60-70 mii cand l-am dat jos nu avea nici pe dracu . Mie mi se pare ca ca astea is doar scuze)
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • Cristi..a lui RGI...chiar patina...radeam de el ca se auzea ca una hidramata)))
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • dizain a schimbat din cate imi amintesc la peste 100 mii ambreiajul . Stiu masina aici in tm care are iar peste 120-130 si nu cred ca l-a schimbat inca si si-a luat omor iarasi .
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • Mai depinde si cine a mers cu ea inainte de a ajunge la RGI ...

                Daca sti sa "pui cum trebuie" picorul pe ambreiaj...tine destul
                sigpic
                "BRABUS" STYLE

                Comment


                • Schimbat la 140 000 km, rata foarte bine, mai tinea oleaca. Dar vorbim de ambreiaj de 1.6, oleaca mai bun decta 1.4, si protejat maxim. Adica fara plecari de pe loc patinate, mers cu piciorul langa pedala, etc.

                  Clar, unii mai fac si pe victimele....
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • RGI asa luase masina cu ambreiajul varza, tin minte ca avea 36.000 km., i-l reglasem sa ii tina mai jos cum trebuie (tinea foaarte sus) si degeaba. In 36.000 probabil ca ori l-a patinat extrem de mult vechiul proprietar, ori tinea piciorul apasat pe ambreiaj foarte mult timp, altfel nu-mi explic. Era caterinca oricum in ture mari dupa ce dadea a 2-a zici ca era hidramata).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • eu aveam doar ambreiajul dereglat. cat despre melcu, poate vii marti la kiss. asa, sa mai schimbam o vorba....

                      Comment


                      • Aveai pe dracu....
                        Ambreiaj dereglat: ha ha ha.

                        Poate nu ai avut talismanul norocos la tine. Sau poate nu s-au aliniat planetele corespunzator. Sau poate n-ai dat in cartile de tarot cum trebuie. Oricum ar fi, sigur cele precendente sunt de vina, si nu Filcorul.

                        Comment


                        • da e adevarat la 36000 ce km eu am cumparat masina si ambreiajul facut varza .... cauza: conducator de vechicul peste 70 de ani nu ca varsta ar insemna cine stie ce dar omul chiar nu s-a interesat de masina ,mergea cu piciorul pe pedala probabil , plecari cu a3a de pe loc .... ca na a3a tot in fata e .... la fel ca 1 care ar fii deferenata? in fine nu sunt omul care nu recunoaste ca face greseli fiindca toti facem, atunci cand mi-o iau recunosc da mi-am luat-o .... problema mea daca sunt prost ratez treapta 2..... carai 3-ul (sau chiar 1 ) ) ca acum nu ne dam de 15 ori doar ca sa plecam perfect toti de 2-3 ori si este suficient

                          @razvan : diseara ne vedem la kiss
                          Interactive Design Lights & Sound <- click

                          Comment


                          • ravan desi am plinu facut ieri, cred ca voi veni la kiss diseara.

                            Comment


                            • si daca ai plinul facut ce? greutate? acum ar trebuii sa imi dau subwoofer-ul jos? si altele? bineinteles ca nu
                              Interactive Design Lights & Sound <- click

                              Comment


                              • Lasa melcule ca mai consumi tu benzina pana diseara)). Poate ajung si eu la intalnire desi o duc prost cu finantele. Eu cu GPL si A/C fata de tine ce sa mai zic))?
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google