liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @MCD: Pai nu ma mai dau ca ma enervez si nu are rost... ciudat e ca bat Megane sedan 1.4 16v din orice pozitie si iau bataie de la Solenza, n-am mai stat sa ma enervez aiurea, oricum a mea stock stock era cel mai lenes Logan din LCB...ce de batai luam. Tu cand aveai serpi, traseu-toba, remapare si filtru cum de bateai 1.6 fara probleme iar eu nu-l bat? Mi-o iau de la Brabus foarte original.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • 1.Greutatea conteaza mult ... 10 -20 kg in minus sau in plus conteaza
      2. Cu Razvan nu eram usurat aveam scule in porbagaj fata de el care avea carucior si pampersuri ...si a fost mai mult de un far
      3.Alexspeed..ce vrei tu de la o masina de 200 mii de km care nu a avut niciodata motorul facut si merge de peste 100 de mii pe gaz in plus si mai grea; cata compresie crezi ca mai ai tu ?..vad ca ai renuntat sa te mai consiliezi si pleci de capul tau..

      Comment


      • cosmine te simti mai bine daca zic ca ma faci cu 2 masini? stii foarte bine ca suntem egali.ne dam cand vrei tu incarcati si descarcati si cu remorca.acuma cat mai ai timp ca o sa te te afum cat de curand si in plus de asta eu vara merg la racoare....)
        Last edited by razvanypo; 23 October 2010, 23:59.
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • Originally posted by cos_min_i View Post
          3.Alexspeed..ce vrei tu de la o masina de 200 mii de km care nu a avut niciodata motorul facut si merge de peste 100 de mii pe gaz in plus si mai grea; cata compresie crezi ca mai ai tu ?..vad ca ai renuntat sa te mai consiliezi si pleci de capul tau..
          Cand o sa stau mai bine cu banii imi voi face un test de compresie, nu ma grabesc deloc. Adica sa ma consiliez si sa plec de capul meu? Nu inteleg, ti-am zis acum o saptamana sau doua unde o sa merg vinerea cand iau permisul... . Oricum nu mai am chef deloc de linii, mi-au taiat elanul Solenzele alea, dupa cati bani am bagat in ea si sa-mi iau o masina de la Solenza stock cheala si galbena (fosta taxi si aia), deci chiar era stock masina, la a doua cu care m-am dat ma refer... nu mai am nimic de zis..
          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

          Comment


          • nu pune problema asa alex... am eu o solenza de munca.....dupa ce ii fac bucsaraia vin sa ma dau cu tine...e stock stock nu are nimic..desi mie masina aia mi se pare lesinata ....eu stock solenza stock o bateam jumate de masina.....cu compresia daca te dai bine pe langa razvan poate te ajuta el...

            @ cosmin: ba tu esti sanatos te vezi ce scrii?....fii atent cum facem vineri la bolentin daca mergi si tu sa te dai vii gol si eu si fof toti care ne dam.....ne dam amandoi vedem rezultatu si daca iar te bat mai pun 20 kg in masina sa vedem ma bati?? kg se simt foarte putin dupa 50 kg minus...



            @radule ce ai facut ma?
            Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

            Comment


            • eu vs super nova (ambreiaj nou cica , 15 mil a dat pe ambreiaj + manopera) si motor cu 20.000 km la bord schimbat tot la reprezentanta 2-0 la mine
              eu vs golf 3 1.6 75cp 2-0 tot la mine

              alex nu stiu ce sa zic , poate ai avut tu o zi prosta de ai pierdut asa
              sincer si mie mi-a fost frica in seara asta , mi-s foarte grele gumele de pe fata nu stiu de ce
              inainte cu aceleasi jante si cu gume pe ele aveam 16kg la roata , acum am o pereche de gume am 19 kg la roata , foarte mult , enorm pt niste gume 195/55/16 si motor de 1.4
              pe primavara renunt la gumele respective si trec la altele noi , ca acum le-am luat second la repezeala si nu le schimb deocamdata ca le pun pe cele de iarna sus curand
              o dimineata placuta va doresc , merg la somn )
              Its just a car ...

              Comment


              • foarte ciudat ce ziceti voi cu solenzele supernovele etc .
                Stiu ca am incercat si eu cu o solenza , cand masina era cat de cat noua , si era stock si dupa a 2a nu-l mai vedeam deloc . Aceeasi si cu o supernova , mi-a intrat si in 2a foarte greu , si tot am trecut de el pana in 3a .Poate ajuta faptu ca e 1.6 , dar si voi aveti o gramada de modificari fata de un 1.6 stock .
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • pai asta incercam si eu sai explic lui alex ca la modificari are el solenza nu are ce cauta in fata lui

                  @radu felicitari , ca despre gume verifica si tu presiunea din ele
                  Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                  Comment


                  • MCD presiunea e buna , o verific poate prea des , problema e ca am fost dat intr-un crater si mi-am jupuit un cauciuc , trebuia sa plec la mare si mi-am cautat doua second , bune , dar is foarte grele
                    deci inainte cu jantele o.z alea de la felix aveam 16 kg cu tot cu cauciuc/roata iar acum am 19 kg / roata , acestea de 19kg fiind pe fata
                    si la o diferenta de 3kg aproape 4 fata de stock pe roata e foarte mult dupa cum zicea si cristi xp , pt un motor asa de mic
                    ah , eu am doar soft si toba din mijloc data jos ..atat
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • si eu m-am dat cu o solentza stock si sa dus decat o masina si putin in fata si eu nu am nici o modificare si am motor 1,4

                      Comment


                      • eu vs 320 ursulet masina stock 3 -0
                        Nu putem admite existenţa unui lucru dacă nu-i putem atribui o semnificaţie.

                        Comment


                        • Da MCD-ule..mergem .. nu ne mai dam ca poate am noroc de o seara proasta de a ta ..poate saptamana asta imi schimb termostatul (ca imi sta masina numai in 2 linii)

                          Comment


                          • daca pui termostat de 16v o sa mergi mai tare ca 16vu
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • l-a vazut cineva pe razvanamzaca zicea ceva de -> sau s-a dat batut ?
                              Interactive Design Lights & Sound <- click

                              Comment


                              • M-am convins de roti), azi am mers pe uscat pe un drum asfaltat ok si am incercat cateva plecari, ce belea patineazaa), e clar.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google