liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marx,spune si tu cum sta twingo!

    Comment


    • Cu 1.6 8v euro 5 cu a 1 a din 30 kmh stam egali pana la 80...la capat de 3 ai o masina maxim 1 masina jumate in fata.

      Am realizat ceva nasol aseara...Twingo trage mai tare ca Ford ul

      Comment


      • Da dar cand dau a4 ,iar ma duc,pe a1 si a2 esti avantajat de masa mica,dar dupa a3,a4....vorbesc cai..parerea mea,oricum nu poti spune ca trage mai bine ca fordul,ala pe a3 si a4 isi.da drumu

        Comment


        • Tu cu dizelul pe ce treapta iti dai drumu?)))))))
          Can't touch this !

          Comment


          • Tu stii mai bine ))

            Comment


            • Nu stiu ce faci tu in spatele meu distanta e prea mare !
              Can't touch this !

              Comment


              • De cand imi merge mie prost? Inainte nu iti vedeam farurile )) ho timpul nu este pierdut!

                Comment


                • @alessandro,
                  despre ce model de ford e vba ?

                  Comment


                  • Focus 1.6 16v din 2010. Nu ca ar conta...masina asta oricum e antitalent cand vine vorba de alergat.

                    Comment


                    • Te face un Logan 16v stoc?
                      My Ride ! B - 29 - TmT

                      Comment


                      • Da. E ok totusi, pt ca masina are alte caracteristici.

                        Comment


                        • Originally posted by Andrei.TMT View Post
                          Te face un Logan 16v stoc?
                          Se chinuie sa bata 8v euro 5 )) .... 16v il face pilaf
                          sigpic
                          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                          Comment


                          • De pe loc papa bataie de la 8v E5,in.schimb lansat de la 60-130-140 pe acolo sta ori loganul in.fata ori egal dupa.140 intra 16v ale fordului,un.logan 16v ii rupe.visele! Bafta,app mumus stima*

                            Comment


                            • E ok. Pana la urma se simte mai confortabil de utilizat la ture joase. Lucru care pentru mine este urias! Mai ales de la o benzinara.

                              Comment


                              • Absolut adevarat, spun asta pt ca am avut (masina fratelui) de noua Flocus2 cu faislift 1.6 100cp.
                                Nu ai ce sa ceri la 100 cp si ~1300 kg, dar la turatii mici gen 1700-2000 rpm pleaca mai bine decat multe alte benzinare, raspunde rapid la acc si nu gafaie, adica excelenta pt oras. In comparatie cu Golf V-VI 1.6 102 cp e jalnic pana in 3000-3500 rpm.
                                Regret si acum ca nu am avut buget la momentul cand a vandut-o...

                                Motorul pare-se ca e oleaca gatuit din fabrica, ca sa fie mai sprintena si pe turatii mari se poate modifica traseul de admisie si evacuarea (cap-coada), fara softuri si alte nebunii. Rezultatul e mai mult decat satisfacator (dar sa stii ce faci) se duce mult in fata unui Flocus 1.6 stock, testat practic pe drum (nu pe hartie cu dino) dupa 4000 rpm respira mai bine clar.
                                In varianta stock "vezi" ca dupa 4000 rpm nu prea se intampla nimic, adica trage asa tot liniar cum se duce si pana la 4000 rpm.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google