liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sinx View Post
    liniute in gluma... 200 metri... aici cele mai bune erau 16V stock... zic eu. Daca erau umblate cu atat mai bine... astia cu motoare mai mici, nu cred ca aveau mari sanse indiferent cat de modificate erau... din cate vad se face pe treapta 1 si putin din treapta 2...
    In alta parte nu am gasit sa blocam circulatia,mergea a1a a2a si putin a3a.
    a fost si 16v stock si si-a luat-o de la FOF parca.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • 201 ... 402 ... e bine ca s-a putut organiza si asta .
      frumos , felicitari organizatorilor si participantilor .
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • De cate ori am intrat aici pe threadul asta , dupa ce am citit 4-5posturi am iesit.Motivul este ca desi suntem o comunitate , un grup,(nu stiu cum sa numesc), LCB, prieteni amici,etc ne contrazicem,ne certam,de dam zmei,ca ala are motor mai mare ca ala , ca ala e mai zmeu decat altu, ca MCD-u face un 16v sau nu...Am spus ca soferul conteaza foarte mult , si repet,cu cine m-am dat,m-am dat de FUN=AMUZAMENT=DISTRACTIE.
        marx: cand o sa ai tu o masina cu 448mii km si eu o sa am una de 44mii, poate atunci o sa vezi care e diferenta intre o masina noua si una veche,intre un logan2008 si un BMW 318 vai mama lui din 93.Si da ,mi-am luat-o de la ala cu passatu; 85cp nu e egal cu 105cp cu toate ca e mai greu decat mine.
        aleXpeed:de precizat ca intradevar nu este el cel cu care m-am dat "aleXpeed"

        Nu mai postez pe accest thread atat timp cat o sa mai am cont pe forumul acesta.
        Fara Semnatura.

        Comment


        • @Carmeloa nu trebuie sa te superi dar era mult mai credibil sa bati acel pasat de 1.9 care are 105 cai decat sa bati acel bmw de 140 cai. intradevar sigur nu mai are 140 de cai dar la passat sigur nu poate sa aiba mai mult de 105 cai, ceea ce inseamna putin pentru cat de grea e. scoate 12.4 s pe 0-100, iar 1.4si 1.5dci stok scot 13s. ceea ce e foarte aproape, cele 0.6 putand fi castigate din plecare sau o schimbare mai rapida. sper sa te razgandesti cu decizia de a nu mai posta aici si sa ne impartasesti si noua ce ai mai devorat cu "tractorasul" tau .

          Comment


          • pana`i lumea nu recuperezi 0.6 secunde din schimbat , si plecare buna ... numa daca e prost celalalt .
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • pai daca pleci mai bine ca el si iei avans nu mai conteaza aceste date.nu spun ca scoti tu 12s ci ca el poate scoate mai mult de 13 s, cat poti tu sa scoti. si nu trebuie sa fie prost ca sa ratezi o plecare sau sa eziti la o schimbare de treapta.
              Last edited by o8MeLC; 27 June 2010, 23:37.

              Comment


              • Daca TDI-u ala are 12.4 in carte iar dci de 85 are 13 fix si daca amandoi au mers ca la carte, Passatul castiga si cu asta basta.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • Originally posted by Carmeloa View Post
                  Am spus ca soferul conteaza foarte mult
                  Iti dai seama ca soferul conteaza... daca pui o femeie de 40 de ani cu unul de 25 lesinat dupa liniute este clar cine iese invingator... atentie insa, depinde si ce masina are soferul mai prost... ca daca are de 3 ori mai multi cai, poti sa pui si o bunica sa conduca... rezultatul va fi acelasi.

                  In principiu, toti cei care se dau stiu cu ce se mananca... Dupa cum zicea si cristi_xp, 0.6 sec reprezinta un timp prea mare pentru a putea fi recuperat doar din abilitatile soferului, respectiv din plecare si schimbatul vitezelor. La o viteza de 130 km/h 0,6 secunde inseamna aproape 22 metri ;)
                  sigpic

                  Comment


                  • in conditiile in care unul sta pe loc, dar daca si ala are vreo 120km/h, distanta e de cativa metri sau chiar mai putin
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • sinx ce ai spus tu acolo e cati metri face o masina care are 130km/h in 0.6 secunde, ceea ce e foarte corect doar celalt nu sta pe loc ci are o viteza asemanatoare. m-am exprimat gresit in acel post ca poti recupera acele 0.6s. ma refeream ca poti merge perfect si celalt sa piarda 0.6s diferenta care nu e mare deloc.

                      Comment


                      • exact asta nu am inteles nici eu. cum a castigat pasatul detasat. pe 1.9 are maxim 105 cai. poate era chipuit

                        Comment


                        • passat 1.9 tdi l-am dovedit fara drept de apel cu fiesta 1.4 tdci la "liniute" cu urmatoarele precizari: remapat si schimbat turbina originala de 0.6 bar cu una de 0.8 bar, putere sigur nu are 68 cp ca in talon (fiesta)
                          sigpic
                          Ambition 1.5 dc

                          Comment


                          • Originally posted by marx View Post
                            exact asta nu am inteles nici eu. cum a castigat pasatul detasat. pe 1.9 are maxim 105 cai. poate era chipuit
                            Pai odata sunt 0,6 sec 0-100 in favoarea Passatului, dupa carte. A doua oara timpii in fc de echiparea masinii poa' sa difere cu +/- 0,2-0,4 sec.
                            Si a treia oara restul/multitudinea de factori care pot influenta rezultatul.
                            Si nu in ultimul rand sa nu uitam ca si dci-ul la sprint dupa 100/h e relativ mort, ca restul Loganurilor.
                            Daca se calculeaza timpii la ambele pe 0-130/h, te asigur ca nu mai sunt 0,6 sec ca pe 0-100, cel putin 1-1,2 secunde e diferenta.

                            Eu cu dci 85 cp (echipat full) am facut si l-am dovedit fara probleme ~2 masini distanta.
                            Am facut si cu Passatu' pacii tdi (105 sau 110 cp), nu prea l-am putut dovedi pana la 120, bot la bot am fost, din pacate a fost cu start lansat, daca era de pe loc poate, doar poate luam ceva avans.
                            Deci dupa mine rezultatul e evident, nu trebuia remapare la Passatu ala ca sa dovedeasca un dci 85 cp.
                            Last edited by Octavian; 28 June 2010, 09:25.

                            Comment


                            • Bravo Fane pentru filme.
                              PS unde zici Cosmine ca am furat startul , acuma vad video-ul si am plecat amandoi , nu au scartait rotile cu intarziere.

                              Comment


                              • Trage tare FOF-u'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google