liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cine stie niste date concrete despre renaultul clio asta ??

    cati cp, nm, cutie, 0-100 ,0-1000m ?

    m-a depasit urat tare ( eu eram cu o pers de aprox 60 kg in masina , el singur )

    ps: are motor de 1,4 masina in cauza

    LE: masina mea e condusa si de tata, deci condus pana in 3000 rpm de cele mai multe ori , a lui e "obinuita cu forja" , daca are vreo importanta, si are si peste 320.000 km a lui
    Last edited by Tudor; 13 September 2010, 21:29.
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • nu merge linkul. despre ce clio e vorba?

      acum merge. probabil ca avea 1.4 16v 98cp, motor care e nu foarte departe de 1.6 16v dp logan.
      Last edited by bossake; 13 September 2010, 21:43. Reason: edit
      Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

      Comment


      • o avea clio ala 98 cai dar cu siguranta nu fuge de 98 cai. am mers destul cu unul. loganu de 1.6 il bateam maxim o masina dar de jos in ture si pe reprize ma rupea

        are 98 cai si 127 Nm mai putin ca un logan de 1.6. conteaza cum sunt repartizati Nm astia pe plaja de turatie.

        Comment


        • acu nu imi merge nici mie linkul..oricum e destul de vechi , nu stiu un an anume, cred ca in jur de 2004. Soferul zicea ca are 8v.. si zicea ca are 75 cp...sau kw? nu mai stiu..daca are 75 kw inseamna 97,5 cp, nu ? ( 1 kw=1,3 cp )

          stiam ca motoarele sunt la fel , la clio si logan, dar cutia?
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • La Megane sedan 1.4 16v 96 cp ii dau o masina si-un far .
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • da' bre alex da` cate kile are masina aia? clio de care vorbesc eu preseupun ca e si mai usoara ca loganul

              ps: astept in continuare niste detalii despre motorul 1,4 de la clio( daca este si in 8v)
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • pai sunt 2 posibilitati 1.4 8v 75 cai 112 Nm identic cu loganul
                16v 98-100 cai 127 Nm

                Comment


                • cu riscul de a ma repeta, intreb: are aceeasi cutie? are asa mare efect benefic? adica mi s-a parut ca trage prea bine si pentru km ei, si varsta si etc. Ma tem sa n-aiba a mea ceva ( tre' sa schimb distributia, bujiile, filtru de aer , nu afecteaza astea cu nimic , nu ? ))))) )
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • din cate am vazut la clio 1.4 si la clio 1.4 16v a 4 a si a 5 a au fix acelasi raport

                    3000 rpm 100 kmh cu a 5 a si 3000 rpm 80 kmh a 4 a deci nu vad de ce 1 2 3 nu ar fi la fel

                    Comment


                    • Originally posted by Tudor View Post
                      acu nu imi merge nici mie linkul..oricum e destul de vechi , nu stiu un an anume, cred ca in jur de 2004. Soferul zicea ca are 8v.. si zicea ca are 75 cp...sau kw? nu mai stiu..daca are 75 kw inseamna 97,5 cp, nu ? ( 1 kw=1,3 cp )

                      stiam ca motoarele sunt la fel , la clio si logan, dar cutia?
                      1 kw = 1.33 cp

                      Comment


                      • 1 kw = 1.36 cp.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Originally posted by Tudor View Post
                          da' bre alex da` cate kile are masina aia? clio de care vorbesc eu preseupun ca e si mai usoara ca loganul
                          Da da' gandeste-te intre pustani pe-aici, sentimentul ala, "am Megane de 96 de cai, te rup in doua cu al tau 75 de cai", i-o dadeam si din mers mereu, dar mai ales de pe loc a fost rusinos, n-a avut nimic de obiectat, atat ii poate masina, apoi sa vezi uimire la mine in zona, cum 1.4 8v sa bata 1.4 16v)).
                          4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                          Comment


                          • eh la tine conteaza si remaparea ( chiar daca a ta e mai grelutza cu gpl - ul )
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • Pe naiba, la el toata smecheria e in butelia aia care o cara dupa el.
                              Aia e defapt nosu.

                              Comment


                              • bagi gaz de la rusi si merge mai bine , nu ? :>
                                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google