liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baiatul cu golful imi e prieten f bun de fapt. El a insistat sa ne dam, sa vada ce poate dciul.

    Comment


    • dci scoate suta in 13 secunde? dupa carte? La golf cat e in carte?

      Cred ca ar fi o idee buna sa te inscrii la vreun club auto, ceva raceri legali, cred ca este mai safe asa.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ma asigur sa fie safe si cand ma dau cu cineva pt ca ma duc pe varianta, seara cand e liber.
        Golful are 11.9 in carte, nu stiu cat are dci-ul, la start plecam mereu mai bine ca el, ramanand cu botul la stopul meu, pana pe capat de 2 ma departam de el putin, iar pana la 130 nu se apropia de mine, iar dupa 130 incepea sa vina dar ff greu, nu avea timp pana la 150 sa treaca mai aproape decat stalpul dintre usi.

        Comment


        • Ia faceti schimb de masini sa vezi ca lasi dci-ul doua masini in spate fara stres.
          Vorbim de vreo 30 cp diferenta, nu 10-12...
          Cre' ca pretenu tau a schimbat in max 3200-3300 rpm.

          Oricum nu te imbata cu apa rece de la cuplul de dizal, cp (raportat la kg) ar trebui sa-ti faca o idee de ce poate la forja.
          Vad la tractoru meu de 90 cp, diferente minime in forje d-astea 120-140/h fata de Logan 1.4 (cp mai putini, dar e mai usor), mult mai fun cu 1.4 decat cu tractoru.
          Last edited by Octavian; 12 April 2015, 11:06.

          Comment


          • A schimbat doar la 4500, l-am intrebat, puterea maxima la a lui e la 4400.
            Nu fac schimb de masini, nu dau masina mea nimanui pe mana, oricum am condus si golful lui destui km si sincer, mai tare te baga n scaun dciul.

            Comment


            • vezi sa nu se rupa scaunul cu tine de la atata cuplu. parerea mea te bate golful fara drept de apel asa ca nu ne mai aburi pe aici fara rost

              Comment


              • Loganul face suta in 14.6, iar ala in 11.9. Primii 400 golful este in fata, la fel si prima mie de km. Si cu toate acestea, tot loganul e mai rapid. Ok ))


                Bucură-te de videoclipurile preferate È™i de muzica preferată, încarcă conÈ›inut original È™i arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei È™i lumii întregi pe YouTube.

                vs
                https://www.youtube.com/watch?v=ELU832gDWRY (si in panta ) si tot nu-i suficient de rapida. )

                Deja discutia devine super hilara.

                Dar, asa se intampla cand credem oameni cu experienta ZERO!
                Last edited by Cezar; 12 April 2015, 14:30. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Masini adevarate Loganele astea, masini de curse, bat legile fizici, bat totul.

                  On: m-am dat cu 1.4-le din dotare cu un Punto 1.2 16v 80cp ala de prin 2002, m-a umilit.
                  si cu un Astra F de 1.8 115cp cu ceva modificari, nici-o sansa Trage astra aia intr-un mod foarte frumos, imi place.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Si astra de prin 2002 break de 1.6 trage frumos.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by hasserro View Post
                      Nu fac schimb de masini, nu dau masina mea nimanui pe mana, oricum am condus si golful lui destui km si sincer, mai tare te baga n scaun dciul.
                      Maşina ta (mă rog, a mamei tale) este 1,2 16v 75Cp, dCi-ul de care tot vorbeşti, nu este cumva maşina Service-ului unde ai benzinarul la reparat?

                      Comment


                      • Omoara masini dee la service,ce are ? Sincer nu cred ca bati acel golf,eu am.batut asa ceva cu 1,5 dci soft si alte tiganii,dar cu dci-ul care spui.tu.nu bati golf-ul acela

                        Comment


                        • Pai si ce vina am eu, ca posesorul de golf nu e in stare sa ma bata?
                          Ok, ma voi mai da cu el cand il prind si filmez, nu aburesc pe nimeni. Nu stie sa ii dea, aia e.

                          Masina este intradecar de la service, dar nu am abuzat de ea. N am schimbat niciodata mai sus de 4000, si alea au fosr de 4 sau 5 ori.

                          Comment


                          • Deci l-ai batut pe ala cu Golful chiar si in conditiile in care n-ai folosit toata plaja de turatie a Loganului!!!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Eu cred ca soferul e priceput rau, si cu tico batea golful, scotea imediat caii din buzunar, eventual si un picior prin podea, sa pedaleze mai repede !
                              Can't touch this !

                              Comment


                              • Pe vremuri, si eu bateam tot cu breku' din 97, pana a venit un amic cu o super nova si mi-a dat de nu am putut sa duc, pana atunci m-am dat doar cu cizme de soferi.

                                Cu breku' faceam si primele logane aparute... pana am dat de amicul cu supernova, si m-am linistit ca am o troaca de masina.
                                Eu nu zic ca e hassero bun, sunt ceilalti incompetenti...
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google